تمام چیزهایی که باید در مورد تاتوی خط لب بدانید

دانستنی های تاتوی خط لب

امروزه با پیشرفت صنعت آرایش در جهان بدون اغراق می‌توان گفت که برای تمامی علایق و سلیقه های مختلف محصولات یا ترندهای آرایشی متنوعی وجود دارد؛ به طور مثال، آرایش های دائمی را می‌توان یکی از خاص ترین و مهم ترین مُدهای آرایشی در سال‌های اخیر به شمار آورد. تاتو خط لب یکی از پرطرفدارترین روش های آرایش دائمی برای آراستن چهره است.

با توجه به این که یکی از شاخص های زیبایی داشتن لب -های خوش فرم می باشد، اکثر بانوان به آرایش لب خود توجه ویژه‌ای دارند. برای اکثر افراد استفاده از رژ و یا مداد لب ممکن است وقت گیر و یا سخت باشد، زیرا در صورتی که با تکنیک های آرایشی به خوبی آشنا نباشید، احتمال این که آرایش لب خود را به درستی انجام ندهید بسیار زیاد است.

تاتوی خط لب یک روش دائمی برای بهره مند شدن از یک خط لب زیبا و حرفه‌ای است. با استفاده از تاتوی خط لب نیازی به ساعت ها وقت صرف کردن برای آرایش صورت نیست. تاتوی خط لب به شما کمک خواهد کرد تا در سریع ترین زمان ممکن آرایش خود را به پایان برسانید. البته در این میان افرادی نیز ممکن است وجود داشته باشد که به علت بیماری‌های ژنتیکی و یا بد فرمی مادرزادی لب شان به دنبال روش‌های کم خطر برای اصلاح فرم لب خود باشند.

آیا شما نیز از علاقه مندان به تکنیک های روز آرایش دائمی صورت هستید؟ آیا دوست دارید همیشه از داشتن یک خط لب زیبا و حرفه‌ای بهره مند شوید؟ آیا در مورد تاتوی خط لب اطلاعات کافی دارید؟ در صورتی که تمایل به انجام تاتوی خط لب دارید، اما در مورد تصمیم خود مردد هستید، با ما همراه باشید تا تمام چیزهایی را که باید در مورد تاتوی خط لب بدانید به شما شرح دهیم.

 

تاتوی خط لب چیست؟

تاتو خط لب چیست؟؟

تاتوی خط لب تکنیکی برای قرینه سازی، اصلاح فرم لبخند، حجیم سازی لب و از بین بردن رنگ دانه های سفید لب است. علاوه بر این، تاتوی خط لب با ایجاد یک خط طبیعی مطابق با سلیقه و فرم دهان موجب زیباتر به نظر رسیدن شما خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید در صورتی که به دنبال اصلاح رنگ کل لب خود هستید، باید از تاتوی رژ لب استفاده کنید.

 

آیا مشورت قبل از تاتوی خط لب لازم است؟

همیشه قبل از شروع «تاتوی خط لب» یک مشاوره کامل انجام دهید. این مشاوره به شما کمک می‌کند تا از شدت اضطراب ‌و نگرانی تان کاسته شود. تمام آن چیزی را که در مورد رنگ و یا فرم خط لب در ذهن دارید با تاتوکار خود در میان بگذارید. حتی در صورتی که سابقه بیماری‌ های پوستی و یا حساسیت به داروی خاصی دارید، بهتر است قبل از انجام تاتوی خط لب با یک پزشک متخصص پوست و مو صحبت کنید.

آیا تاتوی خط لب درد دارد؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که اغلب افراد پیش از انجام تاتوی خط لب دارند، این است که تاتوی آنها چه میزان درد دارد؟ اما باید بگوییم جای نگرانی نیست، زیرا با توجه به این‌که عصب ‌های حسی اطراف لب بسیار حساس هستند، برای انجام تاتوی خط لب از بی حسی استفاده می شود. از این رو، شما در حین انجام تاتوی خط لب احساس درد نخواهید کرد.

 

تاتوی خط لب چگونه انجام می‌شود؟

تاتوی خط لب چگونه انجام میشود؟

تاتوکار پیش از انجام تاتو خط لب را با استفاده از یک مداد برای شما ترسیم می کند. سپس یک آیینه در اختیار شما قرار می‌دهد تا خط لب ترسیمی را مشاهده کنید. در این مرحله لازم است تا دقت کافی داشته باشید. به خط لب ایجاد شده دقت کنید. آیا دقیقا همان چیزی است که دوست دارید؟ آیا از این خط لب احساس رضایت می‌کنید؟

در صورتی که مردد هستید از تاتوکار خود بخواهید برایتان چند خط لب دیگر نیز طراحی کند تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. پس از رضایت شما و اعلام تایید برای ادامه کار، تاتوکار با استفاده از یک دستگاه که در دهانه آن سوزن ریزی قرار دارد شروع به کشیدن خط لب خواهد کرد.

واقعیت این است که تجربه و مهارت تاتوکار تاثیر بسیار زیادی در گرفتن نتیجه مطلوب دارد؛ به عنوان مثال، او باید به درستی بداند که هر بار چه میزان از رنگ را با سوزن بردارد، زیرا برداشتن رنگ بیش از اندازه منجر به پخش شدن رنگ بر روی لب خواهد شد. از این رو بهتر است همواره به کلینیک های زیبایی معتبر مراجعه کنید و چند نمونه کار خوب را ببینید.

تاتوی خط لب معمولا حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. در نظر داشته باشید که در طول تاتوی خط لب نباید هیچگونه خونریزی داشته باشید. در صورت احساس درد شدید، خارش و یا مشاهده خونریزی سریعا به تاتوکار خود اطلاع دهید و از او بخواهید که از ادامه کار اجتناب کند.

 

آیا قبل از تاتو خط لب باید مراقبت‌های خاصی انجام شود؟

در صورتی که قرار است تاتوی خط لب انجام دهید، حتما موارد زیر را به دقت رعایت کنید:

✔ قبل از انجام تاتوی خط لب، از پزشک متخصص پوست مشورت بگیرید.

✔ اگر تبخال دارید پنج روز قبل از انجام «تاتوی خط لب» قرص ضد تبخال مصرف کنید.

✔ در دوران قاعدگی یا شیردهی، تاتوی خط لب را انجام ندهید. ماندگاری تاتوی خط لب به خاطر تغییرات هورمونی در این دوران کم می‌شود.

✔ قبل از تاتوی خط لب، کارهایی مثل لایه برداری پوست را روی صورتتان انجام ندهید.

✔ بهتر است اصلاح صورت را چند روز قبل از تاتوی خط لب انجام دهید.

تاتوی خط لب را حتما در پیش تاتوکار باتجربه انجام دهید، چون احتمال عفونت در تاتوی خط لب زیاد است و حتما باید این کار را در مکانی استریل و دور از آلودگی انجام دهید.

 

بعد از تاتوی خط لب باید چه مواردی رعایت کنیم؟

در صورتی که تاتوی خط لب را با موفقیت انجام دادید برای گرفتن نتیجه مطلوب حتما به نکات زیر دقت کنید:

✔ بعد از تاتوی خط لب، التهاب تا ۴۸ ساعت وجود دارد. پس نگران نباشید.

✔ به مدت ۳ روز بعد از «تاتوی خط لب» آب به لب ‌هایتان نزنید.

✔ از پمادهای تجویز شده استفاده کنید و نگذارید لب‌ هایتان خشک شود.

✔ بعد از «تاتوی خط لب»، برای مدتی از رژ لب استفاده نکنید تا از بروز عفونت جلوگیری کنید.

✔ روی لب هایتان کرم، اسپری یا رول ضد آفتاب بزنید.

✔ از قرار گرفتن مقابل آفتاب یا حرارت بالا جلوگیری کنید.

✔ رنگ واقعی لب ها حدودا دو هفته بعد از تاتوی خط لب مشخص می‌شود. بعد از تاتوی خط لب، رنگ لب پر رنگ تر از حالت واقعی اش است.

✔ یک هفته باشگاه نروید. فعالیت بدنی سنگین به مدت یک هفته بعد از تاتوی خط لب انجام ندهید.

✔ بعد از تاتوی خط لب، لب‌های شما دچار التهاب می‌شود. برای کاهش التهاب لب، یک چای کیسه ای را داخل آب جوش گذاشته و بعد، آن را داخل آب یخ قرار دهید. وقتی که چای کیسه ای شما کاملا سرد شد، به مدت ۱۰ دقیقه آن را روی لبتان بگذارید.

آیا تاتوی خط لب ضرر دارد؟

مضرات تاتوی خط لب

هر چند تاتوی خط لب جزو روش‌های بی خطر آرایش دائمی است، اما ممکن است دارای عوارضی نیز باشد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که فیزیولوژی بدن تمام افراد با یکدیگر یکسان نیست و بدن هر فرد ممکن است واکنش خاصی از خود در برابر این نوع آرایش نشان دهد.

شاید یکی از مهم ترین معایب تاتوی خط لب را احتمال ابتلا به عفونت دانست. از این رو بهتر است تاتوی خط لب را در کلینیک های معتبر و تمیز انجام دهید که از ابزار استریل برای انجام تاتو استفاده می‌کنند. هرگز به دنبال روش‌های ارزان قیمت برای زیبایی نباشید. ما به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که از بودجه کافی برای مراجعه به سالن‌های زیبایی معتبر برخوردار نیستید، از انجام تاتوی خط لب اجتناب کنید. همواره به یاد داشته باشید که نباید سلامتی را فدای زیبایی کرد.

 

مزایای تاتوی خط لب چیست؟

✔ شما به علت استفاده از رنگدانه در لب در این شیوه آرایشی همیشه داری یک خط رنگی طبیعی در لب خود خواهید بود و نیازی به ترمیم روزانه رژ لب خود نخواهید داشت.
‌ در همه موقعیت ها از هنگامی که در حال شنا کردن در استخر هستید گرفته تا زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، دارای آرایش لب خواهید بود.

 انجام تاتوی خط لب به علت برطرف کردن نقص های صورتتان موجب افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. اما واقعیت این است نباید فراموش کنیم همه افراد با تمام تفاوت های خود همچنان زیبا هستند.

تاتوی خط لب جایگزین مناسبی برای بوتاکس لب است. قیمت و ریسک انجام تاتوی خط لب نسبت به بوتاکس بسیار پایین تر است.

تاتوی خط لب باعث از بین رفتن تیرگی بیش از اندازه دور لب می‌شود.

 

رنگ تاتوی خط لب چگونه انتخاب می‌شود؟

در حال حاضر برندهای مختلفی اقدام به تولید رنگ تاتو خط لب کرده‌اند. برخی از این رنگ‌ها به تنهایی قابل استفاده هستند. اما در برخی موارد ممکن است برای رسیدن به رنگ مورد نظر تاتوکار اقدام به ترکیب رنگ ها کند. یک تاتوکار حرفه ای و قهار باید با توجه به رنگ پوست افراد قادر به انتخاب رنگ مناسب برای آنها باشد، زیرا رنگ تاتوی خط لب فردی با لب‌های تیره با رنگ تاتوی خط لب یک فرد با لب‌های روشن یکسان نخواهد بود.

کلام آخر

تاتوی خط لب یکی از روش‌های رایج برای رفع نواقص لب و داشتن یک آرایش دائمی است. مهارت تاتوکار و اعتبار کلینیک زیبایی که قرار است تاتوی خط لب در آن انجام شود، برای رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار مهم است. همچنین، بعد از انجام تاتوی خط لب برای داشتن لب های زیباتر یک رژ مناسب انتخاب کنید. مطمئن باشید ترکیب یک رژ خوشرنگ با یک آرایش دور لب حرفه‌ای زیبایی لب های شما رو دو چندان خواهد کرد.

نظر شما درباره این نوع از آرایش چیست؟ از دید شما این روش آرایشی چه مزایا و معایبی دارد؟

«پاسخ از ما» مشتاقانه پذیرای شنیدن نظرات شما نازنینان می باشد.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

‫1 نظر ارسال شده در “تمام چیزهایی که باید در مورد تاتوی خط لب بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com