چگونه بلندتر دیده شویم؟+ راهکارهایی ساده و دم دستی برای قد بلند شدن

قد بلند شدن

قد بلند و اعتماد به نفس رابطه‌ی مستقیمی با یکدیگر دارند. هر اندازه که قد شما بلندتر باشد، بدون شک با عزت نفس بیشتری در جامعه حضور خواهید داشت. افراد قد بلند معمولا در هر جمعی مرکز توجه قرار می گیرند و جذابیت‌ بیشتری دارند و آمار نیز ثابت کرده که در روابط عاطفی خود نیز موفق ‌تر هستند. افراد کوتاه قد همیشه در تلاش هستند تا با استفاده از روش‌های مختلف، چه با ورزش، چه با مصرف دارو، چه با انجام عمل جراحی و چه به کمک روش های قد بلند دیده شدن قد خود را بیشتر از آن چیزی که هست نشان بدهند.

در این مطلب از «پاسخ از ما» قصد داریم تا درباره راهکار های قد بلند شدن به کمک تغییر استایل با شما صحبت کنیم. امروز ما می‌خواهیم چند راه حل ساده برای قد بلند شدن به شما آموزش دهیم که به کمک آن‌ها به آسانی می‌توانید با چند تغییر ساده و ارزان در پوشش خود از نتایج به دست آمده شگفت‌ زده شوید. پس با همراه باشید.

چگونه قد بلند به نظر برسیم؟

این سوالی است که شاید شما و میلیون‌ ها نفر دیگر در سرتاسر دنیا هر روز از خودشان بپرسند. محال است که شما به عنوان یک فرد کوتاه قد جلوی آینه بروید و به خود نگویید که: «ای کاش کمی قد بلندتر بودم!». همان طور که پیش تر نیز گفتیم قد بلند ارتباط مستقیمی با عزت نفس شما دارد و بدون شک شما هم به دنبال راهکار های قد بلند شدن هستید تا عزت نفس خود را نیز افزایش دهید.

برای افزایش قد می‌توان راهکارهای بسیاری را در پیش گرفت؛ مثلا استفاده از قرص‌های لاغری، انجام عمل‌های جراحی، ورزش‌های کششی، پیروی از یک رژیم غذایی خاص و… روش هایی هستند که افراد کوتاه قامت ممکن است برای افزایش قدشان انجام دهند، اما هر کدام از این راه ‌ها دو عیب بزرگ دارند؛ اول اینکه همگی پر زحمت هستند و وقت و زمان زیادی می‌طلبند. دوم آنکه پر هزینه هستند و به بودجه‌ای کلان نیاز دارند. خوب راه‌ حل چیست؟ جواب ما این است که با تغییر در نوع لباس پوشیدن و با عوض کردن استایل خود نیز می‌توانید به آسانی قد بلند دیده شوید.

 

 

در این مقاله، مطالب زیر را مطالعه خواهید کرد:

 • تکنیک های عمومی برای قد بلند دیده شدن
 • روش های قد بلند به نظر رسیدن برای بانوان
 • راهکار های قد بلند دیده شدن برای آقایان

چند تکنیک عمومی برای اینکه قد بلند به نظر برسید

قبل از آن که به سراغ توصیه‌ های تخصصی برای خانم ‌ها و آقایان برویم، بهتر است چند راهکار ساده و همه ‌کاره برای افزایش قد به شما آموزش دهیم. فرقی ندارد که چند ساله هستید و جنسیت شما چیست، با این روش‌های عمومی به راحتی می‌توانید در عرض چند دقیقه بلندتر دیده شوید.

راهکارهای قد بلند شدن آقایان

از ساده‌ترین راهکار های افزایش قد با تغییر استایل می‌توان به تکنیک‌ های زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کفش و شلوار همرنگ

یکی از تکنیک های افزایش قد با خطای دید استفاده از شلوار و کفش همرنگ است. استفاده از کفش و شلوارهایی که رنگ یکسان یا شبیه به هم دارند، می‌تواند باعث کشیده ‌تر دیده شدن پاهای شما شود و در نهایت، قد شما را بلندتر نشان دهد. در ضمن، در چنین مواقعی سعی کنید اصلا پاچه‌ی شلوار خود را تا نکنید.

 • استفاده از شلوار فاق بلند و تیره

کسانی که قد کوتاه تری نسبت به سایر افراد دارند، بهتر است که به سراغ شلوارهای فاق بلند و تیره رنگ بروند. شلوارهای فاق کوتاه و روشن قد شما را از آن چیزی که هستید هم کوتاه ‌تر نشان می‌دهند. از طرف دیگر، رنگ تیره نه تنها برای قد بلند دیده شدن بهتر است، بلکه شما را لاغرتر نیز نشان می ‌دهد.

 • استفاده از شلوار پارچه‌ای با قد مناسب

این تکنیک بیشتر برای موقعیت ‌های رسمی و اداری مناسب است. اگر دوست دارید که در چنین محیط ‌هایی نیز قد بلند دیده شوید، بهتر است که به قد شلوار خود دقت نمایید. بلندی استاندارد شلوار برای قد بلند به نظر رسیدن باید نهایتا تا روی قوزک پایتان باشد.

 • استفاده از کمربند نازک

توجه به پایین ‌تنه یکی از روش های قد بلند به نظر رسیدن است و از همین روی اهمیت بسیاری دارد. کمربند هم در لباس مردان و هم در پوشش زنان نقشی اساسی برای قد بلند دیده شدن بر عهده دارد. کمربند نازک عرض بدن شما را کمتر و در نتیجه قد شما را بلندتر نشان می ‌دهد. به عکس استفاده از کمربند پهن باعث می‌شود که کوتاه ‌تر به نظر برسید.

 • استفاده از لباس های یقه اسکی و هفتی

از دیگر تکنیک های قد بلند به نظر رسیدن این است که گردن خود را کشیده ‌تر و بلندتر نشان دهید. حال استفاده از لباس هایی با یقه‌ های اسکی و هفتی می‌تواند برای تحقق این منظور ایده ‌آل باشد.

 • استفاده از پیراهن ساده و تک ‌رنگ

کسانی که به نسبت باقی افراد قد کوتاه‌تری دارند، بهتر است که بیشتر از پیراهن‌های ساده، بدون طرح و تک‌ رنگ استفاده کنند تا بلند‌تر دیده شوند. در عوض، پوشیدن لباس‌های گل‌دار، خال‌خالی، چهارخانه و طرح‌ دار می ‌تواند آن‌ ها را از حد معمول هم کوتاه‌ تر نشان دهد.

 • استفاده از لباس‌ های راه راه

از دیگر راهکار های افزایش قد با خطای دید استفاده از پیراهن و شلوار با راه راه‌ های عمودی است. این دست لباس‌های راه راه باعث می شوند که اندام شما کشیده‌ تر دیده شده و در نهایت قد بلندتر به نظر برسید.

 • استفاده از لباس‌ هایی با سایز فیت

سعی کنید به هنگام انتخاب لباس ‌های خود به سراغ لباس‌ هایی بروید که بیشتر به تن‌ تان می‌نشینند. البسه‌ی گشاد و به اصطلاح «بگی» قد شما را تا حد زیادی کوتاه ‌تر از حد معمول نشان خواهند داد.

سایز شلوار و پیراهن در بلندتر دیده شده بسیار موثر است؛ پس سعی کنید لباسی که می‌خرید، همیشه اندازه‌ی تن شما باشد.

 • استفاده از اکسسوری و کلاه

اکسسوری ‌ها، زیورآلات و کلاه با ایجاد خطای دید و جلب کردن توجه‌ ها و نگاه‌ ها به خود باعث می ‌شوند که هم قد بلندتر دیده شوید و هم اینکه لاغرتر به نظر برسید. همچنین، گفتنی است استفاده از کراوات، پوشت، دستمال گردن و یا کلاه، گوشواره‌های درخشان و کشیده همگی باعث می ‌شود که در نظر افراد دیگر بلندتر از آن چیزی که هستید، دیده شوید.

برای مطالعه بیشتر میتوانید مقاله پوشاک آقایان را مطالعه کنید.

راهکارهای بلندتر به نظر رسیدن برای بانوان

بعد از ذکر چند توصیه‌ی عمومی در رابطه با قد بلندتر دیده شدن، اکنون زمان است که چند تکنیک تخصصی را ارائه دهیم که صرفا برای بانوان مناسب می باشد. فراموش نکنید که تکنیک‌های کلی بخش پیشین هم برای آقایان و هم برای خانم‌ ها کاربرد دارند.

راهکارهای قد بلند شدن بانوان

از راهکار های افزایش قد برای بانوان می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کیف ‌های کوچک و جمع و جور

یکی از روش های قد بلند دیده شدن استفاده از کیف‌ های کوچکتر است. هر اندازه که کیف شما کوچکتر و جمع و جورتر باشد، قامت شما نیز بلندتر دیده خواهد شد. در مقابل، اگر کیف شما آن قدر بزرگ باشد که تمام هیکلتان را تحت ‌الشعاع قرار دهد، آنگاه از همان چیزی که هستید نیز کوتاه‌ تر دیده خواهید شد.

 • استفاده از لباس‌ های نازک ‌تر

از دیگر راهکار های قد بلند به نظر رسیدن می توان به این موضوع اشاره کرد که باید سعی کنید بالا تنه خود را لاغرتر و کم ‌عرض‌تر نشان دهید. استفاده از لباس‌هاس ضخیم مثل سویشرت ها و پولیورهای ضخیم بدون شک بالا تنه شما بسیار پهن‌تر از چیزی که هستید نشان خواهد داد. پس سعی کنید برای بلندتر دیده شدن از البسه‌ی نازک‌تر استفاده نمایید.

 • استفاده از دامن و پیراهن بلند

انتخاب دامن و پیراهن مناسب تاثیر مهمی در افزایش قد بانوان دارد. سعی کنید همیشه به سراغ دامن‌ ها و پیراهن‌ های بلندتر بروید و این گونه قد بلندتر به نظر برسید. استفاده از دامن و پیراهن کوتاه برای بانوان قد بلند بیشتر مناسب است، در حالی که اگر یک فرد کوتاه از این نوع استایل استفاده کند، کوتاه‌تر از حد معمول به نظر خواهد رسید.

 • استفاده از شلوارهای ساده

بانوانی که قد کوتاه‌ تری دارند، بهتر است از شلوارهای ساده و نهایتا از شلوارهای جین استفاده کنند. استفاده از شلوارهای دمپا گشاد نیز راه حل خوبی برای افزایش قد با لباس به حساب می‌آید. از طرف دیگر، به باور متخصصان فشن و مد، اگر شلوار دمپا پاکتی ، پلیسه‌ دار یا زاپ دار و شلوارهایی با جیب ‌های بزرگ بپوشید، شما پهن‌تر و در نتیجه کوتاه‌ تر نشان داده خواهید شد. گذشته از آن، سعی کنید بیشتر رنگ ‌های تیره را انتخاب نمایید تا علاوه بر بلند دیده شدن لاغرتر نیز به نظر برسید.

 • استفاده از کفش پاشنه‌ بلند و پنجه ‌باریک

یکی از ساده‌تری راهکار های افزایش قد با لباس انتخاب کفش‌ های پاشنه بلند است. طبیعی است که با پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند می ‌توانید بدون هیچ زحمتی چندین سانتی ‌متر بلندتر دیده شوید. اما نکته‌ای را نیز باید نظر داشت؛ علاوه بر توجه به پاشنه کفش به اندازه‌ی پنجه‌ی کفش نیز باید دقت کنید. هر اندازه که پنجه‌ی کفش شما باریک ‌تر باشد و رویه‌ی کوتاه‌تری داشته باشد، پاهای شما کشیده ‌تر دیده شده و در نهایت قد بلندتر به نظر خواهید رسید.

 • استفاده از مدل‌ موهای مناسب

موی بلند زینت و زیبنده‌ی هر زن است. موهبت موی بلند نه تنها زیبایی شما را چندین برابر می‌کند، بلکه راهکار ساده‌ ای برای افزایش قد نیز به حساب می ‎آید. برای اینکه بلندتر دیده شوید، سعی کنید موهای خود را بالای سرتان جمع کرده و ببندید. به این صورت با کمترین زحمت دو سه سانتی‌متر به قد خود اضافه خواهید کرد. در آخر فراموش نکنید که اگر موی بلندی دارید، سعی کنید آن ‌ها را روی شانه‌ی خود نیندازید، زیرا باعث می ‌شود قدتان کوتاه ‌تر به نظر برسد. مدل موی کوتاه برای بلندتر دیده شدن بسیار ایده ‌آل است.

در صورت تمایل می توانید مقاله مدل موهای زنانه را مطالعه کنید.

راهکارهای بلندتر دیده شدن برای آقایان

بدون شک فقط بانوان نیستند که دوست دارند بلندتر به نظر برسند. آمار موجود نشان می‌دهد که اتفاقا آقایان تمایل بیشتری به بلندتر دیده شدن دارند، چرا که آنها نیز دوست دارند جذابیت بیشتری داشته باشند. در این بخش از راهکار های بلندتر دیده شدن برای آقایان صحبت خواهیم کرد.

از مفیدترین تکنیک‌ها برای بلندتر به نظر رسیدن، می‌توان موارد زیر را بر شمرد:

 • استفاده از بوت، نیم بوت و کفش لژدار

یکی از راه های افزایش قد با تغییر استایل پوشیدن بوت، نیم بوت یا کفش‌های لژدار است. بوت و نیم بوت به صورت عادی می ‌توانند حدود ۲ تا ۵ سانتی ‌متر قد شما را بلندتر نشان دهند؛ به علاوه، این دو مورد در انواع مختلفی در بازار وجود دارند و می‌توان آن ‌ها را با استایل های مختلف ست کرد. کفش لژدار هم بیشتر برای موقعیت‌های رسمی و اداری مناسب است.

 • استفاده از کت تک ‌دکمه

هر چقدر که تعداد دکمه‌ های کت بیشتر باشد، شکل هفت یقه‌ی آن پایین ‌تر خواهد آمد. ما برای اینکه بتوانیم قد بلندتر دیده شویم، باید تمرکز را بیشتر به بالا تنه منتقل کنیم. کتی که یقه‌ی آن پایین ‌تر باشد، بدون شک تمام رشته ‌های ما را پنبه خواهد کرد و ما را بلندتر نشان نخواهد داد. به علاوه، سعی کنید کتی که می ‌پوشید، کاملا فیت تن شما باشد و سرشانه ‌هایش دقیقا روی شانه‌ های شما قرار بگیرد.

 

 

 • استفاده از کراوات باریک

با توجه به اهمیت بالا تنه در بلندتر جلوه دادن قد افراد،

یکی از مفیدترین روش های بلندتر دیده شدن استفاده از کراوات است. اما کراواتی که استفاده می‌کنید، باید باریک باشد و ترجیحا راه راه ‌های عمودی داشته باشد.

استفاده از کراوات پهن بالا تنه شما را عریض ‌تر نشان داده و در نتیجه قد شما کوتاه‌ تر به نظر خواهد رسید.

 • استفاده از پیراهن و تیشرت با قد آستین مناسب

توصیه می‌شود که برای بلندتر به نظر رسیدن به هیچ وجه سراغ تیشرت ‌هایی با آستین کوتاه نروید. به جای آن، از تیشرت ‌های آستین سه ربع استفاده کنید. به علاوه، در خرید پیراهن نیز دقت داشته باشید که که طول آستین به قدری باشد که تنها حدود ۱ الی ۲ سانتی‌متر از مچ شما را نمایان کند.

 • استفاده از کلاه

کلاه همیشه یکی از بهترین تکنیک های بلندتر دیده شدن است. استفاده از کلاه در بخش بانوان هم ذکر شده بود، اما برای آقایان اهمیت آن دو چندان است. کلاه با هر استایل مردانه‌ای جور می‌ شود و بدون هیچ دردسری و به راحتی کاری می‌کندکه از نگاه دیگران بلندتر به نظر برسید. همان طور که یک مدل موی مناسب می‌تواند شما را بلندتر از حالت عادی نشان دهد، کلاه نیز تاثیر بسزایی در بلند قدتر نشان دادنتان دارد.

سوالات متداول

برای اینکه قد بلند به نظر برسیم، چه شلواری باید انتخاب کنیم؟

شلوارهای فاق بلند، فیت، تک رنگ، جین و یا دمپا گشاد می‌تواند شما را بلندتر نشان دهد. از سوی دیگر، شلواری که زاپ‌ دار یا گشاد است و یا اینکه طرح شلوغی دارد، شما را کوتاه ‌تر نشان می ‌دهد.

Block "btn-maliat" not found

مهم‌ترین اصل در بلندتر دیده شدن چیست؟

اینکه تمرکز را از پایین ‌تنه به سمت بالا تنه بکشانید و سعی کنید لاغرتر دیده شوید، مهم ترین نکته در قد بلندتر به نظر رسیدن است. برای این کار می‌توانید توجه بیشتری به یقه‌ی لباس، خطوط آن و استفاده از اکسسوری‌ های مختلف داشته باشید و برای بلندتر دیده شدن خود از این موارد کمک بگیرید.

بانوان برای بلندتر به نظر رسیدن از چه تکنیک ‌هایی می‌توانند استفاده کنند؟

استفاده از کیف‌ های کوچکتر، پوشیدن لباس نازک ‌تر، شلوارهای ساده‌ تر، دامن و پیراهن بلند و استفاده از مدل موی مناسب چند راهکار ساده برای بلندتر دیده شدن برای بانوان است.

پوشیدن بوت، نیم ‌بوت و پوتین، استفاده از کت‌ های تک‌ دکمه، انتخاب کراوات باریک، پوشیدن پیراهن آستین بلند، تیشرت آستین سه ربع و همچنین پوشیدن کلاه می‌تواند در قد بلندتر دیده شدن آقایان بسیار موثر باشد.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com