بزرگترین فواره جهان در دبی افتتاح شد

بزرگترین فواره جهان در دبی افتتاح شد
بروزرسانی در : 1,186 بازدید
مدت زمان تقریبی مطالعه: 1 minute
گردشگری

در زیر آسمانی که در شب با نور فشفشه ها کاملا روشن شده بود، تماشاچیانی که به خاطر بیماری کرونا ماسک زده بودند، دور هم جمع شده و منتظر ثبت «فواره نخل دبی» به عنوان «بزرگترین فواره جهان» در موسسه رکوردهای جهانی گینس شدند.

«فواره نخل دبی» در «جزیره جمیرا» (Jumeirah Islands) قرار گرفته و مساحتی بالغ بر ۱۳۳۵ متر مربع دارد. این فواره که بیش از ۳۰۰۰ لامپ ال ای دی برای تامین روشنایی و ۷۵۰۰ نازل مه پاش برای درست کردن مه دارد، آب را توسط موتورهای قوی خودش تا ۱۰۵ متر به هوا پرتاب می کند.

این فواره رقصان نه تنها مکانی برای تفریح و گردش محسوب می شود، بلکه محلی سازگار با محیط زیست نیز می باشد.
«گیل سانگستر» (Gail Sangster)، مدیر بخش سرمایه گذاری مرکز خرید «نخیل مال» در قلب «جمیرا» در خصوص راه اندازی این فواره چنین گفته است:

«در اینجا از آب دریای واقعی استفاده شده، بنابراین هیچ گونه سیستم تصفیه آبی در این مکان وجود ندارد. بنابراین، ما بخش ویژه ای مخصوص مسائل دریایی نیز از قبل داشته ایم که به طور اختصاصی بر روی محیط زیست و زندگی دریایی تمرکز می کند تا مطمئن شود که همه موارد به طور دقیق سازماندهی شده و از نقطه نظر زیست محیطی همه چیز پایدار می باشد.»

«شادی گاد» (Shaddy Gaad)، مدیر تجاری کتاب رکوردهای گینس نیز درباره «فواره نخل دبی» عنوان کرده: «این فواره نمونه یک شاهکار جدید است.»

«فواره نخل» در تمام طول سال باز خواهد بود و ۲۰ برنامه متفاوت دارد. همزمان با کار کردن فواره نیز موزیک هایی در سبک های متنوع مانند پاپ، کلاسیک و موسیقی عربی پخش می شود.

زمان اجرای برنامه های فواره از هنگام غروب آفتاب تا نیمه های شب می باشد و مدت هر کدام از برنامه ها ۳۰ دقیقه می باشد.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com