با کدام شخصیت های معروف ایرانی در فصل بهار متولد شده اید؟

افراد معروف متولدین بهار

نخستین فصل سال، بهار، فصل فصل نو شدن، از نو ساختن، تولد دوباره و موسم باز شدن چشمان مادر زمین است. از فصل بهار هر اندازه که تعریف کنیم و مدح و ستایشش را برایتان بازگو کنیم، باز هم کم خواهد بود. به علاوه، همه‌ی این حرف‌ ها نیز به گوشتان تکراری خواهد بود و زیاده گفتن در این باره چیزی جز کلیشه نیست. اما به هر حال، شخصی که جزو متولدین بهار است و در این فصل چشم به این جهان گشوده، می ‌تواند خودش را خوشبخت بداند، زیرا خداوند موقع آفرینش او حسابی سر ذوق بوده است. حال که حرف از تولد در این ماه شد، بگذارید سوالی بپرسم؛ آیا می‌دانید با کدام یک از افراد معروف ایرانی در فصل بهار متولد شده ‌اید؟

در این مقاله از «پاسخ از ما» قصد داریم تا افراد معروف ایرانی متولد بهار را به شما معرفی کنیم. دانستن این موضوع بدون شک برای شما بسیار جالب خواهد بود و حتی شاید مسیر زندگی این افراد، راهنمایی برای زندگی شما نیز باشد. شاید دوست داشته باشید که خودتان را به جای این افراد بگذارید و زندگی آنان را تجربه کنید؛ پس تبریک می‌گویم، این مقاله مخصوص شماست. به علاوه، بعد از خواندن این مطلب، بیشتر به خودتان افتخار خواهید کرد که در فصل بهار متولد شده‌اید!

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

فیروز نادری (پنجم فروردین)

فیروز نادری را بدون شک همه‌ی ما می‌شناسیم؛ او یکی از متولدین بهار است و حداقل در چند سال اخیر چندین بار نامش را شنیده‌ایم. از قدیم همیشه می ‌شنیدیم که بالاترین مقام ‌های سازمان ناسا و برجسته‌ ترین متخصصان آن همگی ایرانی هستند و این سازمان به دست ایرانیان اداره می‌شود؛ خوب فیروز نادری یکی از همان ایرانیان است و افتخاری است برای همه‌ی ما. فیروز نادری یکی از بزرگترین مهندسان ناسا بوده و به مدت ۳۶ سال در این سازمان فعالیت داشته است. به علاوه، بخش اعظمی از موفقیت فرود فضاپیما در مریخ را نیز باید مدیون همین جناب نادری باشیم؛ به همین دلیل است که سیارکی را نیز به نام ایشان ثبت کرده‌ اند.

فیروز نادری از متولدین بهار

فیروز نادری یکی از افراد معروف ایرانی متولد بهار و اصالتا شیرازی است و در حدود ۱۸ سالگی به آمریکا، سرزمین فرصت ‌ها، رفت تا سرنوشت خودش را پیدا کند. او ابتدا دلش می‌خواست معمار شود. معمار نشد و بعد سعی کرد تا یک ورزشکار حرفه‌ای شود، آن هم نشد. سرانجام به دانشکده‌ی مهندسی رفت و بالاخره گویا راهش را پیدا کرد. جالب آنکه در روز دفاع از رساله دکتری دماغش نیز شکسته شد. او بعد از این همه سال هنوز هم خودش را ایرانی می‌داند و ایران را نیز بسیار دوست دارد.

یکی از نقاط عطف زندگی نادری جدایی والدینش از همدیگر بود؛ یکی از نقاط زندگی فیروز نادری به چهار سالگی اش مرتبط می شود؛ در همان هنگام بود که والدینش از یکدیگر جدا شدند و او فرزند طلاق شد. پدر فیروز بسیار اهل سفر و جهانگردی بود و در سفرهایش همیشه او را همراه خود می برد. فیروز نادری چیز زیادی از مادرش به خاطر نمی آورد، چرا که پدر فیروز در زمان بچگی اش اجازه نداده تا او با مادرش دیداری داشته باشد.

خود نادری در این باره گفته است:

«این مسئله باعث شد سعی کنم با دنیای اطرافم رابطه‌ی نزدیک‌تری برقرار کنم چرا که از داشتن خانواده به شکل درست و سنتی‌اش محروم بودم».

همچنین، گفتنی است نادری در زمینه شغلی خود بارها مورد تحسین و تمجید قرار گرفته است؛ بالاترین نشان ناسا، مدال خدمات برجسته، را از آن خود کرده، در سال ۲۰۰۵ نشان افتخار الیس آیلند را دریافت کرده و همچنین موفق به کسب عنوان یکی از رهبران برجسته تاریخ ناسا شده است.

نوید محمد زاده (هفدهم فروردین)

نوید محمدزاده بازیگر برجسته سینما و تئاتر ایران است که در فیلم های شناخته شده ای همچون ابد و یک روز، متری شیش و نیم، خشم و هیاهو، مغزهای کوچک زنده و… ایفای نقش کرده و با هنری نمایی های فوق العاده اش در همین فیلم ها نظر سیل عظیمی از مخاطبان را به خود جلب کرده و جوایز و افتخارات فراوانی را در عرصه بازیگری نصیب خود کرده است. نوید محمد زاده از متولدین بهار و البته متفاوت‌ ترین بازیگر مرد ایرانی است و هنر و کارهای او را نمی‌توان با هیچکس دیگر مقایسه کرد.

نوید محمدزاده از متولدین بهار

علاوه بر هنر بی ‌نظیر و بی‌بدیل او چیزی که بیش از هر چیز او را با سایر بازیگران ایرانی متفاوت کرده، استایل‌ بی همتا و البسه‌ی منحصر به فردی است که هیچ وقت به تن هیچکس دیگری ندیده‌ایم. از چنین هنرمند قدری بدون شک چنین انتظاری نیز وجود خواهد داشت. نوید محمد زاده با استایل‌های شیک و آوانگاردی که دارد، همیشه با زبان بی‌ زبانی و در نهایت ظرافت، حرف های دلش و دغدغه های اجتماعی خودش را نیز به عنوان یک سلبریتی ابراز کرده است.

نوید محمد زاده همیشه حاشیه ‌ساز بوده و این استایل متفاوتش نیز به همه‌ی این حاشیه ‌ها دامن زده است. اما او بیدی نیست که با این بادها بلرزد. او به عنوان یک هنرمند و البته به عنوان یکی از افراد معروف ایرانی متولد بهار همیشه جسور بوده و سعی کرده با سنت های اشتباه و کلیشه های غیر منطقی مبارزه کند و البته باید اعتراف کرد که تا حد زیادی موفق هم بوده است.

هر چند که نوید جوایز بسیاری را در جشنواره های سینمایی معتبر از آن خود کرده، اما هنوز هم بسیار فروتن و افتاده است؛ بهروز وثوقی را برترین بازیگر مرد ایرانی می‌داند و حتی می‌گوید که اصلی ‌تری عامل علاقه‌ی جنون‌آمیز او به بازیگری، تماشای کارهای آقای وثوقی بوده است.

محمد زاده که در ۱۷ فروردین ۱۳۶۵ در مهران ایلام متولد شده در سنین نوجوانی علاقه وافری به دنیای فوتبال داشت و حتی قرار بود در تیم نوجوانان سایپا بازی کند، اما دست روزگار سرنوشت دیگری را برای او رقم زده بود. دوم دبیرستان فیلم سوته دلان با بازی بی نهایت زیبای بهروز وثوقی را تماشا کرد و همان موقع بود که شیفته و دلباخته بازیگری شد. او فیلم های دیگر وثوقی همچون قیصر را هم دید و آن چنان شخصیت قیصر بر رویش تاثیر گذاشت که به گفته خودش تمام ظاهرش را شبیه به قیصر درست کرد و سعی داشت شبیه به او زندگی کند.

مهران مدیری (هیجدهم فروردین)

مهران مدیری زندگی پرفراز و نشیبی داشته و شاید به همین دلیل بتوان حساب او را تا حدی از سایر بازیگران جدا کرد. مهران مدیری یکی از افراد معروف ایرانی متولد بهار است و در زمره‌ی پرنفوذترین مردان ایرانی قرار می‌گیرد؛ این نکته به خوبی از موضوعاتی که در برنامه دورهمی (برنامه ای تلویزیونی با اجرا و کارگردانی مدیری) مورد بحث قرار می‌گیرد، پیداست.

مهران مدیری برخلاف بعضی از بازیگران و سلبریتی ‌های ایرانی که از طریق روابط خوبشان با افراد صاحب قدرت در عرصه سینما وارد این صنعت شده‌اند، تماما موفقیتش را مدیون تلاش‌ های خودش است. او از ده سالگی وارد بازار کار شده و از همان دوران کار می‌کرده، پادویی و نانوایی، کتاب‌فروشی و حتی کارگری. جالب است بدانید که حتی دو سال در جبهه نیز حضور داشته است.

مهران مدیری از متولدین بهار

مهران مدیری شاید در ظاهر بسیار شاد و سرزنده به نظر برسد، شاید در تمامی کارهایش لبخند به لب داشته باشد، اما حقیقت این است که از درون، اندکی افسرده است. از دنیا خسته است و در مصاحبه‌ هایش به این نکته اشاره کرده است. مهران مدیری به عنوان یکی از متولدین بهار بسیار متین و موقر است و همواره رفتاری سنگین و حساب شده دارد. او به تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی بسیار علاقه‌مند است و نویسنده‌های کلاسیک از جمله تولستوی و مارکز را بسیار می‌پسندد. عجیب‌تر از همه آن که بسیار ساده‌زیست است و علاقه‌ای به تجملات ندارد.

 

برای مطالعه بیشتر میتوانید مقاله افراد موفق ایرانی متولد فروردین را مطالعه کنید.

سهراب پور ناظری (پنجم اردیبهشت)

سهراب پور ناظری یکی از بهترین آهنگسازان، خوانندگان و نوازندگان ایرانی است و دست بر قضا از متولدین بهار نیز هست. سهراب پور ناظری را می‌ توان در ردیف همایون شجریان قرار داد و اگر از او بالاتر نباشد، کمتر هم نیست؛ حداقل مقام این دو در موسیقی ایرانی، بالاخص موسیقی کلاسیک، با یکدیگری برابری می‌کند. پور ناظری را می‌توان انقلابی در عرصه‌ی موسیقی سنتی و تلفیقی دانست؛ چه بسا که با ساخت قطعه‌ی «صنما» همراه با همایون شجریان توانست قدرت خودش را در این امر به اثبات برساند.

سهراب پورناظری از متولدین بهار

اکثر هنرمندان بزرگ، به خصوص نوازندگان و یا خوانندگان مشهور ایرانی، همگی از کودکی و در آغوش خانواده به این هنر روی آورده‌اند. سهراب پور ناظری نیز به عنوان یکی از افراد معروف ایرانی متولد بهار در خانواده‌ای هنردوست و هنرپرور به دنیا آمد و از سن سیزده سالگی در گروه‌ های مطرح به نوازندگی کمانچه می ‌پرداخت.

او خودش را در قبال هنر موسیقی ایرانی مسئول می‌ داند و احساس می‌کند که در راه اعتلای این هنر بار گرانی بر دوش اوست. او را تا حدی می‌توان ساختارشکن قلمداد کرد، چون سبک موسیقی و آثار او تا حدودی با سایر هنرمندان متفاوت است؛ به خصوص در آثار تلفیقی او این موضوع کاملا مشهود است.

اصغر فرهادی (هفدهم اردیبهشت)

اصغر فرهادی از جمله شناخته ‌شده‌ترین متولدین بهار است که همه‌ی ما او را با فیلم «جدایی نادر از سیمین» و البته اسکاری که برای ایرانیان به ارمغان آورد، می‌شناسیم. اما بد نیست بدانید که در کارنامه‌ی اصغر فرهادی، آثار فاخر و پربار بسیاری وجود دارد. حضور حرفه‌ای او در عرصه‌ی سینما و ساخت فیلم با نوشتن فیلمنامه‌ی فیلم «ارتفاع پست» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا آغاز شد.

او درباره‌ی راز موفقیت فیلمنامه‌هایش می‌گوید که همیشه از ساده‌ترین اتفاقاتی که برای هر کس رخ می‌دهد الهام گرفته‌ است؛ او می‌گوید همه‌ی روزمرگی‌های ما داستان جالبی در پشت پرده‌ی خود دارند، اما باید با ظرافت و دقت بسیار زیادی دست به انتخاب وقایع زد. باید وقایعی که ارزش گنجاندن در فیلمنامه را دارند، از وقایع معمولی و ساده تشخیص داد.

اصغر فرهادی از متولدین بهار

فرهادی یکی از بزرگترین و پرافتخارترین افراد مشهور ایرانی متولد بهار است و به قول خودش آدم درونگرا و تنهایی است. از شواهد و قرائن پیداست که فرهادی تنهایی را به حضور در جمع ترجیح می‌دهد. به علاوه، اصغر فرهادی آدمی نیست که زیاد هیجان ‌زده بشود و شور و اشتیاق زیادی از خودش نشان بدهد. شاید اصلا بتوان او را تا حدی «سرد» توصیف کرد. به گفته فرهادی، او به ساخت فیلم‌های تاریخی هم علاقه دارد و شاید روزی یک فیلم از تاریخ ۵۰ سال اخیر بسازد.

مریم میرزا خانی (۲۲ اردیبهشت)

علاوه بر ناسا، نام ایرانیان در زمینه ‌های بسیاری در سرتاسر دنیا می ‌درخشد. نمونه‌ی بارز همین موضوع مریم میرزا خانی است. از بزرگترین افراد افتخار آفرین ایرانی نه تنها در داخل کشور بلکه در سرتاسر جهان می‌توان مریم میرزاخانی از متولدین بهار را معرفی کرد؛ او کسی است که نام ایران را در کل دنیا زنده نگه داشت و ثابت کرد که ملت ایران در هر حرفه و علمی حرفی برای گفتن دارد.

بد نیست بدانید که مریم میرزا خانی به عنوان یکی از افراد مشهور ایرانی متولد بهار هوش و علاقه‌اش به ریاضیات را از خانواده و به خصوص از پدرش به ارث برده است و از همان دوران ابتدایی و دبیرستان ثابت کرد که استعدادی شگرف و پتانسیل بالایی برای موفقیت در ریاضیات دارد. جالب است بدانید که او اولین کسی بود که توانست نمره کامل در المپیاد ریاضی کسب کند و همچنین اولین دختری بود که توانست مدال طلای جهانی ریاضی را به دست آورد.

مریم میرزاخانی از متولدین بهار

ماجرای خروج او از ایران نیز پس از حادثه‌ی تلخ سال ۷۶ رخ داد؛ حادثه‌ای که در آن هفت نفر از نخبگان ایرانی در اثر واژگونی اتوبوس جان باختند. خوشبختانه او از این حادثه جان سالم به در برد و بعد از اتمام تحصیلاتش در دانشگاه بهشتی به آمریکا مهاجرت کرد. او را شاید بتوان با ماری کوری و هلن کلر مقایسه کرد، زیرا دروازه‌ های تازه‌ای را در ریاضیات باز کرد و دستاوردهایش از حدود توانایی بسیاری از مردان نیز خارج بود.

احمد رضا عابد زاده (چهارم خرداد)

بر طبق یک نظرسنجی در برنامه نود که در حدود چند سال پیش منتشر شد، احمدرضا عابدزاده محبوب‌ترین بازیکن فوتبال ایرانی به شمار آمد. بدون شک نیز همینطور است. عابدزاده با افتخارات فراوانی که برای ما ایرانیان به ارمغان آورده، الحق شایسته‌ی چنین جایگاهی نیز هست. به علاوه، بد نیست بدانید که عابدزاده یکی از افراد معروف ایرانی متولد بهار نیز می‌باشد. هر چند از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است، اما یاد و خاطره‌ی تمامی مسابقات او هنوز هم در ذهن مردم ایران زنده است.

احمدرضا عابدزاده از متولدین بهار

عابدزاده به عنوان یکی از متولدین بهار، بسیار باهوش، با اعتماد به نفس و خونسرد است. او شجاعتی مثال ‌زدنی دارد و گفته می‌شود وقتی در بازی‌ معروف ایران-استرالیا (که باعث راهیابی تیم ملی ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ شد و موجب شد تا نام ایران در سرتاسر جهان بدرخشد) همه‌ی بازیکنان امید خود را از دست بودند، تنها کسی که امیدوار به نتیجه ای خوب برای تیم ایران بود کسی نبود به جز عابدزاده.

هر چند که ناصر حجازی را نیز عده‌ای بهترین دروازه‌ بان تاریخ ایران می‌دانند، اما اگر بخواهیم منصف باشیم، عابدزاده نه تنها چیزی از او کم ندارد، بلکه شاید با او برابری نیز بکند.

شهرداد روحانی (ششم خرداد)

خاندان موسیقی‌دان روحانی را شاید بیشتر به واسطه‌ی انوشیروان و یا رضا روحانی بشناسیم، اما حقیقت این است که همه‌ی این برادرها و برادرزاده‌ ها اسم و رسم خودشان را دارند و هر کدام برای خودشان در عرصه‌ی موسیقی ایران یک ستاره‌ی پر فروغ به حساب می‌آیند. دانستن بارقه‌ای از زندگی شهرداد روحانی نیز در این میان، به عنوان یکی از افراد معروف ایرانی متولد بهار، خالی از لطف نخواهد بود.

شهرداد روحانی از متولدین بهار

همانطور که پیش تر نیز ذکر کردم، تمامی بزرگان موسیقی ایران از همان دوره‌ی کودکی با موسیقی خو گرفته‌اند؛ شهرداد روحانی نیز از پنج سالگی و در آغوش خانواده با موسیقی آشنا شد. بعدها در بهترین مدارس موسیقی درس خواند و پرورش یافت و سرانجام هم در اتریش تحصیلات خود را تکمیل کرد. حتی برای مدتی نیز در آمریکا به تحصیل پرداخت.

شهرداد روحانی به عنوان یکی از متولدین بهار از پر افتخارترین موسیقی‌دانان ایرانی به شمار می‌آید و اجراهایی که در سرتاسر دنیا برگزار کرده، بدون شک در یاد و خاطره‌ی همه باقی مانده است. او با بزرگترین ‌ها و مطرح ‌ترین موسیقی‌دانان دنیا از جمله یانی نیز همکاری داشته است و حتی از طرف دولت تایلند نیز دعوتنامه‌های ویژه‌ای برای ساخت چند قطعه موسیقی دریافت کرده است.

جالب است بدانید که فرزندان شهرداد روحانی نیز مطابق با رسم همیشگی این خاندان به خوبی با موسیقی آشنایی دارند؛ گرچه راهشان برای کسب معاش از موسیقی جداست.

دارا خسروشاهی (هفتم خرداد)

شاید بسیاری از ما برای یک بار هم که شده نام شرکت اوبر را شنیده باشیم؛ شرکتی که راهنما و چراغ راه بسیاری از شرکت‌های دیگر شده و برندهایی مثل اسنپ و تپ‌ سی در ایران با الگوگیری از همین شرکت پا به عرصه کسب و کار گذاشتند. اما تا به حال هیچ می‌دانستید که مدیرعامل شرکت بزرگ اوبر یک فرد ایرانی است؟
دارا خسروشاهی مدیرعامل شرکت اوبر است و او کسی است که این برند را از سقوط و نابودی حتمی نجات داد.

دارا خسروشاهی از متولدین بهار

از همه مهم‌تر و جالب ‌تر آن که دارا خسروشاهی از متولدین بهار نیز هست. او مدیریت برندها و کمپانی‌های بزرگی را برعهده داشته و در طی همان زمان مدیریت خود پیشرفت خوبی را نیز در همین شرکت‌ها به وجود آورده است. به همین دلیل، بدون شک او نیز در زمره‌ی ایرانیان موفق و افتخارآفرین به حساب می‌آید؛ هر چند که نامش آن طور که باید و شاید شنیده نشده است.

دارا خسروشاهی به عنوان یکی از افراد معروف ایرانی متولد بهار از نمونه‌ های بارز مدیران موفق نیز می ‌باشد. افرادی که در رشته‌های مرتبط با این حیطه تحصیل می‌کنند، با دانستن زیر و بم زندگی این فرد موفق ایرانی و آگاهی از استراتژی‌های کاری او به موفقیت‌ های بزرگی دست خواهند یافت. به گفته‌ی خسروشاهی توانایی اصلی یک مدیر و یک رهبر نه تنها در برقراری ارتباط و خوب حرف زدن، بلکه در «خوب گوش کردن» خلاصه می‌شود.

حمید حامی (چهاردهم خرداد)

از دیگر خواننده‌ ها و بزرگان عرصه موسیقی ایرانی که از قضا یکی از متولدین بهار هم هست، می ‌توان حمید حامی را نام برد. شاید صدای او را از فیلم نوستالژیک سام و نرگس به خاطر داشته باشید؛ گرچه کارنامه‌ی این هنرمند بسیار پربارتر از این حرف‌هاست.

حمید حامی

حمید حامی شاید یکی از خوش‌ صداترین خوانندگان داخل ایران باشد؛ به گفته‌ی خودش صدای خوبش را از پدر و مادرش به ارث برده است. آخرین مدرک تحصیلی او دیپلم است و مجددا باز هم این موضوع نشان‌ دهنده‌ی آن است که برای موفق شدن به مدرک بالای دانشگاهی نیازی نیست.

حمید حامی به عنوان یکی از افراد معروف ایرانی متولد بهار در کودکی بسیار خجالتی بوده و هر چند که صدایش بسیار خوب و دلنشین بوده و استعداد شگرفی در موسیقی داشته، نه در جمع‌های فامیل و نه در گروه‌ سرود مدرسه هیچگاه فعالیتی نداشته است. او به شدت از تحلیل رفتن صدایش می‌ترسد و بزرگترین ترسش نیز شاید همین باشد که روزی صدایش را از دست بدهد و نتواند بر روی صحنه حاضر شود.

بابک بیات (۲۳ خرداد)

شاید بتوان بهار را علاوه بر موسم بیدار شدن مادر طبیعت و چشم گشودن شکوفه ‌ها، فصل تولد بزرگترین موسیقی‌دانان ایرانی نیز به حساب آورد! اکثریت خواننده‌های بزرگ و آهنگسازان ماندگار در این فصل چشم به جهان گشوده‌اند. اگر شما هم در این فصل متولد شده‌اید و علاقه و استعدادی هم در موسیقی دارید، تلاشتان را بکنید؛ شاید نفر بعدی این لیست روزی خود شما باشید!

بابک بیات یکی دیگر از موسیقی‌دانان و افراد مشهور ایرانی متولد بهار است که سه بار جایزه‌ی سیمرغ بلورین جشنواره‌ی فجر را از آن خودش کرده است. احتمالا همه‌ی ما نیز ایشان را با آهنگسازی مجموعه‌ی ولایت عشق به خاطر می‌آوریم. او از معدود موسیقی‌دانانی است که هم پیش از انقلاب و هم بعد از انقلاب به فعالیت در این عرصه مشغول بوده است.

بابک بیات از متولدین بهار

بابک بیات نیز درست مثل بسیاری از هنرمندان بزرگ ایرانی سعی در پیشرفت و رشد و پرورش موسیقی ایرانی داشته است و باید گفت که در این راه تا حد زیادی به موفقیت نیز دست یافته است؛ اصلا شاید دلیل این شهرت او نیز همین باشد. در پایان باید اضافه کرد که این هنرمند محبوب در سال ۸۵ چشم از جهان فرو بست.

عزت الله انتظامی (۳۱ خرداد)

عزت الله انتظامی یکی بزرگترین بازیگران ایرانی در تمام طول تاریخ سینمای این کشور است و باید سال‌های سال بگذرد تا دوباره کسی مثل او قدم در عرصه سینمای ایران بگذارد. عزت الله انتظامی یکی از متولدین بهار است و حضورش نیز در تمامی این سال‌ها به منزله‌ی بهاری برای صنعت سینمای ایران بود و با درگذشت ایشان در سال ۹۷ شاید سینما هم به خزان فرو رفته باشد.

عزت الله انتظامی

ایشان با بازی در فیلم گاو برای اولین بار به صورت حرفه ای پا در عرصه‌ی فیلم و سینما گذاشتند و از همان ابتدا تا به آخر هر کاری که در آن مشارکت داشتند، ماندگار شد و در یادها و خاطره‌ها باقی ماند.

عزت الله انتظامی به عنوان یکی از افراد معروف ایرانی متولد بهار زندگی بسیار پر باری داشته است. علاوه بر فعالیت در رشته‌های مختلف از جمله دوبلاژ، خدمات بسیار به صنعت سینمای ایران مانند تاسیس موزه سینمای ایران کرد و شاید بتوان گفت که تا حدودی موجبات اعتلای سینمای ایران را نیز فراهم آورد. جالب است بدانید که خانه‌ی خود ایشان نیز تبدیل به موزه شده است تا چراغی باشد برای هر کس که او را ستاره‌ی پرفروغ سینمای ایران و «آقای بازیگر» می‌داند.

درصورت تمایل میتوانید مقاله شخصیت های معروف خارجی متولد بهار را نیز مطالعه کنید.

سخن نهایی

هر شخصی که در فصل بهار به دنیا آمده، باید به خودش ببالد و سرش را از روی غرور بالا بگیرد، زیرا در زیباترین فصل سال متولد شده است. حال در این میان اگر به طالع‌ بینی و ویژگی‌های ماه و فصل تولد هم اعتقاد دارید، باید اکنون اعتراف کنیم که باز هم شما متولدین بهار بسیار خوش‌شانس هستید. چرا؟ دلیلش بسیار واضح است، اکثر بزرگان و افراد معروف و مشهور در ایران و جهان همگی متولد این فصل هستند و به نوعی شاید بتوان گفت که این فصل، فصلی شایسته‌ پرور است!

اگر تمایل داشته باشید با افراد موفق ایرانی متولد پاییز نیز آشنا شوید مقاله ما را در پاسخ از ما از دست ندهید.

در این مقاله از «پاسخ از ما» در کنار هم نگاهی داشتیم به معرفی افراد معروف ایرانی متولد بهار. گوشه‌ای از زندگی هر کدام را برایتان بازگو کردیم و آن بخش‌هایی که فکر می‌کردیم ممکن است از همه بیشتر مورد توجه‌تان قرار بگیرد، برایتان شرح دادیم. مطالعه‌ی زندگی بزرگان همواره الگوی خوبی برای پیدا کردن راه خودمان به حساب می‌آید. در پایان بگذارید سوالی از شما بپرسیم و نظرتان را نیز بدانیم.

شما دوست دارید جا پای کدام یک از شخصیت‌های بالا بگذارید؟

 

 

    اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

    ‫1 نظر ارسال شده در “با کدام شخصیت های معروف ایرانی در فصل بهار متولد شده اید؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com