فیلم سینمایی بریکینگ بد

چرا باید سریال بریکینگ بد (Breaking Bad)را ببینیم؟(سریالی با رکورد گینس)

2008
درام ،تریلر جنایی
2ساعت و 2دقیقه
10/ 9.5 1,312,604 کاربر

جدول اطلاعات سریال بریکینگ بد

سال تولید2008کارگردانوینس گیلیان
نویسندهوینس گیلیانتهیه کنندهوینس گیلیگان
کشور تولید کننده ایالت نیومکزیکوی آمریکازبان‎انگلیسی
مدت زمان فیلم2ساعت و 2دقیقهژانردرام ،تریلر جنایی
بروزرسانی در : 2,354 بازدید
مدت زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

هرچند خیلی از افراد ممکن است ، در نقد سریال بریکینگ بد یا افسار گسیخته ، آن را جزو سریال‌های خالتور(بی‌ارزش و مبتذل) بدانند و دیدن آن را توصیه نکنند، ولی ما به شما می‌گوییم چرا باید این سریال را ببینید؟

سریال‌هایی مانند بریکینگ بد و بلک لیست ، با توجه به این که منطق رئال ندارند، می‌توانند طیف وسیعی از مخاطبان خود را از دست بدهند؛ اما سریال Breaking Bad با ویژگی‌های بسیار زیادی که دارد می‌تواند تماشاگر را صحنه به صحنه، قسمت به قسمت و فصل به فصل با خود همراه کند. در ادامه با « پاسخ از ما » باشید تا با این مجموعه تلویزیونی در ژانر درام جنایی ، بیشتر آشنا شوید.

خلاصه داستان سریال بریکینگ بد(Breaking Bad)

بریکینگ بد سریال دلهره آوری است که داستان یک معلم ساده شیمی را روایت می‌کند. معلمی که تصمیم می‌گیرد امپراطوری بزرگ خود را راه بیاندازد، اما در این مسیر تبدیل به یک هیولا می‌شود. اگر می‌پرسید چطور می‌شود که یک معلم دبیرستان که از طرفی دانشمند شیمی هست چنین تصمیمی بگیرد؟ باید بگوییم در همان ابتدای سریال، جواب این پرسش را خواهید یافت.

والتر وایت (برایان کرانسون) که به عنوان معلم شیمی ایفای نقش می‌کند و زندگی عادی خود را دارد متوجه می‌شود به سرطان ریه مبتلا شده است. اوضاع او چندان خوشایند نیست و نگران رسیدن زمان مرگش است. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های او ،تامین مالی خانواده‌اش پس از مرگش است. اما حتی اگر تصمیم بگیرد تمام روزهای باقی مانده از عمر خود را تدریس کند، نخواهد توانست آینده خانواده خود را تامین کند.

بنابراین او یک تصمیم می‌گیرد؛ تصمیمی خطرناک اما بسیار پولساز. او به همراه یکی از دانش آموزان قدیمی خود شروع به ساخت شیشه می‌کند. اگر چه در ابتدای راه ، هدف او ،تنها جمع کردن مقدار مشخصی پول و سپس کناره‌گیری از این کار است، اما رفته رفته بیشتر، والتر آلوده خلاف می‌شود؛ به طوری که زمانی نمی‌گذرد و او به بزرگترین مافیای مواد مخدر در جنوب ایالات متحده تبدیل می‌شود.

نقد و بررسی سریال بریکینگ بد (Breaking Bad)

سریال Breakin Bad ، یک  سریال درام  با کارگردانی وینس گیلیان است که پخش آن در کانال AMC از ۲۰ ژانویه ۲۰۰۸ آغاز شد.سریال برکینگ بد یک سریال درام آمریکایی با داستان مرگ و زندگی است. هر چند داستان سریال برکینگ بد بارها در تاریخ سینمای آمریکا به تصویر کشیده است، اما اغراق نیست اگر بگوییم هیچ کدام از آن‌ها نتوانسته است به اندازه این سریال ، مخاطب را درگیر خود کند؛ درگیر یک معلم شیمی که در سراشیبی عمر خود قرار گرفته است.

فضای سریال Breaking Bad تاریک است اما ژرف. اثر چندانی از شوخی و طنز نیست. در برخی از صحنه-ها بارها ارجاعات به سایر سریال‌ها و فیلم‌های دیگر دیده می‌شود. در واقع در حالی که والت به دنبال حل معمای زندگی خود است، ذهن مخاطب نیز در طول سریال ، بارها به چالش کشیده می‌شود.

یکی از بارزترین ویژگی‌های این سریال ملموس بودن زندگی شخصیت‌ها است. بارها بسیاری از ما مجبور شده ایم در زندگی مسئولیتهای خطیری به دوش بکشیم، در حالی که حتی نمی دانیم آیا از عهده انجام آن برخواهیم آمد یا خیر؟

بارها در سیاه چاله زندگی به دنبال راه فرار بوده ایم و چه بسا همیشه خیر بر شر پیروز نبوده است. در سریال برکینگ بد ، همه افراد مسئولیت‌های خود را می‌پذیرند و به خوبی واقف هستند که در پایان این راه، سر سلامت به منزل نخواهند برد.

نقد جدی بر سریال بریکینگ بد

برخی از منتقدین در نقد سریال بریکینگ بد ،اذعان داشته‌اند که سریال افسار گسیخته به نوعی تشویق جوانان به انجام کارهای غیر قانونی است، اما باید بگوییم این سریال جنایی خارجی مانند خیلی از مجموعه‌های تلویزیونی ایرانی، انگشت اشاره نباید و باید به سوی مخاطب خود تکان نمی‌دهد.

بریکینگ بد به مخاطب بسیار صریح و روشن نمی‌گوید که بار کج به منزل نمی‌رسد، بلکه تنها روایتی تلخ و عمیق را بیان می‌کند. راه خلاف و رسیدن به پول را نشان می‌دهد،

اما در پشت این روایت‌ها ،کارگردان روی صندلی خود نشسته است و با لبخندی عمیق و مهارتی ستودنی داستان را به جایی هدایت می‌کند که مخاطب دریابد بهای انجام کار خلاف، سنگین است. بهای انجام کار خلاف حتی می‌تواند مرگ عزیزان و تمام دلخوشی‌های کوچکی باشد که انسان تمام سال‌های طولانی برای رسیدن به آن زحمت کشیده‌ است.

 

بازیگران سریال بریکینگ بد

برایان کرانسون در نقش والتر وایت

برایان کرانسون بازیگر نقش والتر وایت در سریال بریکینگ بد

برایان کرانسون در این سریال نقش والتر وایت ، شخصیت اصلی داستان را بازی می کند .

او که از هوش عالی و دستاوردهای چشمگیری در شیمی برخوردار است، پس از فهمیدن این موضوع که به بیماری سرطان مبتلا شده است با روحیه متفاوتی به زندگیش ادامه می‌دهد.

وقتی می فهمد که چیزی برای از دست دادن ندارد، تصمیم می‌گیرد از فرصتی که برایش باقی مانده است استفاده می کند و به تجارت شیشه روی می‌آورد . به همین دلیل می توان گفت که والتر دو شخصیت متفاوت دارد.

شخصیت اول، یک معلم شیمی آرام و دوست داشتنی است ؛ و شخصیت دوم، یک تولید کننده مواد مخدر است که در سواحل مرگ ، سفر می کند و دست خود را بخاطر خانواده‌اش زیر هر سنگی می گذارد.

با گذشت زمان، به دلیل فشار و استرس ناشی از کار، والت کاملا تغییر می کند و به مردی تبدیل می شود که به خاطر رسیدن به قدرت بیشتر می تواند هر کاری را با وحشی‌گری انجام دهد.

آنا گان در نقش اسکایلر وایت

آنا گان در سریال بریکینگ بد

همسر محبوب والتر، اسکایلر، مدت زیادی از بیماری همسرش بی‌خبر می‌ماند.به همین دلیل نیز علت رفتارهای غیر عادی همسرش مانند ترک شغل معلمی، برایش نامعلوم است. او نمی‌داند والتر به کجا می‌رود و چه چیزی در سر دارد. حتی به والتر ، شک می‌کند که مبادا با زن دیگری در ارتباط است و به او خیانت می‌کند.

در این میان او یک تصمیم بسیار اشتباه می‌گیرد و با رئیس سابق همسر خود ، رابطه برقرار می‌کند که منجر به ایجاد مشکلات بسیار زیادی می‌شود.

 

 

 

آرون پال در نقش جسی پینکمن

آرون پال در سریال بریکینگ بد

جسی برای اولین بار در این سریال زمانی ظاهر می‌شود که پلیس در حال تعقیب و گریز او است؛ تعقیب و گریزی که به دلایلی، والتر نیز در آن حضور دارد. جسی که قبلا دانش آموز والتر بود جوانی است که شیشه تولید می کند و می فروشد. شخصیت جسی بر اثر مشکلات خانوادگی ، بسیار آشفته است اما در طول سریال برکینگ بد، بارها شاهد رویکرد احساسیش در برخورد با اتفاقات خواهیم بود. او والتر را متقاعد می‌کند که شراکت آن‌ها برای تولید شیشه ،بسیار سود آور خواهد بود.

 

دین جوزف نوریس در نقش هنگ شریدر

دین جوزف نوریس در سریال breaking bad

یکی از شخصیت‌های سریال برکینگ بد که می‌تواند گاهی لبخند را به روی لبان تماشاگر خود بیاورد. هنگ شریدر باجناق والتر است. هنگ ، مامور پلیس مواد مخدر آلبوکرک ایالت متحده است. مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی هنگ شریدر عبارتند از: سرسختی، ذکاوت و وظیفه شناسی.
حضور هنگ در سریال برکینگ بد از آنجایی هیجان انگیز می‌شود که به دنبال یک تولید کننده شیشه به نام هایزنبرگ است و هایزنبرگ در واقع نام مستعار والتر، باجناق او است.

 

 

بتسی براندت در نقش ماری شریدر

بتسی براندت

ماری خواهر اسکالر است که شخصیتی عجیب و فعال تر از خواهر بزرگتر خود دارد. او با همسرش، افسر پلیس هنک ، رابطه خوبی دارد. ماری ، مبتلا به بیماری کلپتومانیا(سرقت اجباری) می‌باشد و سعی دارد با این اختلال روانی مبارزه کند، اما بعضی اوقات مشکلات بزرگی برایش ایجاد می‌شود. خواهرش اسکالر بزرگترین همراه او در مسیر درمان است.

 

 

جوایز سریال بریکینگ بد

این سریال با توجه به نویسندگی ماهرانه، بازی تاثیر گذار بازیگران و ویژگی‌های تصویری شگفت انگیز توانست جوایز متعددی را در کنار تحسین منتقدان بدست بیاورد.

 

برخی از مهم‌ترین این جوایز ، عبارت بودند از:

 • چهار بار نامزدی فصل اول سریال Breaking Bad در امی
 •  کسب جایزه نقش اول مرد توسط برایان کرنستون
 • کسب جایزه ستلایت بهترین بازیگر مرد توسط برایان کرنستون
 •  سه جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد درام برای پاول
 •  دو جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل زن درام برای آنا گان
 •  دوبار نامزدی برای دریافت جایزه بهترین سریال درام در گلدن گلوب.

در سال ۲۰۱۳ رکوردهای جهانی گینس ، رکورد تحسین برانگیزترین سریال تلویزیونی تاریخ جهان را به خاطر دریافت ۹۹ درصدی رای مثبت منتقدان به نام بریکینگ بد ثبت کرد.

بهترین دیالوگ سریال بریکینگ بد

هرچند این سریال پر از دیالوگ‌های ناب است ، اما قطعا بهترین و فراموش نشدنی تر‌ین دیالوگ مربوط به والت این است:

من کل زندگیم رو ترسیدم؛وحشت زده بودم ؛ از چیزهایی که ممکنه اتفاق بیافته؛وحتی ممکن بود اتفاق نیافته ؛
پنجاه سال!!! اینجوری زندگی کردم ؛ از ساعت ۳ صبح بیدار می‌شدم؛
اما می‌دونی چیه؟
از وقتی سرطانم تشخیص داده شد ،راحت می‌خوابم.
من متوجه شدم که بدترین چیز ترسه ؛اون دشمن واقعیه؛
پس بلند شو؛وارد دنیای واقعی شو.

 

 

تیزر فیلم بریکینگ بد

در صورتی که تمایل داشت باشید می توانید مقاله های بیشتری را در بخش فیلم و سریال  وبسایت « پاسخ از ما » مطالعه کنید .

همچنین اگر سریال بریکینگ بد را دیده اید و در مورد آن نظر خاصی دارید ، خوشحال می شویم در ادامه ،نظرتان را برای ما بنویسید .

  اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

  ‫2 نظر ارسال شده در “چرا باید سریال بریکینگ بد (Breaking Bad)را ببینیم؟(سریالی با رکورد گینس)

  1. مینا :

   خیلی خیلی ممنونم از معرفی سریال بریکینگ بد ؛ اگر ممکنه یک سریال طنز خارجی هم معرفی کنید که بتونیم تو این روزهای قرنطینه هم سرگرم بشیم و همین که کمی حالمون بهتر بشه .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com