کتاب های پیشنهادی برای اینکه حال بهتری داشته باشیم

خواندن کتاب

حتی اگر کتاب خوان‌ نباشید ممکن است روزی جایی خیلی اتفاقی کتابی به دستتان رسیده باشد که بعد از خواندنش احساس خیلی خوبی پیدا کرده باشید. خواندن کتاب می تواند باعث تغییرات بسیار مثبتی در زندگی انسان بشود، اما بسیار مهم است که چه کتابی بخوانیم. پاسخ از ما در این اینجا برای شما لیستی از کتاب های خوبی را گردآوری کرده که در زمان دشواری ها و ناملایمات زندگی حالتان را بهتر می کند و همچنین به شما در شناخت بیشتر خودتان و داشتن زندگی با کیفیت تر کمک می کند.

ما توضیح مختصری درباره هر یک از این کتاب ها داده ایم تا اگر که آن ها را مطالعه نکرده اید، مشتاق شوید که به خواندن آنها بپردازید و حتی اگر کتاب های موجود در فهرست حاضر را خوانده بودید، شما می توانید با مطالعه این مطلب تجدید خاطره ای با کتاب هایی داشته باشید که زمانی همدم خوب روزها و شب هایتان بوده اند.

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

دکتر جفری ای. یانگ، بنیان گذار روش طرحواره درمانی، در کتاب «زندگی خود را دوباره بیافرینید» تله های زندگی را معرفی می کند. این تله ها ریشه بسیاری از مشکلات عاطفی ما محسوب می شوند. تله های زندگی در حقیقت الگوهای شخصیتی تکرار شونده ای هستند که بسیاری از افراد را درگیر خود می کنند.

 

 

این تله های زندگی هستند که فکر، عملکرد و احساسات افراد را تعیین می کنند. تله های زندگی در کودکی شکل می گیرند و باعث می شوند که افراد در زمان بزرگسالی دچار اضطراب، خشم و افسردگی شوند.
کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید با معرفی ۱۱ تله رایج زندگی به شما کمک می کند که سخت ترین لحظات زندگی خود را هم به خوبی مدیریت کنید.

این کتاب با توصیف پرونده هایی از اشخاص واقعی تصویر دقیقی از تله های رایج زندگی به مخاطبان خود ارائه می دهد.

در صورت تمایل به خرید کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ و ژانت کلوسکو میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

هنر خوب زندگی کردن

چگونه خوب زندگی کردن مسئله بسیار مهمی برای همه انسان هاست. رولف دوبلی یک نویسنده و کارآفرین محبوب سوئیسی است که در کتاب هنر خوب زندگی کردن به این مسئله پاسخ می دهد. دوبلی در این کتاب ابزارهایی ذهنی را توصیف می کند که به واسطه آن ها می توان کیفیت زندگی را ارتقا داد.

کتاب هنر خوب زندگی کردن در پنجاه و دو فصل به معرفی این ابزار های ذهنی می پردازد؛ ابزار هایی که در شرایط مختلف زندگی مان خوب زندگی کردن را ممکن می سازند.

در صورت تمایل به خرید کتاب هنر خوب زندگی کردن اثر رولف دوبلی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

شفای زندگی

لوییز هی یکی از مشهورترین نویسندگان در زمینه خودشناسی محسوب می شود. لوییز هی در مقدمه کتاب شفای زندگی آورده است که تنها هدفش از نوشتن این کتاب این است که برای خوانندگان زندگی زیباتری خلق کند. حقیقت هم همین است. کتاب شفای زندگی تلاش می کند مخاطبان را با خودشان آشتی دهد و آن ها را به صلح درونی برساند.

در صورت تمایل برای مطالعه بیشتر میتوانید مقاله کتاب های لوئیز ال هی را مطالعه کنید.

کتاب شفای زندگی چهار بخش دارد که هر کدام از این بخش ها با عباراتی کلیدی شروع می شوند. لوییز هی مدام به مخاطبان خود تاکید می کند که این عبارات را به خاطر بسپرند و آن ها را به عمق زندگی خود وارد کنند. این کتاب بدون این که جایگزینی برای درمان محسوب شود، راه حل هایی کاربردی را برای افزایش سلامت روان به مخاطبان خود ارائه می دهد.

در صورت تمایل به خرید کتاب شفای زندگی اثر لوییز هی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

تکه هایی از یک کل منسجم

پیدا کردن خود و خودشناسی قرار نیست یکباره و ناگهانی صورت بگیرد. برای یافتن خود ابتدا باید تکه های مختلف وجودمان را پیدا کنیم و سپس آن ها را کنار یکدیگر بگذاریم. پونه مقیمی در کتاب تکه هایی از یک کل منسجم به بررسی و شرح این واقعیت می پردازد.

تکه هایی از یک کل منسجم به قلم پونه مقیمی است که در کمتر از یک ماه به چاپ پنجم خود رسید. این کتاب با ادبیات صمیمانه و بی تکلف خود توانسته به خوبی مسائل مهم روانشناختی در زندگی روزمره را بررسی کند. تکه هایی از یک کل منسجم به طور کلی اهمیت روابط و مفهوم صمیمیت را شرح می دهد و با ارائه راهکارهایی عملی مخاطبان را به خودآگاهی و پذیرش درونی می رساند.

در صورت تمایل به خرید کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

هنر ظریف بی خیالی

این کتاب با ادبیاتی طنز و گستاخانه به شما یاد می دهد که چگونه بهتر زندگی کنید. مارک منسون در کتاب هنر ظریف بی خیالی در تلاش است راهی جدید برای داشتن یک زندگی شاد ارائه کند. راهی به نام بی خیالی!
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دلیل تفاوت هایتان با جامعه مجبور به کنار گذاشتن سبک زندگی دلخواه خود شوید. این کتاب در پی آن است که هنر بی خیالی را به مخاطبان بیاموزد و با ارائه راهکارهایی آن ها را به سوی یک زندگی بهتر هدایت کند.

در صورت تمایل به خرید کتاب هنر ظریف بی خیالی اثر مارک منسون میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

غیر ممکن غیر ممکنه

هر کس در جایی از زندگی باید باور کند که می تواند با جسارت بیشتری تصمیم بگیرد و بیشتر از قبل به توانایی های درونی خود اعتماد کند. ماری فورلئو در کتاب غیر ممکن غیر ممکنه این موضوع را به مخاطبان خود یادآوری می کند.

غیر ممکن غیرممکنه کتابی است که با اشاره به گام های جسورانه افراد موفق خوانندگان را به پویایی و حرکت به سوی اهداف تشویق می کند. این کتاب می تواند انگیزه زیادی در افراد ایجاد کند و با نشان دادن اهمیت اراده باعث شود که آن ها به توانایی های خود بیشتر اعتماد کنند.

وضعیت آخر

می خواهید به مادر، پدر، همسر، دوست یا فرزند بهتری تبدیل شوید؟ خواندن کتاب وضعیت آخر می تواند به شما کمک زیادی در رسیدن به این هدف بکند. وضعیت آخر یک کتاب روانکاوانه است که با ارائه راهکارهایی عملی خودآگاهی مخاطبان را افزایش می دهد و به آن ها کمک می کند در مواجهه با افراد مختلف تصمیمات دقیق تری بگیرند.

توماس ای هریس در کتاب وضعیت آخر سه نقش والد، بالغ و کودک را در روابط شرح می دهد و به رابطه ذهن با اعمال بیرونی می پردازد. رویکرد کتاب وضعیت آخر بیشتر از این که انگیزشی باشد روانکاوانه محسوب می شود و اطلاعات مفیدی را با زبان ساده و قابل فهم به مخاطبان خود ارائه می کند.

در صورت تمایل به خرید کتاب وضعیت آخر اثر تامس ای. هریس میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

اوضاع خیلی خراب است

انسان مدرن امروزی از ابزار های گوناگونی برای رسیدن به رفاه و آسایش استفاده کرده است. با این حال شاید این پرسش برای شما هم مطرح شده باشد که چرا گاهی با وجود داشتن امکانات، باز هم احساس خوشبختی را پیدا نمی کنیم؟ اوضاع خیلی خراب است به طرح این پرسش می پردازد و برای آن پاسخ های مختلفی ارائه می کند.

مارک منسون نویسنده ای با ادبیات تند و طنز آمیز است که در کتاب اوضاع خیلی خراب است همانند سایر آثار خود از این ادبیات برای تاثیر گذاری بیشتر بر مخاطبان استفاده کرده است. او در این کتاب به بررسی چالش های اخلاقی، زیست محیطی و سیاسی می پردازد و این سوال را مطرح می کند که چرا با وجود سطح بالاتر رفاه، چنین چالش هایی از بین نمی روند؟ مارک منسون پس از ارائه این توضیحات به باز تعریف مفاهیمی مثل خوشبختی دست می زند. این تعاریف جدید به خوانندگان کمک می کند تا رضایت از زندگی را به گونه ای دیگر بفهمند و به آن دست پیدا کنند.

نمی گذارم کسی اعصابم را بهم بریزد

در دنیای پر دغدغه امروزی آستانه تحمل افراد به شدت پایین آمده است. گاهی یک تحریک عادی می تواند اعصاب شما را به هم بریزد. این تحریکات حتی می تواند از سوی نزدیکان و افراد محبوب زندگی شما باشد. به همین دلیل حفظ آرامش روحی و کنترل روابط با اطرافیان اهمیت زیادی دارد.

آلبرت الیس و آرتور لانگ در کتاب نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد راهکارهایی را شرح می دهند که با استفاده از آن ها می توانید اعصاب آرام تری داشته باشید! این کتاب به شما می آموزد که چگونه مانع این شوید که اطرافیانتان شما را عصبانی کنند. با خواندن این کتاب می آموزید که چگونه با واکنش های افراطی و تحریک کننده دیگران برخورد کنید و اجازه ندهید آرامش روحی شما مورد تهدید قرار بگیرد.

از حال بد به خوب

از حال بد به حال خوب به شما می آموزد که چگونه به تنهایی و با تکیه بر توانایی های درونیتان حال خود را خوب کنید. موضوع اصلی این کتاب شناخت درمانی است. دیوید برنز با ارائه تکنیک های درمان شناختی رفتاری (CBT) در این کتاب به خوانندگان این امکان را می دهد که به کیفیت بهتری از زندگی دست پیدا کنند.

کتاب از حال بد به حال خوب یکی از بهترین کتاب ها در زمینه خودیاری است که برای مخاطبان عادی و بدون استفاده از اصطلاحات تخصصی نوشته شده است. البته در بخش آخر کتاب دیوید برنز محتوای تخصصی تری را ارائه می دهد. او در این فصل به بررسی داروهای مناسب برای درمان تغییر خلق و افسردگی و کاربرد هر کدام از آن ها پرداخته است.

طرز فکر

طرز فکر شما بر همه جنبه های زندگی تان اثر می گذارد. به همین دلیل تغییر در باورها و شیوه تفکر می تواند تاثیری گسترده بر اعمال و سبک زندگی شما ایجاد کند. هنگامی که از اهمیت طرز فکر در زندگی خود با خبر شوید، می فهمید که برای رسیدن به موفقیت مهم ترین نقش را خودتان ایفا می کنید.

کتاب طرز فکر

پروفسور کارل دوک در کتاب طرز فکر نشان می دهد که با تغییر نوع نگرش می توان به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرد. او در این کتاب با معرفی و شرح زندگی کارآفرینان و افراد موفق نشان می دهد که شیوه تفکر چه تاثیر عمیقی در کسب موفقیت آن ها ایجاد کرده است.

در این کتاب به دو مدل کلی تفکر اشاره شده است؛ تفکر رشد و تفکر ایستا دو شیوه تفکر هستند که تعیین می کنند افراد به موفقیت می رسند یا شکست خواهند خورد. پروفسور دوک با تبیین جداگانه هر یک از این دو طرز فکر مخاطبان را به ساختن یک زندگی پیروزمندانه دعوت می کند.

 

 

آرامش

آلن دوباتن نویسنده ای بزرگ است که در آثار خود فلسفه را به زندگی وارد کرده است. او با ساده سازی اصول فلسفه مخاطبان خود را به بنای یک زندگی بهتر و اخلاقی تر دعوت می کند. کتاب آرامش هم با چنین رویکردی نوشته شده است. آلن دوباتن از آرامش درونی و راه های رسیدن به آن می گوید و با به کار بردن زبانی ساده و قابل فهم تاثیری شگفت بر زندگی خوانندگان ایجاد می کند.

کتاب آرامش

مضمون اصلی کتاب آرامش معرفی راه های رهایی از اضطراب است. آلن دوباتن عوامل مختلف استرس زا در زندگی امروزی را نشان می دهد و با ارائه راه حل هایی به شما کمک می کند تا بر این عوامل غلبه کنید. او بر این باور است که غلبه بر اضطراب از راه فلسفه و هنر ممکن است. به همین دلیل کتاب دارای ۴ فصل است که سه فصل اول آن با رویکردی فلسفی و فصل آخر با رویکردی هنری به راه های غلبه بر اضطراب می پردازد.

اگر شما هم به تازگی یا در گذشته کتابی را خوانده اید که به بهتر شدن حالمان کمک می کند، در قسمت نظرات برای ما از آن کتاب ها بنویسید تا در بهتر شدن حال دیگر همراهان پاسخ از ما سهیم باشید.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com