رمان های عاشقانه خارجی برای زوج های عاشق

رمان های عاشقانه خارجی

خواندن کتاب گزینه ای بسیار مناسب برای گذراندن اوقات فراغت برای زوج های عاشقی است که در سال های ابتدایی زندگی شان قرار دارند. هر چند رمان های عاشقانه خارجی بسیار زیادی وجود دارد که آن ها می توانند انتخاب کنند، اما ما قصد داریم در ادامه ده رمان عاشقانه برتر را معرفی کنیم که به نوعی شاهکارهای ادبی نیز به شمار می روند. در ادامه با ما همراه باشید.

یکی از رمان های عاشقانه بسیار محبوب رمان بر باد رفته است. البته این کتاب نه تنها مورد توجه خوانندگان قرار گرفت، بلکه توانست جایزه ادبی پولیترز را در سال ۱۹۳۷ به خود اختصاص دهد.

نویسنده کتاب بر باد رفته

بر باد رفته قطعا شاهکار مارگارت میچل، نویسنده زن آمریکایی، است. در احوال این نویسنده نامی گفته می شود که زنی بسیار جسور بود و پدرش نقش پر رنگی در زندگی او داشته است. او دائما از پدر خود می شنیده است که باید کتاب بخواند، در مورد تاریخ آگاهی داشته باشد و دست، قلب و فکرش را به کاوش وا دارد، زیرا همین کاوش ها است که نقش انسان را بر عرصه زمین جاوید می کند.

درباره کتاب بر باد رفته

اگر جزو افرادی هستید که به عشق های آتشین و پر سوز و گداز علاقه مند هستید، به شما توصیه می کنیم حتما این کتاب را بخوانید. مارگارت میچل در این کتاب رابطه عاشقانه اسکارلت اوهارا و اشلی ویلکز را به رشته تحریر درآورده است. اسکارلت سال های بسیار زیادی را در جستجوی عشقی سپری می کند که باعث می شود مسیر زندگی اش به طور کامل تغییر دهد. او گاهی دست به دامن انتقام می شود و گاهی تحت تاثیر احساسات حساس و شکننده خود دست به کارهای اشتباهی می زند که باعث می شود در دالان تاریک و سرد افکار خود تنها باقی بماند.

 

 

این کتاب نشان می دهد که عشق چگونه می تواند شخصیت انسان را تحت تاثیر قرار بدهد و او را گاهی به بیراهه بکشاند. اسکارلت اوهارا زنی جسور و زیباست که محبوبیت خود را به خاطر کارهای نادرستش در میان مردم از دست می دهد. هر چند در انتهای این کتاب او به اشتباهات خود پی می برد، اما او برای اصلاح و رفع اشتباهات خود بسیار دیر به فکر افتاده است.

بخشی از کتاب بر باد رفته

آه، مگر می‌توانست واقعیت داشته باشد! دوقلوها اشتباه می‌کردند و آن هم یکی دیگر از شوخی‌های بی‌ مزه ‌‌شان بود. اشلی نمی ‌تواند، نمی ‌تواند عاشق ملانی باشد و هیچ کسی نمی ‌تواند عاشق دختر لاغر مردنی خجالتی مثل ملانی شود. اسکارلت با تحقیر، قیافه کودکانه‌‌ی لاغر و صورت جدی قلبی شکل ملانی را به یاد آورد که خیلی معمولی و تقریبا زشت به نظر می‌آمد و ماه ‌ها می‌ شد که اشلی او را ندیده بود. از مهمانی سال گذشته در مزرعه دوازده بلوط، اشلی بیش از دوبار به آتلانتا نرفت. نه! اشلی نمی ‌توانست عاشق ملانی باشد، چون می‌ دانست که اشتباه فکر نمی‌کند! چون اشلی عاشق او بود! اشلی فقط عاشق اسکارلت بود و او این موضوع را خوب می ‌دانست!

در صورت تمایل به خرید کتاب بر باد رفته اثر مارگارت میچل - دو جلدی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

دفتر خاطرات

دفتر خاطرات یکی از رمان های جذاب و به یاد ماندنی عاشقانه است که بر اساس یک داستان واقعی نوشته شده است. با توجه به این که داستان این کتاب بسیار تاثیرگذار و گیرا بود، بعدها این کتاب مبنای اقتباسی سینمایی فیلم های بسیار زیادی قرار گرفت که برخی از آن ها عبارتند از:

دفتر خاطرات، پیامی در بطری، پیاده روی به یاد ماندنی، شب ها در رودانته، آخرین آواز

نویسنده کتاب دفتر خاطرات

دفتر خاطرات اثری اصیل، ارزشمند و دوست داشتنی از نیکلاس چارلز اسپارکس است. این نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است که در کنار نویسندگی در حوزه تهیه کنندگی و فیلم نامه نویسی نیز فعالیت می کند. البته لازم به ذکر است که این نویسنده به خاطر نوشتن کتاب دفتر خاطرات توانست به شهرتی جهانی نیز دست پیدا کند و در زمره نویسندگان معروف قرار بگیرد.

درباره کتاب دفتر خاطرات

این رمان روایتگر عشقی اساطیری و آتشین در قرن معاصر است.کتاب دفتر خاطرات روایت عشقی است که در سنین نوجوانی بین نوآ و الی شکل می گیرد، اما دست زمانه این دو را برای مدتی از یکدیگر دور می کند؛ هر چند به ناچار مجبور می شوند تا به زندگی روزمره خودشان ادامه دهند، اما هرگز آتش این عشق در قلب آن ها خاموش نمی شود.

کتاب دفتر خاطرات از رمان های عاشقانه خارجی

بدون شک نقطه عطف این رمان در دیدار دوباره این دو شکل می گیرد. این لحظات چنان هنرمندانه به تصویر کشیده شده است که خواننده خود را بارها در آن مکان و زمان احساس می کند و قلبش به شماره می افتد. پیام پنهان این رمان عاشقانه این است که عزم و اراده انسان می تواند در فراز و نشیب های زندگی بر جبر روزگار فائق بیاید.

بخشی از کتاب دفتر خاطرات

تو جواب دعاهای من هستی. تو آواز، رویا و نجوای من هستی و نمی دانم تا به حال چطور توانسته بودم بی تو زندگی کنم. دوستت دارم، الی …

زنی با موهای قرمز

یکی دیگر از رمان های عاشقانه خارجی، کتاب زنی با موهای قرمز روایتی جسورانه از زندگی افرادی است که گویی از دل اساطیر سر بیرون آورده اند. زنی با موهای قرمز داستانی پر فراز و نشیب را روایت می کند که با پایانی دور از انتظار نفس خواننده را در سینه حبس می کند.

نویسنده کتاب زنی با موهای قرمز

اورهان پاموک نویسنده اهل ترکیه است که در ایران نیز به شدت محبوب و شناخته شده است. از مهم ترین ویژگی های این نویسنده بیان موضوعات واقعی با روایتی اعجاب انگیز و جذاب است. کارنامه ادبی این نویسنده ترک بسیار درخشان است، اما قطعا زنی با موهای قرمز یکی از بهترین آثار او است.

درباره کتاب زنی با موهای قرمز

اغلب افرادی که کتاب زنی با موهای قرمز را مطالعه کرده اند اعتقاد دارند که این کتاب شباهت های داستانی بسیاری با شاه ادیپ نوشته سوفوکل دارد. البته بیشتر به نظر می رسد که این کتاب تحت تاثیر دلبستگی نویسنده به شاهنامه نوشته شده است، زیرا در جای جای این داستان می توان ردپای تراژدی رستم و سهراب را مشاهده کرد.

هر چند زنی با موهای قرمز درباره پسری به نام جم نوشته شده است، اما این کتاب روایتگر داستان زندگی تمام پسرانی است که به دنبال انتقام از پدرانی هستند که هرگز به نقش پدری خود نپرداخته اند. آن چه که این داستان را کمی متفاوت از حماسه رستم و سهراب می کند حضور زنی با موهای قرمز در زندگی جم است که باعث می شود تا مسیر زندگی اش دستخوش تغییرات بسیار زیادی شود.

بخشی از کتاب زنی با موهای قرمز

در جوانی از نظر پدرم بزرگترین خوشبختی ازدواج کردن با دختری بوده که روزی با هدفی مشترک و با هیجان همراه هم کتاب می خوانده اند. این را وقتی با مادرم درباره خوشبختی کس دیگری حرف می زند به مادرم گفته بود.

در صورت تمایل به خرید کتاب زنی با موهای قرمز اثر اورهان پاموک میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

ملت عشق

از دیگر رمان های عاشقانه خارجی ،ملت عشق دو داستان تنیده شده در دل هم است که یکی در زمان حال و دیگری در قرن هفتم اتفاق افتاده است. از آن جایی که داستان دوم درباره وارد شدن شمس تبریزی به زندگی مولانا است، خواندن این کتاب به تمام عاشقان این صوفی بزرگ توصیه می شود.

نویسنده کتاب ملت عشق

الیف شافاک نویسنده ترک زبان زاده ۲۵ اکتبر ۱۹۷۱ است که مهارت نویسندگی خود را در این کتاب به نمایش گذاشته است. البته او در کنار نویسندگی به تدریس در دانشگاه های مختلف هم مشغول است و از فعالان حقوق زنان است. کتاب های این نویسنده به ۴۹ زبان مختلف ترجمه شده است و از طرف دیگر وی موفق شده است تا نشان شوالیه در ادبیات و هنر را هم دریافت کند.

درباره کتاب ملت عشق

دو داستان در بطن این کتاب ساخته و پرداخته شده است که داستان معاصر در مورد زنی خانه دار و متاهل اما ناخشنود است؛ زنی که در تاریکی های زندگی خود گرفتار شده است و احساس می کند هیچ راهی برای نجات وی وجود ندارد. داستان دوم هم از گذشته های دور از آن جایی شروع می شود که شمس تبریزی عارف صوفی چشم انداز مرگ خود را می بیند، اما می داند که یک گمشده در این جهان به دنبال او است که شمس باید دانش و عرفان خود را به او انتقال بدهد. این گمشده کسی جز مولانا نیست که قرار است با چهل قانون عشق شمس آشنا شود.

کتاب ملت عشق از کتاب های عاشقانه خارجی

بخشی از کتاب ملت عشق

صبر کردن به معنای ماندن و انتظار کشیدن نیست، بلکه به معنای آینده نگر بودن است. صبر چیست؟ به تیغ نگریستن و گل را پیش چشم مجسم کردن است. به شب نگریستن و روز را در خیال دیدن است. عاشقان خدا صبر را همچون شهد شیرین به کام میکشند و هضم می کنند. این را بدان زمان لازم است تا هلال ماه به بدر کامل تبدیل شود.

من پیش از تو

کتابی دیگر از رمان های عاشقانه خارجی، کتاب من پیش از تو نخستین بار در ۵ ژانویه ۲۰۱۲ در بریتانیا چاپ شد و از طرف خوانندگان بسیار مورد توجه قرار گرفت و بازخوردهای کتاب بسیار مثبت بود؛ به طوری که فیلمی به همین نام به کارگردانی تیا شروک نیز ساخته شد.

نویسنده کتاب من پیش از تو

نویسنده کتاب من پیش از تو جوجو مویز نویسنده و روزنامه نگار بریتانیایی است. در کارنامه نویسندگی جوجو مویز نام بیش از ده ها رمان وجود دارد، اما قطعا رمان من پیش از تو باعث افزایش شهرت او شد. این رمان در زمان بسیار کوتاهی پس از چاپش در صدر کتاب های پر فروش های نیویورک تایمز قرار گرفت و در بیش از ۲۸ کشور دنیا ترجمه شد.

درباره کتاب من پیش از تو

من پیش از تو داستان لوییزا کلارک دختری خجالتی اما جسور است که در تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی خود است. لوییزا بعد از این که کار خود را از دست می دهد، به عنوان پرستار در خانه مرد جوان متمول اما عصبی به نام ویل ترینر که در اثر تصادف ویلچرنشین شده شروع به کار می کند. هر چند رابطه لوییزا با بیمارش در ابتدا مطابق میلش نیست، اما در ادامه بین این دو اتفاق هایی می افتد که باعث می شود تا مسیر زندگی هر دو برای همیشه تغییر کند.

بخشی از کتاب من پیش از تو

تفاوت بین تربیت من و تربیت ویل در این بود که کسی مثل او خودش را شایسته همه ‌چیز می‌دانست. به ‌نظر من اگر آدم در شرایط او بزرگ شده باشد، با پدر و مادر ثروتمند، در خانه‌ای بزرگ، مدرسه‌های درجه یک و رستوران‌ های گرانقیمت، احتمالا این حس را هم دارد که زندگی همیشه بر وفق مراد است و به طور طبیعی جایگاه بالایی در دنیا دارد.

در صورت تمایل به خرید کتاب من پیش از تو اثر جوجو مویز میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

پس از تو

از دیگر رمان های عاشقانه خارجی، رمان پس از تو ادامه رمان من پیش از تو است. این کتاب نیز به اندازه رمان قبلی مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. این کتاب در بیان احوالات لوییزا کلارک پس از مرگ ویل ترینر است.

نویسنده کتاب پس از تو

کتاب پس از تو اثر دیگری از جوجو مویز است که در ادامه رمان پر فروش من پیش از تو نوشته شده است. یکی از نکات قابل توجه درباره جوجو مویز این است که وی دو بار موفق شده است تا جایزه سال رمان عاشقانه از انجمن نویسندگان رمان های عاشقانه را دریافت کند که افتخار بزرگی است.

درباره کتاب پس از تو

کتابی دیگر از رمان های عاشقانه خارجی به روایت زندگی لوییزا کلارک می پردازد که با حواشی پس از مرگ ویل ترینر در حال دست و پنجه نرم کردن است. او که از لحاظ روحی آشفته و پریشان است تحت تاثیر اتفاقی که در زندگی اش می افتد مجبور می شود که دوباره به زندگی برگردد و مبارزه اش را از سر بگیرد. حقیقت ارزشمندی که نویسنده در کتاب پس از تو سعی دارد به مخاطبان خود یادآوری کند این است که انسان پس از رخ دادن هر حادثه بدی باز این امکان را دارد تا خود را بازسازی کند و بر آشفتگی های روحی خود فائق بیاید.

رمان پس از تو از رمان های عاشقانه خارجی

بخشی از کتاب پس از تو

مادرم گفته بود که ماندن کنار ویل در نهایت بر بقیه عمرم تأثیر خواهد گذاشت. آن موقع فکر کرده بودم منظورش خود من است؛ از لحاظ روانى. فکر کردم منظورش احساس گناهى است که باید یاد بگیرم بر آن فائق شوم، غم، بى خوابى، هجوم بى‌ موقع و عجیب خشم، گفتگوهاى بى ‌پایان درونى با کسى که دیگر اینجا نیست، ولى حالا مى ‌دیدم که مسئله فقط من نیستم: در عصر دیجیتال، من همیشه همان آدم خواهم بود. حتى ‌اگر بتوانم همه چیز را از ذهنم پاک کنم، هیچ‌ وقت نخواهند گذاشت خودم را از مرگ ویل جدا کنم.

هنوز هم

کتاب هنوز هم ادامه رمان «من پیش از تو» و «پس از تو» است. این کتاب در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و مانند دو کتاب قبلی توانست نظر خوانندگان را به خود جلب کنید.

نویسنده کتاب هنوز هم

جوجو مویز در کتاب «هنوز هم» نشان داد که در نوشتن رمان های عاشقانه بسیار موفق عمل می کند. این نویسنده موفق و مشهور با همسر و سه فرزند خود در یک مزرعه به دور از شلوغی های شهر زندگی می کند. قطعا دور بودن از دغدغه های زندگی شهر نشینی در شکل گیری پیکره رمان های عاشقانه او بی تاثیر نبوده است.

درباره کتاب هنوز هم

شخصیت لوییزا کلارک در گذر زمان و تجربه کردن حوادث گوناگون کاملا تغییر کرده است. او خود را از کلیشه های ذهنی رها کرده و تصمیم گرفته است که به دنبال آرزوها و اهداف خود برود. لوییزا که اکنون به نیویورک برای کار کردن آمده است یک بار دیگر با حقایقی روبرو می شود که او را برای چندمین بار به چالش می کشند. آری زندگی همواره پر از حوادث خوشایند و ناخوشایندی است که انسان حتی فکرش را نمی کند. لوییزا کلارک هم یکبار دیگر این را به خوبی تجربه می کند.

کتاب هنوز هم ازرمان های عاشقانه خارجی

بخشی از کتاب هنوز هم

لی لی طبق قولش همراه خانم ترینر در ماه آوریل به نیویورک آمد. چند چهار راه دورتر در هتل ریتز کارلتون اتاق گرفتند و من و مارگو را به ناهار دعوت کردند. وقتی آنها کنارم بودند، حس کردم بخش های مختلف زندگی ام را با نخ و سوزن به هم وصل کرده اند.

تاریخ عشق

هر چند رمان تاریخ عشق در چند زمان و از زبان راویان متفاوت نوشته شده است، اما کافی است کمی صبور باشید و چند صفحه اول از کتاب را بخوانید تا متوجه شوید که با یک رمان عاشقانه خوب طرف هستید. این کتاب در سال ۲۰۰۸ موفق به دریافت جایزه ادبی ویلیام سارویان شد.

نویسنده کتاب تاریخ عشق

نویسنده کتاب تاریخ عشق نیکول کراوس رمان نویس اهل ایالت متحده آمریکا است. این نویسنده که در حال حاضر در رده معروف ترین نویسنده های آمریکا قرار دارد زندگی پر از فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. یکی از بارزترین ویژگی های این نویسنده خلق رمان هایی بدیع و نو با نگاهی غیر کلیشه به عشق است.

درباره کتاب تاریخ عشق

این رمان های عاشقانه خارجی، روایتگر ماجرای رابطه‌ی نویسنده‌ای ناموفق و آواره‌ی جنگ جهانی دوم با دختر جوانی است که در شرایط سخت سرپرستی مادر بیوه خود را به عهده دارد و به دنبال معشوقه ای برای وی می گردد. فصل به فصل این داستان راوی تغییر می کند و رمان به نرمی جلو می رود. نیکول کراوس در تاریخ عشق سعی در آن دارد که به مقدس سازی عشق بپردازد و نه به نفرین عشق هایی می پردازد که به سرانجام نرسیده اند. او عشق را همان گونه که است به تصویر می کشد؛ همان طور که در دنیای واقعی اتفاق می افتد.

بخشی از کتاب تاریخ عشق

آخر سر فقط وسایلت از تو می مانند. شاید برای همین من هرگز نتوانسته ام چیزی را دور بریزم. شاید به این خاطر جهان را تلنبار می کردم: در این امید که وقتی مردم، جمع تمام چیزهایم نشانه ی زندگی بزرگتری از آنچه داشتم باشد.

در صورت تمایل به خرید کتاب تاریخ عشق اثر نیکول کراوس میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

دختری از پرو

کتاب دیگری از رمان های عاشقانه خارجی، دختری از پرو یک رمان عاشقانه از ادبیات آمریکای لاتین است که سرشار از فراز و نشیب های عشقی است. موضوع متفاوت و فوق العاده این کتاب خواننده را تا پایان داستان با خود همراه می کند و قطعا ارزش چند بار خواندن را دارد.

نویسنده کتاب دختری از پرو

ماریو بارگاس یوسا یکی از نویسندگان معروف معاصر آمریکای جنوبی است که در سال ۲۰۱۰ موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شده است. آثار این نویسنده پر آوازه به زبان های بسیار زیادی در سراسر جهان ترجمه شده است. یکی از شاهکارهای وی کتاب دختری از پرو است.

درباره کتاب دختری از پرو

درون مایه کتاب دختری از پرو آمیخته از طنز و تراژدی است. روای این داستان فردی به نام ریکاردیتو کومو کوردسیو است که از عشق دوران کودکی خود می گوید. این دختر که ریکاردیتو او را شیلیایی کوچک می خواند زندگی پر از ماجرایی برای خود انتخاب می کند که ریکاردیتو را به دنبال خود می کشاند و همین موضوع باعث می شود که داستان های بسیار زیادی برای وی ایجاد شود.

کتاب دختری از پرو از رمان های عاشقانه خارجی

بخشی از کتاب دختری از پرو

با تمام وجود می خواهمت. در این چهار سال به جز رویا بافی درباره ی تو و دوست داشتنت هیچ کار نکردم و همین طور لعنت کردنت هر روز و هر شب.

ما تمامش می کنیم

از دیگر رمان های عاشقانه خارجی، رمان ما تمامش می کنیم  دلچسب و لطیف است که به خوبی احساس خواننده را درگیر می کند. این کتاب پیامی آشکار در این مضمون است که عشق همواره با اشک و امید و شهامت آمیخته است و گاهی اوقات کسی که دوستت دارد، بیش از همه آزارت می دهد.

نویسنده کتاب ما تمامش می کنیم

کالین هوور متولد ۱۱ دسامبر ۱۹۷۹ است که اغلب رمان هایش در دسته بهترین کتاب های پر فروش نیویورک تایمز قرار دارند. این نویسنده نامی و مطرح فارغ التحصیل رشته خدمات اجتماعی است و قطعا یکی از آثار ارزشمند وی کتاب ما تمامش می کنیم است.

 

 

درباره کتاب ما تمامش می کنیم

داستان کتاب ما تمامش می کنیم درباره دختری ۳۲ ساله به نام لیلی است که رابطه خوبی با پدر خود نداشته است و بعد از مرگ پدر نیز همچنان درگیر تنفری است که در دل او نهادینه شده است. لیلی در سخنرانی خود در مراسم تشییع جنازه پدرش می گوید که او را به عنوان پدرش دوست دارد اما به عنوان انسان نه.

بعد از این سخنرانی لیلی تحت تاثیر احساسات شدیدی قرار می گیرد و به پشت بام پناه می برد. در این میان مردی به نام رایل کینکید که به صورت اتفاقی به پشت بام می آید با فکر این که لیلی قصد خودکشی دارد، شروع به صحبت با او می کند و همین گفتگو است که باعث ایجاد رابطه ای عاشقانه و پیچیده بین آن دو می شود.

کتاب ما تمامش می کنیم در تلاش برای انتقال این مفهوم است که انسان تا زمانی که از الگوهای گذشته خود در زندگی پیروی کند چیزی جز رنج به دست نخواهد آورد. خواندن این رمان عاشقانه به تمام افرادی توصیه می شود که درگیر اتفاقاتی هستند که در گذشته آن ها اتفاق افتاده است.

کتاب ما تمامش می کنیم از رمان های عاشقانه تاریخی

بخشی از کتاب ما تمامش می کنیم

در مورد دیگران فکر می‌کنم و اینکه در نهایت چطور تصمیم می‌گیرند به زندگیشان پایان بدهند. آیا بعدا برای این تصمیمشان تاسف می‌خورند؟ حتما درست پس از آنکه اقدام به این کار می‌کنند و یک لحظه پس از آنکه کار شروع می‌شود، هنگام سقوط آزاد سریع کمی احساس پشیمانی می‌کنند. آیا در حالی که زمین به سرعت به طرفشان می‌آید، به زمین نگاه می‌کنند و می‌گویند: «عجب گندی زدم. چه فکر مزخرفی بود؟»

جمع بندی

در این مطلب به معرفی ۱۰ رمان عاشقانه برای زوج های جوان پرداختیم. هر کدام از این رمان ها حاوی درس های مهمی است که می تواند در زندگی واقعی نیز بسیار کاربردی باشد. از این رو توصیه می کنیم که این کتاب ها را همراه با لذت و دقت مطالعه کنید.

در صورت تمایل می توانید مقاله کتاب های عاشقانه ایرانی را مطالعه کنید.

به نظر شما چه کتاب دیگری می توان به این لیست اضافه کرد؟ نظرات خود را با پاسخ از ما در میان بگذارید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com