معرفی کتاب‌های لوئیز ال. هی که شما باید بخوانید

کتاب‌های لوئیز ال. هی

۱۷لوییز ال. هی سخنران انگیزشی، یکی از بنیانگذاران جنبش خودیاری، ، موسس «خانه هی» و نویسنده معروف آمریکایی بود. در این مطلب از پاسخ از ما به معرفی کتاب‌های لوئیز ال هی می‌پردازیم. حتما در ادامه با ما همراه باشید، زیرا خواندن این کتاب‌ها باعث ایجاد تغییرات بسیار مثبتی در زندگی شما خواهد شد.

در صورت تمایل می توانید برای مطالعه بیشتر مقاله کتاب هایی برای حال بهتر را مطالعه کنید.

زندگینامه مختصری از لوئیز ال هی

لوئیز هی در ۸ اکتبر ۱۹۲۶ در لس آنجلس متولد شد. زمانی که فقط ۵ سال داشت، توسط یکی از همسایگانش مورد تجاوز قرار گرفت. وقتی ۱۶ سال داشت باردار شد و بعد از این موضوع به شیکاگو رفت. در آن جا شروع به انجام کارهایی کرد، ولی از لحاظ درآمد موفق نبود تا این که در سال ۱۹۵۰ به نیویورک رهسپار شد. لوئیز در نیویورک کار خود را در زمینه مد آغاز کرد. ۴ سال بعد از شروع کارش با شخصی به نام اندرو هی که بازرگانی انگلیسی بود ازدواج کرد.

بعد از گذشت ۱۴ سال از زندگی مشترکشان اندرو لوئیز را ترک کرده و با زنی دیگر ازدواج کرد. بعد از این ماجراها لوئیز شروع به شرکت در جلسه های کلیسا کرد و کتاب های بسیاری را برای دست یافتن به طرز تفکر و نگرش جدید مطالعه کرد. نتایج تحقیقات و مطالعات او منجر به تشکیل گروهی به منظور درمان علت روانی بیماری های جسمی شد. با توسعه فعالیت های لوئیز کار او در زمینه حمایت بیماران اچ آی وی و آگاهی در این زمینه آغاز شد.

فعالیت های لوئیز هی کم کم سبب جلب نظر بسیاری از مردم شد تا این که به برنامه اپرا وینفری دعوت شد. در این برنامه بود که از مشهورترین اثر خود یعنی کتاب شفای زندگی صحبت کرد؛ کتابی که تا به حال به ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده و بیش از ۳۵ میلیون نسخه از آن انتشار یافته است. لوئیز ۴ سال بعد از نوشتن کتاب شفای زندگی ، برای تدریس آموزه های خود به همراه دیگر همکارانش اقدام به تاسیس «خانه هی» کرد. لوئیز در اواخر دهه ۱۹۷۰دچار بیماری دهانه سرطان رحم شد که با بهره گرفتن از باورها و تلاش هایش آن را شکست داد. سرانجام لوئیز در سال ۲۰۱۷ در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

کتاب شفای زندگی

کتاب شفای زندگی به نویسندگی لوئیز ال. هی برای اولین بار در سال ۱۹۸۴ منتشر شد. این کتاب با سرعت بی نظیری به فروش چشمگیر رسید. این کتاب ۳۴۵ صفحه دارد و شامل ۴ بخش اصلی و چندین فصل است. کتاب در سال ۱۳۶۹ توسط گیتی خوشدل به فارسی ترجمه شد. گیتی خوشدل از معروفترین مترجمان ایرانی در حوزه روانشناسی و خودشناسی است.

کتاب شفای زندگی از کتاب لوئیز ال هی

درباره کتاب

هدف کتاب شفای زندگی خودسازی و پرورش روح است که در نتیجه روی جسم نیز تاثیر می گذارد. کتاب شفای زندگی برای من به عنوان خواننده کتاب تفکری مثبت و آرامش دهنده را به دنبال داشته است. با ورق زدن این کتاب، سطر سطر خواندن و پیش رفتن در آن احساس می کردم درونم آرام تر می شود. به دلیل اثرات مفید شفای زندگی لوئیز ال. هی روی پرورش فکر و روح تمایل داشتم تجربیاتم از این کتاب را مطرح کنم تا دوستان دیگر علاقه مند به کتاب با آن آشنا شوند و از مزایای آن بهره ببرند.

برای بهره بردن از کتاب باید هنگام مطالعه سطر سطر آن را با تمام وجود درک کنید و در زندگی خود آن ها را به کار ببرید. وقتی کتاب را خواندم و کم کم آن را در زندگی خود به کار بردم، احساس کردم نگاهم به خیلی چیزها تغییر کرده است و دیگر آن قدرها سخت نمی گیرم، خوبی ها را بسیار پررنگ می بینم و بدی ها را کم رنگ و کم رنگ تر. اگرچه رسیدن به این تفکرات مثبت به یکباره اتفاق نیفتاد و برای آن ها تلاش و زمان صرف شد، اما به این حس خوب می ارزید. با بهره گیری از کتاب و تفکر بیشتر توانستم به تدریج افکار بهتری را جایگزین افکار منفی خود کنم یا بسیاری از اوقات ذهنم را از افکار منفی منحرف کنم. بعد از تمرین های بیشتر این طرز رفتار به نوعی برای من به یک عادت تبدیل شد؛ عادتی که خوشایند بود و مرا آرام می ساخت.

از مهمترین اهداف کتاب این است که به خواننده ها یادآور شود که خودشان را دوست داشته باشند و آزار ندهند. نویسنده معتقد است که با رسیدن به این باور یعنی دوست داشتن خود می توانید زندگیتان را شفا دهید. اگر اراده کنید این کتاب مشوق و همراه شما می شود تا به بهترین خود تبدیل شوید.

 

 

موضوع کتاب

اگر تا به حال تجربه خواندن کتاب های لوئیز ال. هی را داشته اید، حتما از تاثیرات آن بر جسم و روحتان آگاه هستید. با این حال، شاید کتاب شفای زندگی نسبت به سایر کتاب های او بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد. این کتاب به گونه ای است که احساس می کنید لوئیز رو در روی شما نشسته و رهنمودهای لازم را برای هر چه بهتر شدن به شما ارائه می دهد. کتاب دارای چندین فصل است که هر کدام با یک عبارت تاکیدی آغاز می شود و در آخر با یک تمرین برای درمان پایان می یابد. باید عبارت تاکیدی را مورد توجه قرار دهید، با خود تکرار کنید و بنویسید تا در وجودتان نهادینه شود.

این کتاب داری ۴ بخش است. بخش اول از باورها، فلسفه لوئیز و نیازهای انسان صحبت می کند. او می گوید همه آن چیزی که زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد طرز تفکر ماست که خوشبختانه قدرت تغییر آن را داریم. به عقیده وی با تغییر تفکر است که می توان شاهد تغییرات بزرگی در زندگی، احساس و رفتار شد. بنابراین کار کردن بر روی تفکر مقدمه هر اقدام دیگری است. لوئیز از گناه و ناراحتی صحبت به میان می آورد که چگونه سبب به وجود آمدن مشکلات جسمی برای ما می شود. او می گوید برای درمان جسم ابتدا باید همین ناراحتی ها را حل و فصل کنیم و در واقع الگوهای آسیب زا را رها کنیم. لوئیز از بیماری سرطان خود صحبت می کند و این که چگونه توانسته است با استفاده از باورهای مثبت خود را درمان کند.

در بخش دوم کتاب، خواننده می تواند مشکلات خود را شناسایی کند. لوئیز ال. هی در این باره می گوید که همه مشکلات ما انسان ها به دلیل این است که خود را آن گونه که باید دوست نداریم و به خود عشق نمی ورزیم. لوئیز در ادامه چند تمرین پیشنهاد می کند که یکی از آن ها کار با آینه است.

تمرین آینه به این صورت است که روبروی آینه بایستید، به آن نگاه کنید و بگویید که

«من دوستت دارم و تو را همان طور که هستی می پذیرم».

این کار باید هر شب قبل از رفتن به رختخواب انجام شود تا بعد از مدتی به باور فرد تبدیل شود. از دیگر مطالب این قسمت صحبت در مورد مقاومت های فکری است که مانع تغییر می شوند. باورهای انسان، خود پنداره، ترس، انکار و از دست دادن قدرت مورد تحلیل قرار می گیرند. در انتها پیشنهاداتی که می تواند برای اصلاح تفکر مخرب مورد استفاده قرار بگیرد و تغییرات لازم را به وجود آورد ارائه شده است.

در قسمت سوم نیز موضوعات مختلفی چون روابط، کار، موفقیت و … مورد بررسی قرار گرفته است که لوئیز برای بهبود آن ها پیشنهاداتی ارائه کرده است. او در این قسمت می گوید که از بین بردن علائم کافی نیست و باید به صورت اساسی مشکل را حل نمود تا بار دیگر علائم آشکار نشوند. همچنین، لوئیز هی از افکار مثبت و منفی صحبت به میان می آورد و می گوید که چگونه افکار و جملات خود را از حالت منفی به مثبت تبدیل کنید. لوئیز در این قسمت شرح می دهد که چگونه برخی از مسائل عاطفی می تواند در بدن ما به صورت بیماری خود را نشان دهد و در پایان برای آن ها راهکارهایی ارائه می دهد.

بخش چهارم کتاب مربوط به نتیجه گیری است؛ نقطه ای که در آن به آگاهی های جالبی رسیده اید. لوئیز در این کتاب با خلاقیت و تنوع و پیشنهاد های متفاوت شما را با خود همراه می سازد. در قسمت نتیجه گیری به طور خلاصه به تمام چیزهایی اشاره شده است که لازم است انجام دهید.

کتاب معجزه کار با آینه: زندگی خود را در ۲۱ روز بهبود دهید

یکی دیگر از کتاب های لوئیز ال هی، کتاب «معجزه کار با آینه» در گروه کتاب های خود پذیری، خود باوری و عزت نفس قرار دارد. این کتاب دارای ۱۶۸ صفحه است و نگارش آن براساس برنامه پر طرفدار لوئیز ال هی به نام «خودتان را دوست بدارید» انجام شده است.

کتاب معجزه کار با آینه ازکتاب های لوئیز ال هی

درباره کتاب

در حقیقت لوئیز ال هی با معرفی روش کار با آینه می خواهد به شما کمک کند که خود را دوست داشته باشید و دنیا را جایی دوست داشتنی ببینید. این روش تنها با استفاده از آینه و بیان عبارات تاکیدی انجام می شود. در واقع هر جمله ای که بیان می کنید یا به آن فکر می کنید یک عبارت تاکیدی است. وقتی که عبارت های مورد استفاده شما جملاتی مثبت باشد افکار و عقاید مثبت در وجودتان شکل می گیرد و همین باعث آرامش و شادی درونی شما می شود.

موضوع کتاب

مطالب کتاب «معجزه کار با آینه» به شما یاد می دهد که چگونه با نگاه کردن به آینه و بیان عبارت های تاکیدی در زندگی خود تغییر و تحول بزرگی ایجاد کنید. وقتی احساس خود را مقابل آینه بیان می کنید در واقع آینه احساستان را به شما باز می گرداند. همین موضوع نشان می دهد که در کجا از خود مقاومت نشان می دهید و در کجا باز و پذیرا هستید. این آگاهی می تواند به شما کمک کند که بدانید باید کدام قسمت از افکارتان را تغییر دهید تا بتوانید زندگی خود را بهبود ببخشید.

در هنگام صحبت کردن با آینه است که می توانید از افکار و رفتارهای خود به نحو بهتر و روشن تری آگاه شوید. این آگاهی سبب می شود تا هر چه بیشتر به سلامت درون خود توجه کنید. وقتی کار خوبی انجام دادید که نتیجه خوشایندی برای شما در برداشت، می توانید به جلوی آینه بروید و از خودتان تشکر کنید.

در این گونه موارد به خود بگویید:

«متشکرم از این که این قدر عالی عمل کردی». اگر اتفاق بدی هم برای شما افتاد باز می توانید به سراغ آینه بروید و با نگاه کردن در آینه به خود بگویید: «هر اتفاقی هم که بیفتد من تو را دوست دارم، همیشه تو را دوست خواهم داشت».

شاید برای افراد زیادی در مقابل آینه ایستادن و روبرو شدن با خود در ابتدا کار مشکلی باشد، اما با تمرین بیشتر و ادامه دادن کم کم مقاومت فرد فرو می ریزد؛ تا جایی که این کار می تواند به یکی از عادت های مثبت او تبدیل شود. با بیشتر پیش رفتن در این کار آینه مانند دوست و همدمی برای شما می شود که کار کردن با آن برای شما بسیار سودمند خواهد بود. هر چه بیشتر از آینه برای حمایت و تایید خود استفاده کنید خود را بیشتر دوست داشتنی و مقبول خواهید دید و ارتباطتان با درونتان عمیق تر می شود.

به بیان دیگر، هدف کتاب استفاده از روش هایی است که به خواننده کمک می کند در طی ۲۱ روز در زندگی خود تغییرات مثبتی ایجاد کند. نویسنده کتاب استفاده از این روش را برای این که فرد بتواند خود و دنیا را دوست داشته باشد بسیار موثر می داند. با استفاده از روش کار با آینه تکنیک های مختلفی را یاد می گیرید که با استفاده از آن ها می توانید به رها سازی گذشته، از بین بردن خشم، تقویت عزت نفس، بخشش خود و دیگران، بهبود روابط و… بپردازید. به طور کلی، کتاب به شما کمک می کند تا به وسیله آینه و عبارات تاکیدی مراقبت از خود را آغاز کنید و شاهد تغییرات مثبت در زندگیتان باشید.

کتاب زنان توانمند

یکی دیگر از کتاب های لوئیز ال هی،کتاب «زنان توانمند» در گروه کتاب های خودسازی و شخصیت شناسی قرار دارد. این کتاب دارای ۱۱۶ صفحه است و متن آن بسیار ساده و روان است. کتاب «زنان توانمند» راهنمای مناسبی برای رسیدن به زندگی توانمند است.

درباره کتاب

تاریخ گذشته زنان با بسیاری از دشواری ها، سختی ها و ناملایمتی ها همراه بوده است و قوانین و مقررات زندگی آن ها بر طبق باورهای مردان شکل گرفته بود. در مورد کارهایشان که باید به چه شکل و چگونه انجام بدهند مردان تصمیم می گرفتند. زنان مجبور بودند زورگویی های بسیاری را تحمل کنند. چیزی که می تواند در جامعه امروز جایگاه زنان را تغییر دهد و آن ها را به برتری برساند، عزت نفس آنهاست. زنانی که عزت نفس دارند در درون خود احساس ارزش و شایستگی می کنند. همین موضوع باعث می شود دیگران نتوانند آن ها را تحت تسلط خود قرار دهند یا این باور را در آن ها ایجاد کنند که به اندازه کافی خوب نیستند.

در این کتاب هدف لوئیز ایجاد اختلاف یا ناملایمتی میان زنان و مردان نیست، بلکه او می خواهد زنان از باورهای غلطی آگاه شوند که آن ها را از توانمند شدن باز می دارد. لوئیز ال هی از آن ها می خواهد این باورهای غلط را از میان ببرند تا به جایگاهی که استحقاق آن را دارند دست پیدا کنند.

موضوع کتاب

در این کتاب از ایده هایی جهت توانمندی زنان صحبت شده است. توانمند کردن زنان از ضروریات زندگی در جهان حاضر است. وجود زنان سرخورده و ناتوان نه تنها برای خود فرد بلکه برای جامعه نیز ضرر زیادی دارد و از طرف دیگر وجود زنان توانمند هم می تواند سبب ایجاد یک جامعه توانمند شود.

لوئیز ال هی در این کتاب می گوید: «وقتی زنان تغییر را از درون خود آغاز کنند و خود را بهبود ببخشند این بهبودی به تدریج در دامنه وسیع تری اتفاق می افتد؛ به گونه ای که همه ی افراد از آن بهره مند می شوند. در واقع هدف کتاب آن است که زنان ارزش و جایگاه واقعی خود را دریابند و سرشار از حس عزت نفس و اعتماد به نفس شوند. لوئیز ال هی با ارائه ی ایده هایی به زنان توضیح می دهد که چگونه می توانند به مقصد برسند و آینده مطلوبی را برای خود رقم بزنند.»

این کتاب مانند سایر کتاب های لوئیز ال هی بر افکار و باورهای فرد تاثیر می گذارد، اما تغییر باورها چیزی نیست که به یکباره اتفاق بیفتد و برای ایجاد آن ها زمان لازم است. شما با تمرین و تداوم می توانید قدم به قدم به باورهایی نزدیک شوید که برای زندگیتان مطلوب و با ارزش است.

در برخی از قسمت های کتاب لوئیز ال هی از این موضوع صحبت می کند که زنان نیاز به استراحت دارند و استراحت فقط برای زمان بیماری و درد نیست. زنان باید ارزش و جایگاه خود را درک کنند و بدانند که شهروند درجه دو نیستند. لوئیز از زنان می خواهد که برای خود و توانمندی هایشان ارزش قائل شوند، خشم را رها سازند، دست از سرزنش خود بردارند و خود را به عنوان یک فرد ناتوان نبینند. او می گوید اکنون زمان آن است که به برابری خود باور پیدا کنید و خود را مورد تایید قرار دهید.

لوئیز هی از زنان می خواهد که زیاد کتاب مطالعه کنند و از افراد آگاه کمک بگیرند، زیرا تغییر بدون مطالعه و داشتن آگاهی اتفاق نمی افتد. او می گوید به طور مداوم آگاهی و درک خود را بالا ببرید و رشد کنید. راهکارهای این کتاب به زنان کمک می کند تا بتوانند به تدریج احساس عزت نفس و ارزشمند بودن را در درون خود بیدار سازند. لوئیز در این کتاب به موضوعات مختلفی پیرامون زندگی زنان مثل افکار و باورها، روابط زنان با دیگران، فرزند پروری، سلامتی جسم، آزارهای جنسی، مسائل مالی، میانسالی و کهنسالی اشاره کرده و از آن ها سخن می گوید.

در صورت تمایل به خرید کتاب زنان توانمند اثر لوییز هی نشر نسل نو اندیش میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

کتاب قلب، سرچشمه افکار

لوئیز ال هی این کتاب را به عنوان کتابی در زمینه مراقبه و درمان روحانی یاد کرده است. در واقع این کتاب براساس سخنرانی های وی به نگارش درآمده است. هدف کتاب «قلب، سرچشمه افکار» یاری و هدایت افراد در زمینه های خاصی است که ممکن است در آن ها دچار مشکل شوند. لوئیز معتقد است مراقبه ها و درمان های این کتاب می تواند این باور را در شما ایجاد کند که توانایی لازم برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود را دارید. نویسنده بر این نکته تاکید می کند که برای تغییر کردن باید باورهای کهنه و مخرب را رها سازید و باورهای مثبت و سازنده را جایگزین آن ها کنید.

موضوع کتاب

کتاب «قلب، سرچشمه افکار» همان کتابی است که به شما کمک می کند برای رسیدن به پاسخ بسیاری از سوالاتتان به قلب خود مراجعه کنید. لوئیز ال هی نویسنده کتاب نیز در «قلب، سرچشمه افکار» به شما نشان می دهد چگونه با قلب خود رابطه برقرار کنید، چگونه رابطه با قلب محکم می شود و یا چگونه تضعیف می شود. کتاب «قلب، سرچشمه افکار» به موضوعات مختلفی مانند باورها، خود آگاهی، عاطفه، ترس، انرژی، شادی، عشق، مسئولیت، آزادی و… می پردازد.

لوئیز در این کتاب از خواننده خواسته است که برای گذشته و آن چه پشت سر گذاشته خود را سرزنش نکند و احساس شرمندگی را از خود دور سازد. او گذشته را به عنوان آن چه باعث پختگی و کمال فرد می شود یادآوری می کند و می گوید بدون عبور از گذشته و به دست آوردن رشد و پختگی لازم، قطعا نمی توانستید در جایگاه کنونی باشید. او بیان می کند زمانی می توانید زندگی خود را بهبود ببخشید که با تمام وجود پذیرای خود شوید.

در صورت تمایل به خرید کتاب قلب سرچشمه افکار اثر لوئیز ال.هی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

کتاب اعجاز زندگی

کتاب «اعجاز زندگی» نوشته لوئیز ال. هی در سال ۲۰۱۰ میلادی انتشار یافت. تاکنون بیش از ۵۰ میلیون نسخه این کتاب فروش رفته است و افراد بسیاری توانسته اند از راهبردهای آن برای شفای خود استفاده کنند. این کتاب در گروه کتاب های روانشناسی و راه و رسم زندگی قرار می گیرد. کتاب دارای ۳۵۲ صفحه و ۳ بخش است. هر فصل کتاب با یک مقدمه آغاز می شود و با برخی از تمرین ها به پایان می رسد. انجام تمرین ها به خواننده در بهبود خود کمک می کند.

کتاب اعجاز زندگی از کتاب لوییز ال هی

درباره کتاب

تمام افراد از تجربه معجزه در زندگی خود خشنود می شوند و نسبت به آن احساس نیاز می کنند. اگر چه در دنیای امروز مردم بسیار کمتر به وقوع معجزه اعتقاد دارند و آن را موضوعی مربوط به گذشته می دانند. در حالی که لوئیز ال هی در این کتاب به حکایاتی از افراد مختلف می پردازد که هر کدام از این حکایت ها نشان دهنده این است که وقوع معجزه در زندگی امروز آن گونه که بسیاری از افراد تصور می کنند امر بعیدی نیست.

موضوع کتاب

در ابتدای کتاب لوئیز ال هی می گوید که انگیزه او از نوشتن این کتاب نامه هایی بوده که در طی چندین سال از افراد مختلف به دست او رسیده است. آن افراد در نامه ها به لوئیز گفته بودند که چگونه توانسته اند به فرد موثری تبدیل شوند. لوئیز نیز نامه ها را نزد خود نگه داشت و سرانجام در کتاب «اعجاز زندگی» منتشر کرد.

نویسنده با بیان زندگی برخی مردمان شما را متوجه می کند که چطور افکار و گفته ها و رفتارتان می تواند تاثیر مثبتی در زندگیتان داشته باشد. حکایت های این افراد، پیرامون موضوعات مختلفی مانند زندگی روزانه، تندرستی، اراده قوی، تلاش و ایمان بوده است. کتاب «اعجاز زندگی» دارای سه بخش به نام «تندرستی و عناوین مربوط به آن»، «زندگی روزانه» و «احساسات و رفتار» است.

لوئیز ال. هی در این کتاب یادآور می شود اگر می خواهید در زندگی به سوی خوبی ها و آرامش حرکت کنید باید موانع را برطرف کنید. این موانع گاهی بسیار کوچک به نظر می رسند، اما جلوی حرکت شما را می گیرند. از جمله این موانع می توان به نامهربانی و کم لطفی نسبت به والدین، نگاه حقیرانه نسبت به فقرا، نپذیرفتن عذر دوستان به خاطر مرتکب شدن خطایشان، تکبر و فخر فروشی و… اشاره کرد. اگر این موانع را از میان بردارید، می توانید با آرامش حرکت کنید و از مسیر زندگی لذت ببرید.

کتاب قدردانی شیوه ای برای زندگی

کتاب «قدردانی شیوه ای برای زندگی» نوشته لوئیز ال. هی در سال ۱۹۲۶ انتشار یافت. این کتاب دارای ۲۲۹ صفحه است و از گروه کتاب های موفقیت و خودیاری است.

درباره کتاب

نمونه دیگری از کتاب های لوئیز ال هی، کتاب «قدردانی شیوه ای برای زندگی» فقط مخصوص گروهی قلیل یا افرادی با عقاید خاص نیست، بلکه مناسب برای همه افراد با فرهنگ ها، ادیان و زبان های مختلف است. در واقع کتاب «قدردانی شیوه ای برای زندگی» به انسان ها آموزش می دهد که چگونه سپاسگزاری و قدردانی از خالق هستی را به جا آورند و آرامش و لذت حاصل از آن را تجربه کنند.

موضوع کتاب

در این کتاب لوئیز ال هی از بینش و تعلیمات برخی از نویسندگان و معلمان الهام بخش و شناخته شده استفاده کرده است. این نویسندگان و معلمان تاثیر قدردانی را از طریق زندگی خود اثبات کرده اند.

لوئیز ال. هی در مقدمه کتاب از خوانندگان می خواهد که افکار الهام بخش این کتاب را به طور کامل بخوانند و با اتمام کتاب به تمام چیزهایی فکر کنند که باید به خاطر داشتنشان سپاسگذار خداوند باشند.
وقتی برای داشتن چیزی سپاسگزاری می کنید همین سپاسگزاری موجب افزایش داشته هایتان می شود و نعمت ها به سمت شما سرازیر می شوند. باید بدانید که با قدردانی نکردن، ناله و شکایت نمی توانید چیزهایی که موجب خوشحالیتان می شود را به دست آورید. افراد شاکی هیچ وقت از داشته های خود راضی نیستند و از آن ها لذت نمی برند، زیرا همیشه در فکر نداشته هایشان هستند. یک بار برای همیشه تصمیم بگیرید که این امر مهم و تاثیرگذار در زندگیتان را شروع کنید.

تصمیم بگیرید که به خاطر کوچکترین تا بزرگترین چیزها سپاسگزار باشید. می توانید داشته های خود را یادداشت کنید یا اینکه به دیگران بگویید: «برای داشته هایتان شکرگذار خداوند هستید». سعی کنید این حس شکرگزاری را به نزدیکان خود انتقال دهید تا این چرخه به قدری گسترش پیدا کند که دنیا سرشار از قدردانی و حس نیکو شود.
لوئیز ال هی در این کتاب یادآور می شود که باید به خاطر وجود هر چیز و هرکس در زندگی خداوند را شاکر بود. او معتقد است وقتی شکست می خوریم و به چیزی که می خواهیم دست پیدا نمی کنیم این شکست ظاهر قضیه است و واقعیت این است که ما از آن شکست رسم بهتر زندگی کردن را می آموزیم. بنابراین باید تلاش کرد هم در پیروزی ها و هم در شکست ها نگاه مثبت خود را از دست ندهیم.

در صورت تمایل به خرید کتاب قدردانی شیوه ای برای زندگی اثر لوییز ال.هی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

کتاب خودتان را دوست بدارید

از دیگر کتاب های لوئیز ال هی، کتاب «خودتان را دوست بدارید» در گروه کتاب های موفقیت و خودیاری قرار دارد. این کتاب دارای ۱۱۵ صفحه است و به شفای روانی فرد می پردازد.

درباره کتاب

این کتاب یک راهنما برای ایجاد حال خوب در زندگی است؛ کتاب «خودتان را دوست بدارید» کتابی است که شما را تا رسیدن به اندیشه مثبت، رضایت و دوست داشتن بدنتان یاری می دهد و در واقع برای سلامت بخشیدن به زندگی شماست. هر گاه در یک ناحیه یا قسمت بدن خود احساس کمبود کردید، به عبارت تاکیدی مربوط به آن در کتاب مراجعه کنید. هر روز عبارت را به کار ببرید تا سرانجام تاثیر آن را با چشم خود ببینید. وقتی این روش را دنبال می کنید متوجه می شوید که چگونه هر ناحیه بدن شما به گونه ای متناسب و هماهنگ عمل خواهد کرد.

در این هنگام ابتدا هر گونه فکر منفی که به ذهن شما خطور کرد را شناسایی کنید و سپس تمام آن افکار محدود کننده را دور بریزید و خود را رها سازید. شما هستید که بر افکارتان تسلط دارید و آن ها را هدایت می کنید. هر گاه با افکار منفی روبه رو شدید به آن ها بگویید: «بیرون بروید. من دیگر به شما احتیاجی ندارم.»

کتاب خودتان را دوست بدارید از کتاب های لوئیز ال هی

موضوع کتاب

ابتدای کتاب «خودتان را دوست بدارید» از احساس خردسالان در مورد بدنشان صحبت شده است؛ این که خردسالان بدن خود را دوست دارند، احساس شرم در مورد قسمت های مختلف بدن خود ندارند و نیازی نمی بینند که بدن خود را با دیگران مقایسه کنند. شما افراد بزرگسال نیز مانند کودکان از خود راضی و خشنود بودید تا اینکه بر طبق حرف های دیگران که به شما گفتند: «به اندازه کافی خوب نیستی». آن هنگام بود که همه چیز تغییر کرد. در این زمان شروع به نارضایتی کردید و بدن و ظاهرتان را مورد انتقاد قرار دادید.

لوئیز ال هی از شما می خواهد که تمام این حرف ها و افکار منفی را دور بریزید، به زمان قبل بازگردید و بدن خود را دوست داشته باشید. بدن شما زمانی می تواند تغییر کند و زیباتر شود که به آن عشق بورزید. ضمیر ناخودآگاه با کسی شوخی ندارد. ضمیر ناخودآگاه همان چیزی را به شما می دهد که درباره آن فکر می کنید یا سخن می گویید. بنابراین عبارت های تاکیدی مثبت می تواند ضمیر ناخودآگاه شما را به سمت و سوی بهتری سوق دهد. لوئیز ال هی ۵۴ عبارت تاکیدی را به صورت یک کتاب به شما هدیه می دهد؛ عباراتی که کمک می کند بدنی سالم و زیبا داشته باشید و غرق در شعف و شادمانی شوید.

در این کتاب نویسنده تمرین هایی جهت ایجاد نگرش مثبت ارائه می کند و در پایان برای تغییر رفتار و درونیات خواننده پیشنهاداتی ارائه می دهد. در واقع یک شعار آغاز کننده هر فصل این کتاب است.

نویسنده بر این باور است طرز تفکر و رفتار فرد در گذشته تاثیر بسزایی بر آینده و روح و روان او دارد. به دلیل اهمیت زیاد این رفتار و اندیشه ها بهتر است آن ها را آگاهانه انتخاب کنیم. این خود انسان است که بر روی اندیشه ها و رفتار خود کنترل دارد. هر فرد می تواند در صورت شناسایی افکار منفی تصمیم به تغییر آن ها بگیرد. انسان ها خود مسئول تجربه های زندگیشان هستند و آن چیزی که اکنون هستند تحت تاثیر باورها و رفتار گذشته آن ها است.

خیلی اوقات تصوراتی که افراد نسبت به خود دارند یک تصور نادرست و غیر واقع بینانه است. باورها و رفتار خود افراد است که می تواند برای آن ها یک زندگی سخت یا خشک را به وجود آورد و یا این که یک زندگی همراه با عشق و شادی را به ارمغان آورد. به باور لوئیز ال هی تقدیر به دست خود انسان است و آن چیزی که باعث بروز مشکلات می شود عواملی مانند ترس، گناه، خشم و سرزنش می باشد.

کتاب قلبتان را التیام ببخشید

نمونهه دیگری از کتاب های لوئیز ال هی کتاب «قلبتان را التیام ببخشید» در گروه کتاب های خانواده و روابط قرار دارد و دارای ۲۰۸ صفحه است. لوئیز ال هی این کتاب را به همراه دیوید کسلر به نگارش در آورده است. کسلر یکی از کارشناسان مشهور در زمینه اندوه و فقدان است.

درباره کتاب

یکی از واقعیت های زندگی که ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد، مسأله فقدان است. شما نیز مانند هر کس دیگری ممکن است زمانی با این واقعیت مواجه شده باشید. این که در اثر فقدان درد بکشید، غمگین شوید و سوگواری کنید موضوعی طبیعی است. برای التیام یافتن لازم است که به تدریج از این مسیر عبور کنید تا بتوانید به رهایی برسید.

کتاب قلبتان را التیام ببخشید از کتاب های لوئیز ال هی

برای این که بتوانید پس از تجربه فقدان درون خود را التیام ببخشید باید تمایل و آمادگی لازم را داشته باشید. برای این که پس از قرار گرفتن در موقعیت فقدان بتوانید عملکرد بهتری داشته باشید باید مسیر درست را شناسایی کنید. در صورتی که آمادگی لازم برای التیام یافتن را نداشته باشید زندگی شما را با درس های دیگری روبرو می کند تا زمانی که کاملا التیام پیدا کنید. این درس ها از نظر ظاهر چه خوب یا چه بد قسمتی از زندگی شماست که برای رسیدن به مقصد یاریتان می کند. کتاب «قلبتان را التیام ببخشید» به شما نگاهی عمیق تر می بخشد و در پیمودن مسیر فقدان شما را یاری می دهد.

موضوع کتاب

موضوع کتاب «قلبتان را التیام ببخشید» بررسی اثرات انواع فقدان مانند جدایی، طلاق و مرگ بر روی فرد و راه های التیام غم و اندوه حاصل از آن است. وقتی که فقدان را تجربه می کنید آن چیزی که درد و رنج شما را بالا می برد، افکار شماست. لوئیز ال هی در این کتاب شما را یاری می دهد تا بینش شما در ارتباط با موضوع فقدان افزایش یابد. لوئیز هی می خواهد که شما با غم و اندوه حاصل از فقدان خود روبرو شوید، آن را بپذیرید و آن را با تمام وجود احساس کنید؛ بدون اینکه در مورد آن احساس تاسف کنید.

لوئیز ال هی داستان هایی را در این کتاب مطرح می کند که به صورت روشن تری با روش های التیام یافتن آشنا شوید. وقتی در حال تجربه یک فقدان هستید با تمام وجود داستان ها و اتفاقات را می توانید لمس کنید و اندوه خود را در آغوش بگیرید. درست زمانی که فکر می کنید هیچ کاری از دستتان بر نمی آید و قدرت آرام کردن خود را ندارید کتاب «قلبتان را التیام ببخشید» به شما امید می دهد که اگر با تمام وجود کتاب را درک کنید، می توان التیام یافت.

کتاب «روزت را با مثبت اندیشی نو کن»

کتاب «روزت را با مثبت اندیشی نو کن» در گروه کتاب های موفقیت و خودیاری قرار دارد. این کتاب دارای ۴۳۲ صفحه است و توسط تعداد زیادی از نویسندگان از جمله لوئیز ال هی نوشته شده است. سایر نویسندگان کتاب عبارتند از: آبراهام هیکس، سیلویا براون، شری کارتر-اسکات، استفان کاوی، جان گری، کیت هارل، دانیل کوین، مکس لوکادو، دون میگوئل روئیز، جولی مورگن استرن، کارولین میس، لئون ناکسون، کریستین نورث راپ، پیتر اوکیو گراسو، سوزی اورمان، شریل ریچاردسون، ان ویلسون شف، تاویس اسمایلی، دورین ویرچو، برایان ویس، بروث ویلکینسون و ماریان ویلیامسون.

درباره کتاب

این کتاب برگرفته از گفته ها و عبارات تاکیدی نویسندگان موسسه «هی» است. برای آن که روز بهتری را از آن خود سازید کتاب را بگشایید و خود را از اندیشه ها و عبارات مثبت آن سیراب سازید. می توانید هنگام بیدار شدن از خواب به سراغ کتاب بروید و با تکرار عبارت های مثبت آن روز خود را شاد و پر برکت سازید.

کتاب «روزت را با مثبت اندیشی نو کن» از کتاب های لوئیز ال هی

موضوع کتاب

مطالب کتاب «روزت را با مثبت اندیشی نو کن» سرشار از عبارت های تاکیدی است که استفاده از آن می تواند یک روز زیبا و شاد را به شما هدیه دهد. این کتاب برای افراد مختلف در سراسر جهان بسیار مناسب است؛ «روزت را با مثبت اندیشی نو کن» به خصوص برای افرادی که دچار یأس و ناامیدی شده اند، بسیار راهگشا و آموزنده است. کتاب «روزت را با مثبت اندیشی نو کن» به شما کمک می کند تا از ظلمات و نا امیدی به سمت نور و امید حرکت کنید. مطالعه و درک این کتاب می تواند تغییر محسوسی در روز شما و به طور کل در زندگی شما ایجاد کند. شما در انتخاب اندیشه های خود اختیار دارید و با اراده خود می توانید آن ها را و در نتیجه زندگیتان را تغییر دهید.

 

 

کتاب خالق زندگی بی نظیری برای خود باشید

یکی دیگر از کتاب های لوئیز ال هی،کتاب «خالق زندگی بی نظیری برای خود باشید» در دسته کتاب های موفقیت قرار دارد. این کتاب توسط لوئیز ال هی و شریل ریچاردسون به نگارش درآمده است و دارای ۱۳۶ صفحه است.

درباره کتاب

لوئیز ال هی با نگارش کتاب هایش بر زندگی بسیاری از افراد در سراسر دنیا تاثیر گذاشته است و آن ها را از نا امیدی به سمت خوش بینی و زندگی بهتر کشانده است. این کتاب شما را راهنمایی می کند که روابط موثری برقرار کنید و از آن ها لذت ببرید، به درآمد مناسب دست پیدا کنید و به طور کلی نشان می دهد که چگونه از یک شخصیت منفعل به فردی آفریننده و خلاق تبدیل شوید.

شریل ریچاردسون و لوئیز ال هی خود شاهد و گواهی بر صحت اصول معنوی موجود در این کتاب هستند که می توانند در زندگی افراد مفید واقع شوند. زمانی که این کتاب را مطالعه می کنید و به آن ایمان دارید نشانه ها به سمت شما می آیند؛ نشانه هایی که به وجود آورنده فرصتی هستند تا به شما کمک کنند زندگی مطلوبی برای خود ایجاد کنید.

موضوع کتاب

در قسمت مقدمه کتاب توضیحاتی برای روشن تر شدن هدف کتاب آورده شده است. خداوند که خالق انسان ها بر روی زمین است قدرت لازم برای بهره گیری از اندیشه، کلام و عمل را به انسان ها عطا کرده تا بتوانند در پرتو نعمات الهی به شکوفایی و موفقیت لازم دست یابند. به بیان دیگر، هر آن چه برای رسیدن به اهدافتان لازم دارید در وجود شما قرار دارد. کافی است از قدرت آن آگاه شوید. با به کار گرفتن اندیشه، انتخاب و عملی مناسب می توانید به رشد و شکوفایی برسید.

نویسنده در این کتاب به توضیح درباره عاداتی پرداخته است که به خواننده کمک می کند زندگی بی نظیری را برای خود به وجود آورد. وقتی این عادات را در زندگی خود به وجود آورید می بینید که زندگی نیز به شما لبخند می زند.

آیا شما هیچ کدام از کتاب های لوییز ال. هی که در این مطلب معرفی شده اند را خوانده اید؟ نظرات و تجربیات خود از این کتاب ها را با ما در میان بگذارید.

مشتاقانه منتظر شنیدن دیدگاه های شما هستیم.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com