انتخاب لباس مناسب برای سفر در هر فصل

لباس مناسب سفر در هر فصل
بروزرسانی در : 1,527 بازدید
مدت زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه
گردشگری

شاید انتخاب لباس مناسب برای سفر در نظر اول سطحی بیاید. چون ما معمولا برای انتخاب لباس بیشتر به سلیقه خودمان اعتماد می کنیم و لباس هایی را به تن می کنیم که به ما حس خوبی می دهند. البته باید ماه های سال را هم در نظر بگیریم و متناسب با فصل های مختلف لباس هایمان را انتخاب کنیم.

اما اگر حرف از سفر به میان بیاید، دیگر نباید به قضیه مثل قبل نگاه کرد. شما باید بنشینید، عوامل زیادی را کنار هم بچینید و در نهایت بهترین لباس مناسب سفر را انتخاب کنید. لباس یکی از لوازم ضروری برای سفر به شمار می رود که از اتفاق، بسیار مسئله با اهمیتی در سفرها به حساب می آید.

«پاسخ از ما» سعی کرده تا این بار به طرح موضوعی با اهمیت در مورد گردشگری بپردازد و به شما اطلاعات لازم در مورد یکی از لوازم مهم سفر را ارائه کند.

 

برای سفر چه لباس ‌هایی مناسب‌ ترند؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که عاشق سفر کردن هستید، برایتان پیش آمده که گاهی وسایل‌ ضروری سفرتان را فراموش کرده باشید.

گاهی اوقات با اینکه پیش از سفر برنامه ‌ریزی کاملی انجام می‌ دهیم تا همه کارهایمان سر وقت انجام شود، باز بروز یک سری اتفاقات مانند فراموش کردن وسایل‌، ما را ناراحت می ‌کند.

در برخی مواقع سهل انگاری ها و پشت گوش انداختن کارها باعث می‌ شود که جمع‌ کردن لباس ‌ها و وسایل سفر به دقیقه نود موکول شود. با ما همراه باشید تا با نحوه انتخاب لباس مناسب برای سفر بیشتر آشنا شویم.

 

نکاتی مهم درباره انتخاب لباس مناسب سفر

 

? آب و هوای مقصدتان را پیش از رفتن چک کنید

یکی از مهمترین نکاتی که پیش از سفر باید به آن توجه کنید، آب و هوای مقصد مورد نظرتان می‌باشد که بر چگونگی انتخاب لباس شما تاثیرگذار است. البته فصلی که در آن سفر می‌کنید نیز حائز اهمیت بوده، زیرا لباس مناسب برای یک سفر بهاری با سفر تابستانه بسیار متفاوت است.

 

? لباس‌ های ضروری را به همراه داشته باشید

گاهی اوقات پیش می ‌آید که با چمدانی پر از لباس به سفر می‌ رویم، ولی با کوله ‌باری از لباس ‌های پوشیده نشده به خانه بر می ‌گردیم. بهتر است پیش از سفر با دقت بیشتری به انتخاب لباس بپردازیم تا از بردن لباس ‌های ضروری و مناسب غافل نشویم. به همراه داشتن لباس اضافی که آنها را نخواهید پوشید، فقط بارتان را سنگین می‌ کند.

 

? در انتخاب لباس به فرهنگ جامعه‌ی مقصد هم توجه کنید

خوب است که پیش از سفر اطلاعاتی درباره نوع لباس پوشیدن مردم بومی آن منطقه بدست بیاوریم تا با انتخاب لباس‌ های مناسب به فرهنگ آن منطقه احترام بگذاریم.

البته برخی از افراد به این موضوع توجهی نمی ‌کنند و لباس دلخواهشان را می ‌پوشند، اما بهتر است برای احترام به فرهنگ مردمان آن منطقه این کار را مد نظر داشته باشید؛ برای مثال، طرز لباس پوشیدن در یک شهر بزرگ و پرجمعیت با امکانات امروزی متفاوت از لباس‌ هایی است که در سفر به یک روستا پوشیده می شوند.

 

? لباس ‌های خوش ‌رنگ انتخاب کنید

رنگ لباس یکی از آپشن‌ های مهم در زیبایی ظاهری شما به شمار می‌ رود که باید توجه زیادی به آن داشته باشید. اگرچه لباس ‌های رنگ تیره دیرتر کثیف می ‌شوند، ولی لباس‌ های رنگ روشن زیبایی شما را چند برابر می‌ کنند. از آنجایی که باید چند دست لباس با خود ببرید، رنگ آنها را با هم ست کنید تا استایل شیک ‌تری داشته باشید.

 

لباس مناسب برای سفر با هواپیما

در سفرهای هوایی بهتر است که از لباس ‌های راحت و نخی استفاده کنید. لباس ‌هایی که نه خیلی گشاد باشند و نه خیلی تنگ و در آن احساس راحتی کنید.

داشتن منافذ عبور هوا یکی از مزایای لباس‌ های نخی در سفر است. از آنجایی که در برخی مواقع دمای هواپیما کاهش می ‌یابد، دو لایه لباس روی هم بپوشید تا در صورت سردی هوا لباس رویی را استفاده کنید.

به جای پوشیدن کفش‌ های رسمی، یک کفش اسپرت بپوشید تا طولانی بودن مسیر پاهایتان را خسته نکند. اگر مشکل گردن درد دارید، به همراه داشتن بالش‌ های گردنی فراموشتان نشود.

 

لباس مسافرت با هواپیما

 

لباس مناسب برای سفر با قطار یا اتوبوس

سفر با قطار، اتوبوس و ماشین شخصی در بخش سفرهای زمینی قرار می ‌گیرند. در این نوع سفرها بهتر است از لباس ‌های راحتی به جای پیراهن های تنگ یا شلوار جین استفاده کنید تا در نشستن‌ های طولانی خسته نشوید.

پوشیدن کفش ‌های راحتی از اذیت شدن پاهایتان جلوگیری می‌ کند. توجه کنید که جوراب تمیز بپوشید تا پاهایتان بو نگیرد. صندل‌ پاها را خنک نگه‌ می‌ دارد و انتخاب مناسبی برای این نوع سفرهاست.

از آنجایی که در سفرهای زمینی چمدان‌ هایتان در دسترس نیستند، بهتر است یک کیف کوچک برای حمل وسایل ضروری داشته باشید.

 

لباس مناسب سفر با قطار

 

لباس مناسب برای سفرهای کمپینگ

در سفرهای ماجراجویانه‌ و کمپینگ، باید تجهیزات خاصی را با خود به همراه داشته باشید. از آنجایی که در این نوع سفرها وسایل با کوله جابجا می ‌شوند، داشتن یک کوله‌پشتی مناسب یکی از موارد مهم و ضروری پیش از سفر محسوب می‌ شود.

اگر برای انتخاب یک کوله مناسب سوالات زیادی در ذهن شما نقش بسته، پیشنهاد می کنیم حتما سری به مطلب «انتخاب کوله‌ پشتی مناسب برای سفر» بزنید!

لباس‌ هایی که در این نوع سفرها مورد استفاده قرار می‌ گیرند، بیشتر لباس ‌های طبیعت ‌گردی مانند بارانی، بادگیر، کلاه لبه ‌دار، دستمال سر، پانچو، جوراب مخصوص و… هستند که راحتی بیشتری را برای فرد فراهم می‌ کنند.

 

لباس مناسب برای سفر در فصل بهار

زیباترین و بهترین فصل سال بهار است که در آن طبیعت رنگ و بوی تازه ‌ای به خود می ‌گیرد. در فصل بهار به دلیل آب و هوای خنک و معتدل، مردم تمایل بیشتری به سفر کردن دارند.

در فصل بهار، آب و هوا نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است، به همین دلیل، بهتر است که لباس ‌های مناسبی با خود ببرید. لباس مناسب به عنوان یکی از لوازم مورد نیاز برای گردشگری در فصل بهار محسوب شده و همچنین یکی از وسایل مهمی است که پیش از سفر باید با دقت و توجه زیادی انتخاب شود تا در طول سفرتان با مشکلی روبرو نشوید.

 • لباس ‌هایی که برای سفر در فصل بهار انتخاب می ‌کنید، باید تلفیقی از لباس ‌های گرم و خنک باشد تا در صورت سرد شدن یا گرمی هوا لباس کافی به همراه داشته باشید.
 • کفش ‌هایی که برای مسافرت در فصل بهار مناسب هستند عبارتند از: صندل، نیم بوت و کتانی. با این کفش ‌ها در هر نوع آب و هوایی که باشید یک پیاده‌روی راحت خواهید داشت.
 • به همراه داشتن یک شال نازک و پهن برای بانوان در سفرهای بهاری یکی از موارد ضروری است که نباید فراموش شود.
 • داشتن یک سویشرت اسپرت برای سفرهای بهاری میان بانوان و آقایان بسیار رایج است. پوشیدن سویشرت در فصل بهار شما را گرم نگه می‌ دارد و از سرما خوردن شما جلوگیری می ‌کند.
 • آقایان در فصل بهار بهتر است که از تیشرت‌ های آستین دار استفاده کنند تا از دستان خود در برابر نیش حشرات مراقبت کنند.
 • شلوارهای بگ راسته انتخاب مناسبی برای سفرهای بهاری است. این شلوارها بسیار راحت و خنک بوده، دارای ضخامت خوبی است و هم آقایان و هم بانوان از آن استفاده می ‌کنند.
 • کلاه آفتابی حصیری از آفتاب سوختگی شما در برابر نور آفتاب جلوگیری می ‌کند.
 • اگر مقصدتان بارانی است، نیم بوت‌ های اسپرت بدون پاشنه برای راه رفتن در زمین ‌های خیس و گلی بسیار مناسب ‌اند.
 • لباس ‌هایی با طرح گلدار زیبایی شما را دو برابر می‌ کند.
 • در فصل بهار از رنگ‌ های روشن استفاده کنید تا استایل بهاری و زیباتری داشته باشید.
 • تیشرت ‌های یقه‌ دار پوشاک مناسبی برای آقایان در فصل بهار هستند و ظاهر شیک و مرتبی برای شما می‌ سازند.

در صورت تمایل میتوانید برای مطالعه بیشتر به مقاله خرید تیشرت مراجعه کنید.

لباس مناسب برای سفر در فصل تابستان

تابستان یکی از بهترین فصول برای مسافرت است و به دلیل تعطیلات اکثر مردم این فصل را برای سفر کردن انتخاب می‌ کنند، ولی با این حال، برخی افراد به دلیل مسائل کاری، فصل ‌های دیگر را برای مسافرت بر می‌ گزینند.

انتخاب لباس مناسب یکی از مهمترین نکاتی است که پیش از سفر کردن باید به آن توجه داشته باشید. البته انتخاب لباس به نوع وسیله نقلیه هم بستگی دارد.

 

لباس مناسب مسافرت تابستانی

 

با ما همراه باشید تا نکات مهم و کاربردی درباره نوع انتخاب لباس را به شما اعلام کنیم.

 • به شرایط آب و هوایی توجه داشته باشید. پیش از سفر به نوع آب و هوای مقصدتان توجه کنید و بر همین اساس به انتخاب لباس مناسب سفر بپردازید. در فصل تابستان برای اینکه گرمای هوا موجب آزارتان نشود، لباس‌ های نخی و نازک به همراه ببرید.
 • لباس ‌هایی را با خود ببرید که در عین راحت بودن ساده و زیبا باشند. از به همراه داشتن لباس‌ هایی که نیازی به آنها ندارید بپرهیزید، زیرا با این کار فقط بارتان سنگین ‌تر می ‌شود.
 • از آنجایی که وسواس و دقت خانم ‌ها در انتخاب لباس بیشتر از آقایان است، مطمئنا لباس بیشتری را با خود به همراه می ‌برند. بانوان توجه داشته باشند که در عین بردن لباس ‌های شیک با تنوع رنگی مناسب، تاپ ‌های نخی برای پوشیدن در زیر لباس نیز به همراه داشته باشند. رعایت این مورد در فصل تابستان از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 • در طول سفر بهتر است که از شلوارهای نخی با رنگ روشن استفاده کنید، زیرا این شلوارها در عین اینکه پاها را خنک نگه می‌ دارد، نور کمتری را به خودش جذب می‌ کند.
 • برای سفرهای تابستانه از مانتوهای آزاد و خنک استفاده کنید که راحتی بیشتری دارند.
 • پوشیدن صندل انتخاب مناسبی برای سفرهای تابستانی است و با کاهش گرما باعث راحتی پاها می‌ شود.
 • توجه داشته باشید که صندل ‌های تخت برای سفر مناسب نیستند، لذا از نوع طبی استفاده کنید.
 • از کیف‌ های جادار و سبک مانند کیف ‌های پارچه‌ ای استفاده کنید تا پیاده روی راحتتری داشته باشید.
 • خانم ‌هایی که طرفدار روسری هستند، بهتر است که برای مسافرت از جنس نخی به جای ساتن یا پلاستیکی استفاده کنند. روسری‌ های نخی در جلوگیری از خارش سر و عرق نکردن بسیار موثر است.
 • از آنجایی که همواره از پا به عنوان قلب دوم یاد می‌ شود، بهتر است در طول سفر از یک کفش مناسب و راحت استفاده کنید. کفش ‌های رو باز برای سفرهای تابستانی گزینه ‌های بسیار خوبی هستند؛ زیرا در خنک نگه‌ داشتن پا و تهویه کفش بسیار موثر عمل می ‌کنند. از پوشیدن کفش کتانی پرهیز کنید، چرا که باعث ایجاد گرما و خستگی زیاد در پاها می ‌شوند.
 • در طول سفر از جوراب‌ های نخی و نازک استفاده کنید.
 • عینک آفتابی به همراه داشته باشید، زیرا عینک بخشی از زیبایی ظاهری شما محسوب می ‌شود. همچنین توصیه می شود برای حفظ سلامتی خود و برای جلوگیری از آفتاب سوختگی حتما ضد آفتاب با خود به همراه داشته باشید.
 • به یاد داشته باشید که به همراه داشتن یک دست لباس رسمی بسیار ضروری است و در صورتی که قصد بازدید از نمایشگاه ‌، اپرا و کلا مکان های رسمی تر دارید، به آن نیاز خواهید داشت.

لباس مناسب برای سفر در فصل پائیز

پاییز با برگ‌ های طلایی رنگش جلوه ‌ی زیبایی از طبیعت خداست و یکی از فصل ‌های مورد علاقه مردم برای مسافرت می ‌باشد. بسیاری از شهرهایی که دارای آب و هوای گرم هستند، در فصول سرد سال مانند پائیز و زمستان طرفدار بیشتری دارند.

البته از این نکته نباید غافل شد که شهرهایی که دارای آب و هوای معتدل یا خنک هستند در پائیز و زمستان زیبایی‌ دو چندان پیدا می کنند و با باران و برف از شما استقبال خواهند کرد.

انتخاب لباس مناسب سفر در فصل پائیز کمی سخت ‌تر از فصل بهار و تابستان است، زیرا باید لباس‌ های گرم بیشتری با خود ببرید که چمدان شما را سنگین خواهد کرد. در حین انتخاب لباس به آب و هوای مقصدتان توجه داشته باشید.

 • اگر آب و هوای مقصد مورد نظرتان گرم و معتدل است، پالتو به همراه داشته باشید. پالتو نسبت به کاپشن دارای وزن کمتری بوده و در آن احساس راحتی خواهید کرد.
 • از آنجایی که در سفرهای پاییزی حداقل تعداد لباس را در چمدان قرار می ‌دهید، باید انتخاب ‌های بهینه ‌ای داشته باشید. لباس ‌هایی با خود ببرید که چروک نشده و نیاز به اتو ندارند.

لباس ‌هایی که جنس کتان دارند، زود چروک شده و چندان برای مسافرت مناسب نیستند. پس به جای آنها از لباس‌ های جین و بافت استفاده کنید.

 • پوشیدن هودی‌، پلیور و رویه ‌های بلند و کشباف یک استایل زیبای پاییزی را برای شما می ‌سازند که می‌توانید آنها را با انواع شلوارها و کتونی ‌های مختلف ست کنید.
 • لباس‌ های چهارخونه قسمت مهمی از استایل ‌های پاییزی را شکل می ‌دهند. از پوشیدن لباس‌ های چهارخونه غافل نشوید.
 • نوعی کاپشن‌ وجود دارد که به آنها بادگیر یا بارانی گفته می ‌شود و برای آب و هوای معتدل و خنک مناسب است. استفاده از آن ها را فراموش نکنید!
 • اگر آب و هوای شهری که به آن سفر می ‌کنید، سرد یا برفی است، از کاپشن‌ های پر یا پشم شیشه استفاده کنید. این نوع کاپشن در عین سبک بودن، شما را گرم نگه می‌ دارد.
 • حتما یک شلوار جین با خود ببرید، زیرا این شلوارها گرمای بیشتری را به خود جذب می ‌کنند.
 • در سفرهای پاییزی بیشتر افراد تمایل دارند تا شب را در هتل سپری نمایند. از همین رو، بهتر است که چند دست لباس راحتی با خود داشته باشید.

لباس مناسب برای سفر در فصل زمستان

برای سفر در فصل زمستان و لذت بردن از زیبایی ‌های آن، باید نکات مهم و کاربردی را رعایت کنید تا سفری خاطره ‎‌انگیز داشته باشید.

مهمترین نکته‌ای که در سفرهای زمستانی نباید از آن غافل شوید، به همراه داشتن لباس گرم مانند کاپشن، پالتو، دستکش، کلاه، ژاکت و… به اندازه کافی است تا خدای نکرده سرما نخورید.

در ادامه نکات مهمی درباره سفرهای زمستانی را با شما در میان می گذاریم.

 • از آنجایی که در فصل زمستان هوا سرد و بارانی است، بهتر است چند لایه لباس روی هم بپوشید تا سرما نخورید. یک تاپ نخی که گرمای بدن را حفظ کند، یک بلوز نخی یا بافت نازک و در نهایت یک کاپشن یا بارانی انتخابی مناسب برای فصل زمستان بوده و از ورود سرما جلوگیری می کنند.
 • در هوای بارانی یا برفی دستانتان نیاز به محافظ دارد. به همین منظور، بهتر است از دستکش‌ های ضد آب استفاده کنید تا دست ‌هایتان گرم بماند. البته دستکش‌ های پشمی هم گزینه‌ های نسبتا خوبی برای حفظ گرمای دست به شمار می‌روند. از جمله ویژگی‌ های یک دستکش خوب می‌ توان به سبک بودن، ضد آب بودن، داشتن تهویه هوا و زود خشک شدن آن اشاره کرد.
 • آقایان از پوشیدن کلاه غافل نشوید، زیرا سر بیشتر از سایر اعضای بدن در معرض سرما قرار می‌گیرد و نیاز به پوشاندن دارد. یک کلاه خوب باید گوش‌ ها و پشت گردن را بپوشاند، جنس خوبی داشته باشد، بیشترین میزان گرما را ایجاد کند و همچنین منگوله نداشته باشد.
 • در سفرهای زمستانی از کفش ‌های ضد آب با جنس خوب استفاده کنید تا از پای شما در برابر چاله‌ های آب و فرو رفتن در برف نگهداری کند. از کفش ‌های بدون بند استفاده کنید تا پوشیدن و در آوردن آن راحت باشد. کفش ‌های تیره ‌رنگ نیز انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود، چرا که در صورت کثیف شدن خیلی قابل دید نیستند.
 • از عینک ‌های آفتابی پلاریزه استفاده کنید تا انعکاس نور آفتاب چشم‌ هایتان را اذیت نکند. به دلیل پایین آمدن خورشید در فصل زمستان، رانندگی طولانی مدت بدون داشتن عینک مضر است و آسیب ‌های جبران ناپذیری به چشم شما وارد خواهد کرد.
 • وزش باد یا انعکاس نور خورشید ممکن است پوست شما را دچار آسیب هایی نظیر آفتاب سوختگی کند، پس حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • اگر قرار است که مدت زمانی طولانی در بیرون بمانید، حتما از گرمکن استفاده کنید تا بدنتان در برابر سرمای زمستان محافظت شود.
 • فراموش نکنید که بردن چند جفت جوراب ضخیم برای سفر امری بسیار ضروری است.

امیدواریم که این مطلب به اندازه کافی مفید واقع شده باشد، شما همچنین می توانید روزانه سری به «پاسخ از ما» بزنید و در مورد موضوعات جذاب و متنوع اطلاعات کسب کنید.

بخش «گردشگری» اطلاعات جالبی را در مورد جاذبه های گردشگری مطرح می کند و به شما در فراهم آوردن ملزومات سفر کمک می کند. اگر دوستانی دارید که به مسائل مربوط به سفر و گردشگری علاقه دارند، این مطلب را با آنها اشتراک بگذارید و به آنها در داشتن سفری بهتر کمک کنید.

در پایان، تجربیات خود را در مورد انتخاب لباس مناسب سفر با سایر همراهان «پاسخ از ما» در میان بگذارید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

‫4 نظر ارسال شده در “انتخاب لباس مناسب برای سفر در هر فصل

  • پاسخ از ما :

   حمید عزیز
   ممنون از اینکه نظر خود را با پاسخ از ما درمیان گذاشتید. درباره “مقاصد طبیعت گردی توپ!” هم می توانید دسته بندی گردشگری را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com