با آرایش‌های مخصوص شب یلدا آشنا شوید

آرایش شب یلدا

ایرانی‌ها شب آخر پاییز را به بهانه یک دقیقه طولانی‌ تر شدنش، دور هم جشن می‌گیرند. «شب یلدا» بهانه‌ای برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه است. از این رو، با نزدیکتر شدن به این شب، اکثر افراد شروع به تدارک لباس و اکسسوری های مخصوص شب یلدا می‌کنند.

در سال های اخیر، آرایش های مناسبتی مانند «آرایش شب یلدا» بسیار طرفدار پیدا کرده است. بسیاری از آرایشگاه‌ها با نزدیک شدن به شب یلدا برای مشتریان خود خدمات ویژه ای مانند طراحی ناخن و آرایش مخصوص شب یلدا را در نظر می‌گیرند.

آرایشگران با توجه به قابلیت و خلاقیت خود می‎توانند گریم و یا آرایش های متفاوتی را برای مشتریان خود در نظر بگیرند. در صورتی که شما نیز دوست دارید تا برای شب یلدا آماده شوید و یک آرایش مخصوص داشته باشید، در ادامه با ما همراه باشید.

در این مطلب از «پاسخ از ما» قصد داریم برخی از ترندهای آرایشی شب یلدا را به شما آموزش دهیم.

خط چشم ماژیکی مای

آرایش شب یلدا برای جمع خانوادگی

اگر جمع شما خانوادگی است و زیاد هم نمی‌خواهید آرایش فانتزی و یا خاصی داشته باشید، کافی است آرایش صورت خود را طبق معمول انجام دهید و تنها برخی نکات را به آرایش روزانه خود اضافه کنید. در شب یلدا، از رنگ‌ ها بیشتر استفاده کنید؛ به طور مثال، از رژگونه ‌های صورتی یا هلویی رنگ استفاده کنید.

برای رژگونه زدن، لبخند بزنید و برس مخصوص رژگونه را به رنگ آغشته کرده و روی گونه ها بزنید. دقت کنید که رژگونه کاملا پخش شود و خطی از رژگونه باقی نماند.
برای پوشاندن لک‌ ها و جوش ‌های صورت نیز از کانسیلر استفاده کنید. همچنین، می‌توانید برای پوشاندن سیاهی دور چشم هم از کانسیلر استفاده کنید. از سایه های قهوه ای و کرمی رنگ برای آرایش چشم در شب یلدا استفاده کنید. اگر خط چشم رنگی دارید، می‌توانید بالای چشم خود، یک لایه نازک خط چشم سبز بزنید و بعد از آن، از ریمل استفاده کنید.

خط چشم سبز

ولی اگر تمایل ندارید، از خط چشم سیاه استفاده کنید. برای آرایش لب هم بهتر است که از رژ قرمز استفاده کنید؛ مخصوصا اگر آرایش چشمان غلیظی ندارید. در نهایت، می‌توانید برای جذابتر شدن لب‌ هایتان، از برق لب قرمز استفاده کنید.

 

آرایش شب یلدا برای دورهمی های دوستانه

در شب یلدا، اگر دورهمی دوستانه ای دارید، حتما از آرایش فانتزی استفاده کنید و این را به دوستان حاضر در دورهمی هم پیشنهاد بدهید تا با این آرایش، آنها نیز شبی به یاد ماندنی و خاص را تجربه کنند. شما می-توانید بر روی صورت خود هندوانه طراحی کنید.

برای این کار کافی است، سه رنگ سبز، قرمز و همچنین سیاه برای دانه های هندوانه داشته باشید. در هر جایی از صورتتان که دوست دارید، می‌توانید یک قاچ از هندوانه را طراحی کنید و نظر بقیه افراد را به خود جلب کنید. در صورتی که برای این کار ایده‌ای ندارید، می‌توانید از اینترنت کمک بگیرید.

شما حتی می‌توانید استیکرهایی مانند ستاره و یا ماه خریداری کنید و پشت پلک‌های خود بچسبانید. در این نوع آرایش صورت، هیچ قانونی وجود ندارد، زیرا بیشتر جنبه سرگرمی دارد. علاوه بر این، می‌توانید از اکسسوری های مناسب با شب یلدا نیز استفاده کنید؛ به عنوان مثال، گیره سر، گردنبند و یا گوشواره هندوانه ای شکل گزینه هایی مناسب محسوب می شوند.

آرایش چشم شب یلدا

در آرایش شب یلدا، بیشتر از رنگ ‌های سبز و قرمز برای آرایش چشمان استفاده می ‌شود. بازی با این رنگ ‌ها برای سایه چشم، آرایش متنوعی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای داشتن یک آرایش چشم زیبا می-توانید یکی از روش های زیر را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

آرایش چشم شب یلدا

روش اول

برای پلک بالای چشم‌ های خود از رنگ قرمز استفاده کرده و در زیر مژه‌ های پایین چشم نیز از سایه روشن و تیره سبز استفاده کنید. علاوه بر این، با استفاده از خط چشم می توانید دانه های هندوانه را روی پلک بالای خود طراحی کنید.

روش دوم

آرتایش چشم مثلثی شب یلدا

۱-شما می‌توانید با کمک یک نوار چسب کاغذی، بالای پلک ‌های خود شکل مثلث را ایجاد کنید. بعد از آن، داخل مثلث را با سایه قرمز ملایم پر کنید. سپس، با خط چشم، دانه های هندوانه را داخل مثلث بکشید. زیر چشم هم می توانید از سایه سبز استفاده کنید.

۲- برای بالای پلک ‌های خود نیز از سایه قرمز استفاده کنید. برای آرایش مژه هایتان نیز خط چشم سبز روی آن ها بکشید.
اگر هنر نقاشی خوبی دارید، از این آرایش می‌توانید استفاده کنید تا خاص ‌تر به نظر بیایید.

 

آرایش لب مخصوص شب یلدا

آرایش لب مخصوص شب یلدا

اگر آرایش چشمتان کاملا فانتزی و شب یلدایی بود، برای تکمیل این آرایش جذاب می‌توانید از رژ لب قرمز نزدیک به رنگ انار استفاده کنید و روی رژ لب ‌تان هم برق لب قرمز بزنید تا آرایش جذاب ‌تری داشته باشید.
اگر آرایش چشم ساده ای داشتید و تمایل دارید آرایش لب ‌های خود را شب یلدایی کنید، اینجا چند آرایش لب یلدایی فانتزی را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

روش اول

۱-دور لب های خود را سبز و داخل لب ‌هایتان را نیز قرمز کنید تا لب ‌ها شبیه هندوانه شب یلدا شود.

۲-بعد از آن، در اطراف لایه سبز رنگ دور لب هایتان، با یک رژ سفید، لایه ای سفید رنگ ایجاد کنید. در نهایت برای لایه آخر از رنگ قرمز استفاده کرده و سپس، با یک مداد سیاه دانه های هندوانه روی لب‌ های خود بکشید.

روش دوم

با استفاده از رژ لب، لب ‌بالای خود را صورتی و قرمز کنید و لب پایین را رژ سبز بزنید. سپس، در خط لب سبز رنگ لب پاییتان، از رگه های سبز رنگ کمرنگی استفاده کنید. روی لب بالایتان هم با مداد سیاه، دانه های هندوانه ایجاد کنید. بعد از آن، از برق لب بی رنگ استفاده کنید تا آرایش لب ‌تان جذاب ‌تر شود.

 

آرایش ناخن مخصوص شب یلدا

اگر اهل کاشت ناخن هستید، از ناخن کار خود بخواهید طرح ‌های هندوانه ای و انار مخصوص شب یلدا برای ناخن‌ های شما طراحی کند. ولی اگر کاشت ناخن دوست ندارید، همچنان می توانید با کمی خلاقیت ناخن خود را برای شب یلدا آماده کنید؛ شما می توانید با چند رنگ لاک و کمی خلاقیت ناخن‌ های خودتان را برای شب یلدا طراحی کنید.

اگر واضح تر بخواهیم بگوییم، شما می‌توانید ناخن ‌هایتان را قرمز کنید و روی دو ناخن از هر کدام از دست های خود، هندوانه طراحی کنید و بقیه ناخن های خود را نیز با کمک رنگ های ساده با آن ها ست کنید. حتی می‌توانید تنها از لاک قرمز و یا سبز رنگ استفاده کنید. اما قبل از آن که به فکر طراحی باشید، حتما مانیکور خود را انجام دهید و ناخن هایتان را سوهان بکشید. ناخن های خوش فرم و مرتب، زیبایی دستان شما را چند برابر خواهد کرد.

آرایش مو مخصوص شب یلدا

آرایش مو مخصوص شب یلدا

موهای خود را به صورت ساده مرتب کنید و از حلقه گل و میوه برای تزیین آن استفاده کنید. این حلقه ها را می‌توانید خودتان نیز درست کنید. با استفاده از برگ ‌های سبز و انارهای خشک شده نیز می توانید حلقه ای زیبا برای خودتان بسازید. علاوه بر حلقه، برای آرایش موی شب یلدا می‌توانید از گل سرهای نمدی نیز استفاده کنید.

گل سرهای به شکل هندوانه و انار برای شب یلدا بسیار مناسب بوده و متناسب با حال و هوای این شب هستند. همچنین، شما می‌توانید به سراغ هد سرهای هنداونه ای نیز بروید. انواع مختلف هد سر با طرح های متفاوت در بازار وجود دارد. شما می‌توانید یک هد سر پارچه ای با طرح هندوانه بخرید و بر روی سر خود پاپیون بزنید.

در صورتی که دوست دارید خیلی متفاوت به نظر بیایید، می‎توانید از رنگ‌های فانتزی و موقت نیز استفاده کنید. واقعیت این است شب یلدا بهانه ایست برای شاد بودن. بنابراین، موهای خود را همان گونه که دوست دارید، درست کنید و تا جایی که می‌توانید از این شب خاص و به یاد ماندنی لذت ببرید. در صورتی که از تبحر کافی در درست کردن موهای خود برخوردار نیستید، به آرایشگاه بروید تا موهایتان را شینیون کنند.

 

کلام آخر

در واقع، شب یلدا بهانه ای برای دور هم جمع شدن و شاد بودن است. سعی کنید در طولانی ترین شب سال، شاد باشید و از لحظه های خود نهایت استفاده را ببرید. در کنار آرایش صورت مخصوص شب یلدا، شما می-توانید در پوشیدن لباس نیز خلاقیت داشته باشید.

اگر فرد ساده پسندی هستید، یک پیراهن ساده قرمز هم می‌تواند به شما جلوه زیبایی بدهد.

هر چند این مطلب بیشتر برای بانوان مناسب است، اما آقایان نیز می‌توانند با کمک گرفتن از اکسسوری های مناسب مانند کراوات و یا دستمال گردن و یا پوشیدن پیراهن هایی با طرح هندوانه در شب یلدا کمی متفاوت باشند.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com