نقاشی بنکسی تقریبا ۱۰ میلیون دلار فروخته شد

نقاشی بنکسی

اثر انتقادی «بنکسی»، هنرمند گرافیتی بریتانیایی، به نام «مونه را نشانم بده» که برداشتی از نقاشی معروف امپرسیونیستی کلود مونه، نیلوفرهای آبی، می باشد، در حراجی ساتبی لندن به قیمت ۹٫۸ میلیون دلار فروخته شد. در این تابلو نقاشی که نقدی بر فرهنگ مصرف گرایی می باشد، دو چرخ دستی خرید و همچنین یک مخروط ترافیکی دیده می شود. «جیکوب تیج»، مدیر موزه «وارن دانمارک»، در مورد نقاشی «مونه را نشانم بده» از بنکسی عنوان کرده:

«این نقاشی را مهمترین اثر هنری قرن تا به امروز می دانم.»

تابلوی نقاشی پارلمان از بنکسی

این نقاشی دومین اثر گران قیمت «بنکسی» بعد از تابلوی نقاشی «پارلمان» می باشد. نقاشی انتقادی «پارلمان»، که نشان می داد مجلس عوام انگلستان محل دورهمی شامپانزده ها می باشد، سال گذشته با قیمت ۱۲ میلیون دلار فروخته شده بود. علیرغم اینکه بسیاری از نقاشی های دیواری شناخته شده امروزی اثر «بنکسی» می باشد، ما اطلاعات چندانی از این هنرمند انگلیسی نداریم و هویت اصلی این هنرمند گرافیتی با به امروز مخفی مانده است. او در آثار خود موضوعاتی مانند فقر، مصرف گرایی، سرمایه داری و… را به بوته نقد کشیده.

اگر میخواهید بیشتر در مورد ۵ هنرمند گرافیتی  گرافیتی موفق بدانید این مطلب را از دست ندهید.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com