بهترین کتاب‌ های انگیزشی که در اوقات فراغت خود می توانید بخوانید

بهترین کتاب های انگیزشی در مواقع فراغت

بهترین کتاب های انگیزشی کدامند؟ در میان انبوهی از این کتاب ها که سالانه روانه بازار می شوند، کدام را برگزینیم؟

این حقیقت را باید پذیرفت که همه ما گاهی دچار ناامیدی می شویم و احتیاج داریم که فردی باانگیزه به ما روحیه و انرژی کافی برای ادامه مسیر زندگیمان بدهد.

اما همه ما این قدر خوش شانس نیستیم که چنین فردی را در زندگیمان داشته باشیم. بنابراین باید به فکر راهی دیگر باشیم تا در مواقع یاس و نا امیدی، انرژیمان را حفظ کنیم و با شور و اشتیاق زیاد به سمت اهدافمان گام برداریم.

یکی از بهترین راه ها برای کاهش احساس ناامیدی و همچنین افزایش انگیزه خواندن کتاب های انگیزشی است. در این مطلب، برای شما لیستی از بهترین کتاب های انگیزشی را تهیه کرده ایم که باید بخوانید.

مطمئن باشید خواندن این کتاب ها باعث خواهد شد تا از اوقات فراغت خود بهترین استفاده را ببرید. با «پاسخ از ما» همراه باشید.

 

۱- عادت های اتمی

کتاب «عادت های اتمی» نوشته «جیمز کلیر» است. «جیمز کلیر» نویسنده و سخنران موفقیت است. سال های طولانیست که او درباره عادت های انسان ها مطالعه می کند.

یکی از کتاب های بسیار پرفروش وی کتاب «عادت های اتمی» است. مجلات «وال استریت ژورنال» و «تایمز» نقدهای مثبتی در مورد این کتاب نوشته اند و مطالعه آن را به خوانندگان خود توصیه کرده‌اند.

 

کتاب عادت های اتمی نوشته جیمز کلیر

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

✔ افرادی که صاحب کسب و کاری هستند و به دنبال ایجاد تغییرات بزرگ در کسب و کارشان می باشند.
✔ افرادی که فکر می کنند در گرفتن تصمیم های مهم زندگی شان به کمک نیاز دارند.
✔ این کتاب به درد تمام افرادی می خورد که سال هاست به دنبال راهی برای رهایی از عادت های بد خود هستند.
✔ اگر وسواس فکری دارید، اگر سیگار می کشید، اگر ناخن خود را می جوید، راه نجات شما در این کتاب است.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

روانشناسان معتقد هستند عادت ها یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها در شکست و موفقیت انسان ها می باشند. بیشتر عادت ها بدون آن که حتی خود ما متوجه باشیم در طول زمان شکل می گیرند و تمام آن ها می توانند نگرش ما را نسبت به زندگی تغییر دهند. یک از دلایل نوشتن مقاله بهترین کتاب های انگیزشی هم همین است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید عادت ها حتی می توانند بر سلامت فکری و جسمی انسان تاثیر بگذارند. «جیمز کلیر» معتقد است که نتایج عملکرد شما در آینده، حاصل عادت های فعلی تان می باشد. ثروت خالص شما در آینده نتیجه عادات مالی شما در حال حاضر است.

وزن آینده شما نیز به واسطه ی عادات غذایی تان شکل می گیرد. همچنین، دانش شما در آینده از عادات یادگیری فعلی تان نشات می گیرد. علاوه بر این، میزان درهم ریختگی و شلختگی خانه ی شما در آینده محصولی از عادات تمیزکاری کنونی شماست. آنچه تکرار کنید، عاید شما می شود.

بنابراین بسیار مهم است که برای رسیدن به موفقیت، عادت های خوب خود را تقویت و عادت های بد خود را ترک کنیم! اما چگونه؟ این همان چیزی است که «جیمز کلیر» در کتاب «عادت های اتمی» به آن پاسخ داده است.

 

در این کتاب چه چیزهایی را می خوانیم؟

در این کتاب می آموزیم چگونه تغییرات کوچک موجب تفاوت های بزرگ می‌شوند. با قدرت غافلگیر کننده «عادت های اتمی» آشنا می شویم و ۴ گام ساده را برای ایجاد عادت های خوب یاد می گیریم.

در این کتاب می خوانیم که:

«عادت ها به معنای تجمع سود حاصل از بهبودهای شخصی هستند. به همان ترتیب که سود بالاتر به سرمایه ی بیشتر تعلق می گیرد و بر روی آن انباشته می شود، عادت هایتان نیز در صورت تکرار، چنین تاثیری خواهند داشت.

اگر در بازه ای یک روزه به آن ها نگاه کنید، شاید تفاوت چندانی ایجاد نکنند، اما تاثیری که در طول ماه ها و سال ها بر جای می گذارند، می تواند بزرگ باشد. تنها با نگاه به دو، پنج یا شاید ده سال آینده است که ارزش عادت های خوب و عواقب عادت های بد برایمان آشکار می شود». پس این کتاب از بهترین کتاب های انگیزشی است که می توانید مطالعه کنید.

 

۲- کتاب از خوب به عالی

یکی دیگر از کتاب های پرفروش «جیمز کلیر» کتاب «از خوب به عالی» است. این کتاب در واقع چکیده تحقیقات پنج ساله نویسنده است. اگر به دنبال یک کتاب انگیزشی، کلاسیک و مدیریتی هستید، خواندن این کتاب را از دست ندهید.

 

کتاب از خوب به عالی نوشته جیمز کلیر

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

این کتاب مناسب مدیران و سرمایه گذارانی می باشد که به دنبال راه هایی برای ارتقا کسب و کار و برند خود هستند. این کتاب یک منبع آموزشی بسیار مفید برای کارآفرینانی است که به دنبال راه اندازی یک استارت آپ هستند.

علاوه بر این، این کتاب برای تمام افرادی که علاقه مند هستند تا بدانند چرا بعضی شرکت ها جهش می‌کنند و برخی دیگر خیر، جذاب می باشد.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

یکی از مهم ترین شاخص های تاثیر گذار در موفقیت کسب و کارها مدیریت است. بدون وجود یک مدیر حاذق، رسیدن به اهداف و نتیجه مطلوب امکان پذیر نیست.

بنابراین شناسایی ویژگی های مدیران موفق از ضرورت و اهمیت خاصی برخوردار است. «جیمز کلیر» در مقدمه کتاب می گوید که: «بارها و بارها در خصوص آدم ها، سازمان ها و شرکت های موفق شنیده و خوانده ایم. اکثر آن ها همیشه عالی بوده اند و ما هم همواره به دنبال این بوده ایم که راز موفقیت آن ها را شناسایی کنیم.

ولی حقیقت این است که بسیاری از آنها از همان اوایل زندگی خود به واسطه شرایط محیطی و امتیازات ویژه ای که در اختیار داشته اند، با ویژگی های عالی بودن آشنا گشته اند.

اکنون این سوال مطرح است، آن دسته که خوب بوده اند ولی عالی نبوده اند، چگونه می توانند به مرحله عالی بودن و تثبیت وضعیت شان اقدام کنند؟». اگر شما نیز می خواهید دریابید که شرکت های موفق چگونه می توانند از موقعیت خوب به عالی برسند، باید کتاب «از خوب به عالی» را مطالعه کنید.

 

در این کتاب چه چیزهایی می خوانیم؟

در این کتاب با چرایی موفقیت شرکت هایی آشنا می شویم که توانسته اند وضعیت خود را از خوب به عالی تغییر دهند. این کتاب از خواننده می خواهد که نگرش جدیدی نسبت به موفقیت داشته باشد.

این کتاب در ۹ فصل نگارش شده است و در هر فصل یکی از راه های رسیدن به موقعیت عالی را در اختیار خواننده قرار می دهد. در پشت جلد کتاب از خوبی به عالی آمده است که:

کتاب «از خوب به عالی» همان‌گونه که از نامش بر می‌آید، مسیر رشد و بالندگی را ترسیم می‌کند. عرصه‌های بزرگ اقتصادی را ارائه می‌دهد. راز موفقیت موسسات برتر دنیا را بازگو می‌کند و ما را با عملکرد مدیران برتر آشنا می‌سازد. با متنی ساده و به دور از الفاظ تخصصی، مفاهیم مدیریتی را شرح می‌دهد». پس می توان گفت جایگاه خوبی در میان لیست بهترین کتاب های انگیزشی دارد.

 

۳- کتاب هفت عادت مردمان موثر

نویسنده کتاب «هفت عادت مردمان موثر» استیون ریچاردز کاوی می باشد که تاجر، سخنران انگیزشی و تعلیم دهنده آمریکایی است. «استیون کاوی» در سال ۱۹۹۶ به عنوان یکی از «۲۵ فرد تاثیرگذار آمریکا» در مجله «نیویورک تایمز» معرفی شد. او در این کتاب، هفت عادت مردمان موفق و کامیاب جهان را تجزیه و تحلیل می کند.

کتاب هفت عادت مردمان موثر

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

تمام افرادی که به دنبال رشد و توسعه فردی خود هستند، می توانند کتاب «هفت عادت مردمان موثر» را مطالعه کنند. این کتاب درس هایی را برای ایجاد تغییر در شخصیت افرادی ارائه می دهد که به دنبال موفقیت در زندگی شخصی و کاری خود هستند.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

خود نویسنده معتقد است که این کتاب حاوی بسیاری از اصول اساسی برای کارآیی انسان است. این عادت ها بنیادی و اصلی اند و نمایانگر درونی شدن اصول درستی که پایه و اساس خوشبختی و موفقیت پایدارند.

شناخت این اصول به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بر عادت های نهادینه شده خود غلبه کنید. مهم ترین تاثیر این کتاب، افزایش اعتماد به نفس و احترام به خود و ایجاد روابط بهتر با دیگران است. اگر شما نیز به دنبال یادگیری عادات افرادی هستید که به طور موثر با جهان پیرامونشان مواجه می شوند، باید این کتاب را بخوانید.

 

در این کتاب چه چیزهایی می خوانیم؟

این کتاب در هفت فصل نوشته شده است که شامل معرفی «هفت عادت مردمان موثر» است. این عادت ها عبارتند از: «عامل بودن، در ذهن از پایان شروع کردن، اولویت قرار دادن امور اولیه، فکر کردن به اصل برد-برد، ابتدا فهمیدن و سپس فهماندن به دیگران، هم افزایی، اره تیز کردن».

برخی از این عادات ممکن است در تضاد با باورها و عادات قبلی ما باشد، به همین دلیل در ابتدا ایجاد تغییرات در برداشت ها و سبک زندگی ما دشوار به نظر خواهد رسید.

اما «استیون کاوی» با ارائه مثال های ملموس راه را برای خواننده هموار می کند. یکی از داستان‌های این کتاب، داستان نویسنده کتاب «انسان در جستجوی معنا» است. این کتاب هم حتما می بایست در لیست بهترین کتاب های انگیزشی قرار می گرفت.

 

۴- افکار همه چیز است

کتاب «افکار همه چیز است» یکی از کتاب های پرفروش در حوزه موفقیت است. نویسندگان این کتاب «باب پراکتور» و «گرگ اس رید» هستند. در این کتاب نویسندگان به بیان داستان های زندگی افرادی می پردازند که موفق شده اند در کسب وکار خود به پیشرفت های چشم گیری دست پیدا کنند.

کتاب افکار همه چیز است

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

آیا دارای ایده هستید، اما نمی دانید چطور باید از آن درآمد زایی کنید؟ آیا به دنبال این هستید که بدانید سایر افراد موفق چگونه ایده خود را به پول تبدیل کرده اند؟ اگر جواب شما به این سوالات مثبت است، کتاب «افکار همه چیز است» دقیقا برای شما نوشته شده است.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

واقعیت این است که ما صاحب سرنوشت خود هستیم و هیچ کس به جز ما نمی تواند آن را تغییر دهد. بیشتر افراد از این نکته غافل هستند که می توانند محیط اطراف خود را تغییر دهند.

همه ما این توانایی را داریم که زندگی خود را مطابق میل خود بسازیم. گاهی اوقات همه ما به یک تلنگر نیاز داریم تا در مسیر درست قرار بگیریم. این کتاب قرار است همان تلنگری باشد که شما را به سوی موفقیت هدایت کند.

 

در این کتاب چه چیزهایی می خوانیم؟

نویسندگان در این کتاب، داستان زندگی رهبران و افراد موفقی را بیان می کنند که توانسته اند بهترین خودشان باشند و کسب و کارهای موفقی راه اندازی کنند.

این کتاب در شانزده فصل نوشته شده که عناوین آن ها عبارتند از:

«شانس دروغی بیش نیست، غلبه بر موانع پیش‌ رو، نیروی احتمال، تحقق رویا، ترسیم نقطه گذار از فکر به عمل، ریشه ‌های فکر، عواطف اثربخش، فتح قله، ساکت‌کردن منتقدان، سه قدم تا طلا، ناکامی در موفقیت، R.I.C.H زندگی ‌بخش، از ضربه تا پیروزی، یافتن ایده‌ ها، جان بخشیدن به افکار، گستردن سفره موفقیت و شیوه‌ های رایج موفقیت».

در بخشی از این کتاب آمده است که افکار انرژی ماندگاری تولید می‌کند و نتایجی به دست می‌دهد که زمانی گمان می‌شد انتقال ناپذیر است.

افکار به هر نوآوری و پیشرفتی که بشر از آن خبر دارد منجر شده است. افکار سبب می‌شود فرد از فرصت‌هایی که در گذشته از دیدگانش پنهان می‌ماند آگاه شود. گاه آنچه در نتیجه فکر به‌ وجود می‌آید، خود عمری جداگانه پیدا خواهد کرد.

شاید بد نباشید به مقاله ۵ روش برای ایجاد انگیزه را هم مطالعه کنید.

۵- باشگاه پنج صبحی ها

نویسنده کتاب «باشگاه پنج صبحی ها» رابین شارما، نویسنده و سخنران انگیزشی اهل کانادا، است. «رابین شارما» یکی از مشهورترین سخنرانان در زمینه مدیریت راهبردی است.

«باشگاه پنج صبحی ها» یا «کلاب پنج صبح» یکی از کتاب های پرفروش این نویسنده می باشد که به تاثیر مثبت سحرخیزی در زندگی پرداخته است.

کتاب باشگاه پنج صبحی ها اثر رابین شارما

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

✔ تمام افرادی که در آغاز تصمیم گیری های بزرگ هستند.

✔ تمام مدیرانی که می خواهند موفق شوند.

✔ کلا تمام آن هایی که به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود هستند، باید این کتاب را بخوانند.

✔ کتاب «باشگاه پنج صبحی ها» یک فرمول آسان در اختیار شما می گذارد که با ایجاد تغییرات کوچک در خود به پیشرفت های بزرگ می رسید.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

«رابین شارما» در کتاب «باشگاه پنج صبحی ها» می گوید:

«مطمئن‌ترین راه برای به دست آوردن بهترین نتایج در زندگی شخصی و حرفه ‌ای شما، برنامه‌ریزی برای بیدار شدن در ساعت ۵ صبح است؛ این ساعت از روز، به (ضربان تپنده‌ی جهان) معروف است. اکثر مردم حاضر نیستند ساعت ۵ صبح از خواب، بلند شوند و روزشان را اینگونه آغاز نمایند؛ همین مسئله، یک مزیت رقابتی است که می‌توانید از آن استفاده کنید».

اگر شما هم می خواهید با جنبه های نهفته وجود انسان آشنا شوید و زندگی خود را ارتقا دهید، بدون تردید باید این کتاب را بخوانید.

 

در این کتاب چه چیزهایی می خوانیم؟

مطالب این کتاب کاملا ساده، قابل فهم و تاثیر گذار است. این کتاب در فصل های مختلفی نوشته شده است که در هر یک از آن ها آموزش های لازم برای داشتن یک برنامه منظم و سحرخیزی ارائه می شود تا شما بتوانید به قهرمان زندگی خودتان تبدیل شوید.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

«از بخش های آغازین و پایانی روز خود بسیار مراقبت کنید و بقیه روزتان تقریبا نیازی به مراقبت نخواهد داشت. مالک صبح خود شوید و زندگی خود را ارتقاء بخشید».

این کتاب پر از جملات ناب و راهکارهای عملی است که می تواند تاثیر شگفت انگیزی در زندگی شما داشته باشد. هنگام مطالعه کتاب حتما یک قلم و کاغذ در کنار خود داشته باشید تا نکات مهم را یادداشت کنید.

نویسنده در جایی از کتاب می گوید که:

«هنر روح من را تغذیه می کند. کتابهای عالی، امید من را ضد ضربه می کنند. مکالمات غنی خلاقیت من را بیشتر می کنند».

پس شما هم با خواندن کتاب «باشگاه پنج صبحی ها» امید را همواره در خود زنده نگه دارید.

 

۶- رهبری

کتاب «رهبری» اثری جذاب و خواندنی از «سر الکس فرگوسن» مربی مشهور تیم «منچستر یونایتد» است. «فرگوسن» را بی شک می توان «موفق ترین مربی تاریخ بریتانیا» معرفی کرد.

شاید برایتان جالب باشد که «فرگوسن» در ۱۱ ژوئن ۱۹۹۹ در مراسم جشن تولد «ملکه الیزابت دوم» موفق به دریافت نشان شوالیه شد. کتاب «رهبری» شامل نکات مدیریتی و درس های مهمی برای زندگی است.

کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن مربی منچستریونایتد

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

این کتاب انگیزشی به درد تمام افرادی می خورد که دغدغه بهتر شدن و پیشرفت کردن را دارند.
در اغلب موارد، ما بسیار به موفقیت نزدیک هستیم، اما به دلیل انتخاب های اشتباهی که انجام می دهیم، نمی توانیم شرایط را رهبری کنیم. این کتاب یک راهنمای عملی برای تمام افرادی است که می خواهند افسار زندگی خود را در دست بگیرند.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

اغلب افراد از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند و در برابر مشکلات به راحتی تسلیم می شوند. در لحظات بحرانی زندگی نمی توانند به درستی تصمیم گیری کنند و دچار شک و تردید می شوند.

این افراد برای این که بتوانند زندگی خود را رهبری کنند نیاز دارند تا باورهای درونی خود را تقویت کنند. «فرگوسن» معتقد است که انگیزه از استعداد ارزش بیش‌تری دارد. بنابراین، می توان با یادگیری تکنیک های رهبری بر زندگی خود و سایر اعضای یک تیم تاثیر گذاشت. او در این کتاب به معرفی این تکنیک ها می پردازد.

 

در این کتاب چه چیزهایی می خوانیم؟

این کتاب نتیجه گفتگوهای متعدد بین «مایکل موریتز»، رئیس شرکت سرمایه گذاری سکوییا کاپیتال و «سر الکس فرگوسن» است که حاوی موضوعات زیادی است.

«فرگوسن» می گوید:

این گفتگوها به من اجازه داد تا تفکراتم را در مورد موضوعاتی که هر رهبر با آن ها روبه رو می شود، ولی فرصت سازمان دهی آن ها را ندارد، جمع بندی کنم. امیدوارم بعضی از این عقاید و ایده ها برای شما مفید باشد.

این کتاب در ۱۳ فصل نوشته شده است که در هر کدام از آن ها «فرگوسن» در مورد شیوه‎‌های مدیریتی تیم «منچستر یونایتد» توضیح می دهد. در بخشی از کتاب می خوانیم:

«همه‌ی ما قربانی تصادفی دی‌ان‌ای والدین خود هستیم و این موضوع تحت کنترل ما نیست. اما همه دارای دو ابزار بسیار قدرتمند هستیم که کاملا تحت کنترل خودمان است: گوش‌ها و چشم‌هایمان.

نگاه کردن به دیگران و گوش دادن به توصیه‌های آن‌ها و مطالعه در مورد مردم، سه مورد از بهترین کارهایی هستند که من تا به اینجای زندگی انجام داده‌ام».

 

۷- کتاب مهار ناشدنی

نویسنده کتاب «مهار ناشدنی» نیک وی آچیچ است. «نیک» در چهارم دسامبر ۱۹۸۲ در استرالیا متولد شد. متاسفانه او به دلیل ابتلا به بیماری بسیار نادر «سندرم تترا-آمیلیا» هنگام تولد بدون دست و پا متولد شد.

هر چند پذیرفتن این موضوع برای او در کودکی آسان نبود، اما او توانست به کمک مادرش از این بحران عبور کند. او در حال حاضر یکی از تأثیرگذارترین سخنرانان موفقیت در دنیا است.

نیک در کتاب «مهار ناشدنی» نوشته است که:

«من پا نداشتم که با آن راه بروم، همین باعث شد تا بتوانم زمین را لمس کنم. من زمین را دوست دارم، آسمان را دوست دارم، زندگی را دوست دارم؛ آدم‌ها را، پرنده‌ها را، مورچه‌ها را، خنده و گریه را، شعر را، رنگ‌ها را، نقاشی را، موسیقی را، کتاب را دوست دارم. همیشه خودم بوده‌ام؛ هرگز ادا در نیاورده‌ام و ریا نکرده‌ام. خرسندم. چیزی کم ندارم، زندگی را دارم».

کتاب مهارناشدنی اثر نیک وی آچیچ

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

این کتاب به درد تمام کسانی می خورد که در حصار افکار خود باقی مانده‌اند و نیاز دارند که به نیروی درونی خود ایمان بیاورند.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

این کتاب سرشار از مطالب انگیزشی است که می تواند به انسان در خودشناسی کمک کند. اغلب ما بارها و بارها خودمان را از رسیدن به موفقیت دلسرد می کنیم. بارها و بارها به خود می گوییم که نمی توانیم. در حالی که مرز بین نا امیدی و موفقیت بسیار باریک است.

کتاب «مهار ناشدنی» سبک زندگی و طرز تفکر ما را تغییر خواهد داد. «نیک وی آچیچ» در این کتاب به ما نیرویی خواهد داد تا به هر آن چه که می خواهیم برسیم.

 

در این کتاب چه چیزهایی می خوانیم؟

«مهارناشدنی» سرشار از جمله های ارزشمندی است که می تواند مسیر زندگی ما را تغییر دهد. «نیک» در بخشی از کتاب می گوید که: «حقیقت آن است که راه موفقیت همواره در حال ساخته شدن است؛ یعنی تو تا جایی که راه ساخته‌ای، پیش می‌روی. برای پیشرفت بیشتر، باید راه بیشتری بسازی».

ما در کتاب «مهارناشدنی» با دیدگاه های «نیک» درباره زندگی آشنا می شویم و می توانیم آن ها را به زندگی خود تعمیم دهیم. «نیک» معتقد است که اگر کوششی نباشد، رشدی هم در کار نخواهد بود.

شخصیت انسان به واسطه روبه‌رو شدن با دشواری‌های زندگی ساخته می‌شود. شجاعت زمانی بیشتر می‌شود که با ترس ‌های خود مواجه شویم. توان و ایمان با تجربه ‌های زندگی آزموده می‌شوند.

این کتاب دارای ده فصل است که عبارتند از: «ایمان در عمل، صعودی از دره به قله، خدا دل ما را از عشق سرشته است، شور زندگی، بدنی ضعیف روحی قوی، قانون توفیق الهی، قدرت ایمان، عشق بنیاد است، اثر بال پروانه و تاملات».

 

۸- اثر مرکب

«اثر مرکب» اثر «دارن هاردی»، نویسنده آمریکایی و سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله موفقیت، است. این کتاب مشهورترین اثر وی است که در سال ۲۰۱۰ به رشته تحریر در آورد و در زمان کوتاهی در فهرست پرفروش‌ترین‌های مجله «نیویورک ‌تایمز» قرار گرفت.

کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

کتاب «اثر مرکب» یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است که مرد، زن، پیر، جوان، صاحب کسب و کارهای بزرگ و یا کوچک در هر قشر و سن و شغل و حرفه ای می توانند مخاطب این کتاب باشند.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

شاید بهترین جواب را «دارن هاردی» در مقدمه کتاب خود به این سوال داده است. از نظر او مهم نیست چه چیزی یاد می گیرید یا از چه استراتژی و تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید.

اغلب افرادی که این کتاب را خوانده‌اند، آن را یک راهنمای جامع برای دستیابی به موفقیت می دانند. اگر می خواهید بدانید که تصمیمات روزمره شما چقدر در زندگی تان تاثیرگذار است، حتما کتاب «اثر مرکب» را مطالعه کنید.

 

در این کتاب چه چیزهایی می خوانیم؟

«اثر مرکب» یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است که حاصل تفکرات و اعتقادات «دارن هاردی» است. یکی از مهم ترین ویژگی های کتاب «اثر مرکب» این است که به شما می آموزد چگونه آهسته، اما پیوسته به سوی موفقیت حرکت کنید.

«هاردی» دستیابی به موفقیت را کاری دشوار می داند. از نظر او روند دستیابی به موفقیت، طاقت‏‌فرسا، طولانی و حتی گاهی کسل‏‌کننده است. تبدیل‏‌شدن به فردی ثروتمند، با نفوذ و کسی که در زمینه‌‏ی کاری ‏اش در سطح جهانی است، روندی کند و طاقت‌‏فرسا دارد. به همین دلیل او در «اثر مرکب» نقشه راه عبور از این مسیر سخت و دشوار را در اختیار خوانندگان خود قرار می دهد.

 

۹- پدر پولدار پدر بی پول

کتاب «پدر پولدار پدر بی پول» یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است که توسط «رابرت کیوساکی» در سال ۲۰۰۰ نوشته شده است. وی یک دو رگه ژاپنی- آمریکایی است که در سال ۱۹۴۷ در هاوایی متولد شده است. این کتاب در سال ۲۰۰۱ جزء ده کتاب پر فروش دنیا قرار گرفت.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

این کتاب را باید تمام افرادی بخوانند که احساس می کنند علی رغم تلاش های بسیار نمی توانند به پول بیشتری دست پیدا کنند. «رابرت کیوساکی» معتقد است که در مدرسه درباره ی پول آموزش نمی دهند. مدرسه ها روی مهارت های آموزشی و تخصصی تمرکز می کنند، اما به مهارت های مالی توجه نمی نمایند. به همین دلیل، باید تمام افراد یک راهنمای جامع برای دستیابی به پول داشته باشند.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

«رابرت کیوساکی» در این کتاب نوشته است که :

«پول شکلی از قدرت است، اما آنچه قوی تر می باشد، آموزش اقتصادی است. پول می آید و می رود، اما اگر راجع به کارکرد پول آموزش دیده باشید، با توجه به آن قدرت به دست می آورید و می توانید ایجاد ثروت را شروع کنید».

بنابراین، ما برای به دست آوردن ثروت و پول بیشتر نیاز به آموزش داریم. اما اگر تا به امروز این آموزش ها به ما داده نشده باشد، تکلیف چیست؟ کافی است شما کتاب «پدر پولدار و پدر بی پول» را بخوانید تا بتوانید به رویای پولدار شدن خود جامه حقیقت بپوشانید.

 

در این کتاب چه چیزهایی می خوانیم؟

کتاب «پدر پولدار پدر بی پول» در ۸ فصل نوشته شده است. در هر فصل، نویسنده نکات اصلی رسیدن به ثروت را با درس هایی که از پدر خود و پدر دوست خود یاد گرفته است، بیان می کند.

او می گوید: «فرزند دو پدر قوی بودن این امکان را برای من فراهم آورد تا با مقایسه آرای آنها با یکدیگر، تأثیر تفکر شان را بر زندگی شان بررسی کنم، در این جریان فهمیدم که انسانها زندگی شان را بر اساس افکارشان تنظیم می‌کنند.

یکی از پدرانم برای به دست آوردن چند دلار جان می‌ کند و دیگری مشت مشت پول در می ‌آورد. یکی از پدرانم به من یاد می ‌داد که سوابق تحصیلی و کارم را چه طور بنویسم که بتوانم شغل خوبی به دست آورم و دیگری به من می ‌آموخت که چه طور طرح های قوی مالی و بازرگانی را خلق کنم، تا بتوانم برای دیگران شغل ایجاد کنم».

«رابرت کیوساکی» در کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» همانند یک پدر دلسوز راه رسیدن به ثروت را به فرزندانش می آموزد. این کتاب از معروف ترین کتاب های لیست بهترین کتاب های انگیزشی است.

 

۱۰- جرات داشته باش

کتاب «جرات داشته باش» اثر دکتر «فردریک فانژه» است. وی فعالیت خود را از سال ۱۹۹۲ با انتشار مقالات علمی مختلف در نشریه‌های بین‌المللی شروع کرد. همچنین به دلیل علاقه اش به مباحث روانشناسی به روان‌ درمانگری نیز روی آورد.

کتاب جرات داشته باش اثر دکتر فردریک فانژه

 

این کتاب به درد چه افرادی می خورد؟

این کتاب برای تمام افرادی نوشته شده است که از کمبود اعتماد به نفس رنج می برند. مخاطبان دکتر «فردریک فانژه» تمام افرادی هستند که به دلیل نداشتن جرات و شجاعت کافی نمی توانند در زندگی به جایگاهی که شایستگی اش را دارند، برسند.

اگر شما نیز برای درمان کمبود اعتماد به نفس نیاز به کمک دارید، این کتاب مناسب شما است.

 

چرا باید این کتاب را مطالعه کنیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده است که هنگام انجام بعضی کارها احساس ضعف کنید. گویی صدایی پنهان از درون به ما می گوید که تو نمی توانی. خودمان را مدام سرزنش می کنیم و دائما اضطراب داریم.

متاسفانه این ها نشانه های آشکار کمبود اعتماد به نفس است. نداشتن اعتماد به نفس در زندگی می تواند مشکلات زیادی برای ما به وجود آورد. بنابراین، باید به دنبال راهی برای رفع آن باشیم. در این کتاب با تکنیک های افزایش اعتماد به نفس آشنا می شویم و می توانیم در زندگی خود تغییرات اساسی ایجاد کنیم.

 

در این کتاب چه چیزهایی می خوانیم؟

کتاب «جرات داشته باش» در سه فصل نوشته شده است. «فردریک فانژه» در فصل اول درباره نشانه های کمبود اعتماد به نفس صحبت می کند. سپس به سراغ این موضوع می رود که چرا ما در چرخه معیوب نتوانستن گرفتار می شویم و در نهایت درمان‌های کارآمد را برای افزایش اعتماد به نفس ارائه می دهد.

برای تکمیل این مقاله شما میتوانید برای آشنایی با کتاب های انگیزشی دیگر به مقاله کتاب های پر فروش ریچل هالیس مراجعه کنید.

آیا شما هیچ یک از این کتاب های انگیزشی معرفی شده در این مطلب را مطالعه کرده اید؟ شما چه کتاب هایی را برای افزایش انگیزه پیشنهاد می کنید؟

نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید. «پاسخ از ما» مشتاقانه پذیرای نظرات شماست.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

‫4 نظر ارسال شده در “بهترین کتاب‌ های انگیزشی که در اوقات فراغت خود می توانید بخوانید

 1. شادی :

  یعنی واقعا مردم برای انگیزه پیدا کردن به کتابای انگیزشی احتیاج دارن؟ کسی که غصه نون داره، انگیزه می خواد برای کار کردن؟!!!!

  • پاسخ از ما :

   شادی عزیز
   ممنون از اینکه نظر خود را با پاسخ از ما به اشتراک گذاشتید. بله. حرف شما متین است. اما همه مردم در برهه ای از زنگی شان دچار ناامیدی می شوند. در این مواقع خواندن داستان زندگی و نصیحت های افراد موفق بسیار کارساز و موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com