فیلم ویپ

سریال ویپ ، سریالی که دنیای سیاست را به بازی می گیرد !!!

2012
کمدی ، طنز سیاسی آمریکایی
مدت هر اپیزود:تقریبا28 دقیقه
10/ 8.3 40,660 کاربر

جدول اطلاعات فیلم معاون رئیس جمهور(veep)

سال تولید2012کارگردانآرماندو ایانوچی
نویسندهآرماندو ایانوچیتهیه کنندهآرماندو ایانوچی
کشور تولید کنندهایالات متحده آمریکازبان‎انگلیسی
مدت زمان فیلممدت هر اپیزود:تقریبا28 دقیقهژانرکمدی ، طنز سیاسی آمریکایی
بروزرسانی در : 2,805 بازدید
مدت زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

اغلب افرادی که علاقه مند به دیدن سریال هستند همواره پیش از تماشای سریال به دنبال نقد و بررسی سریال در رسانه‌های اجتماعی می‌گردند. یکی از سریال‌هایی که در سال‌های اخیر ، سر و صدای زیادی کرد و توانسته نظر منتقدین و مخاطبان را به خود جلب کند، سریال Veep (سریال معاون رئیس جمهور) بود. سریال ویپ یا همان معاون رئیس جمهور ، سعی در به نمایش کشیدن مسائل سیاسی و فسادهای موجود در دنیای سیاست در قالب طنز دارد.

سریال ویپ هر چند اقتباسی از  سیتکام «  The Thick of It » ساخت انگلیس است، اما توانسته است به خوبی نظر تماشاگران و منتقدان را به خود جلب کند و حتی جوایز بسیار زیادی به دست بیاورد.

اگر از علاقه مندان به دنیای پر رمز و راز سیاست با چاشنی طنز هستید، دیدن این سریال را به شما توصیه می‌کنیم. در این مطلب از وبسایت « پاسخ از ما » قصد داریم درباره این سریال، بیشتر صحبت کنیم تا بدانید چرا باید  سریال ویپ (معاون رئیس جمهور) را دید.

 

فیلم ویپ

خلاصه سریال معاون رئیس جمهور

سریال ویپ در ژانر  طنز سیاسی است که از شبکه تلویزیونی HBO پخش می‌شود. سریال معاون رئیس جمهور، یک داستان غیر واقعی از سلینا میر، معاون رئیس جمهور است. سناتور پیشین سلینا میر، اکنون معاون رئیس جمهور است.

سلینا میر به همراه کارمندان خود، فارغ از سیاست بازی آمریکا، سعی در بهبود شرایط شهروندان آمریکایی دارند. این سریال ، همچنین زندگی شخصی مایر را مورد بررسی قرار می دهد، مانند روابط پرتنش او با دخترش کاترین ( سارا ساترلند ).

این سریال به خوبی نشان می‌دهد که در اغلب موارد افرادی که در راس قدرت هستند هیچ گونه اختیاری از خود در ایجاد تغییرات اساسی ندارند و در اغلب موارد بازیچه دست افراد دیگر هستند.

در سریال ویپ نیز ، معاون رئیس جمهور فردی است که تنها نقش ظاهری در دنیای سیاست دارد و اجازه قدرت نمایی به او جز در کارهای تجملاتی مانند افتتاحیه‌ها داده نمی‌شود. هر چند معاون رئیس جمهور، سلینا میر، در ابتدای کار تمام سعی خود را می‌کند تا تغییراتی در سیستم ایجاد کند، اما به مرور می‌بیند که دستان پشت پرده از دستان او قوی‌تر هستند و همچنین متوجه می‌شود که هیچ چیز مطابق میل او پیش نخواهد رفت.

 

شخصیت شناسی سریال معاون رئیس جمهور

سلینا میر(با بازی جولیا لوئی درایفوس)

جولیا لوئی در سریال ویپ

سلینا میر به عنوان معاون رئیس جمهور پس از شخص رئیس جمهور مهم‌ترین فرد است، اما نمی توان گفت که ارتباط او با رئیس جمهور ، بسیار خوب است. سلینا میر در فصل های بعدی برای ریاست جمهوری رقابت می کند، اما در فصل پنجم، رقیبان، گوی سبقت را از او می‌دزدند.

جولیا لوئی درایفوس که در نقش سلینا میر بازی می‌کند به خوبی توانسته است در لحظات حساس و مهم نگرانی، تردید، شادی و یا ترس خود را نشان دهد. در لحظات حساسی که اوضاع مطابق میل او نیست، به خوبی تماشاگر را با خود به ورطه نگرانی می-کشاند و این نشان ‌دهنده قدرت بازیگری جولیا درایفوس است.

 

امی(با بازی آنا کلامسکی)

امی که دستیار وفادار سلینا است، کارمندی است که در حرفه خود بسیار متمرکز است، قلم بسیار قوی دارد و از هوش سرشاری برخوردار است. هرجند به نظر نمی رسد خیلی مشتاق ازدواج و درگیر شدن با کودک باشد.

در طول سریال در لحظات بحرانی دیالوگ امی و سلینا شنیدنی است. آنا کلامسکی بازیگر نقش امی در سریال معاون رئیس جمهور است.

آنا کلامسکی در نقش امی در سریال ویپ

 

گری(با بازی تونی هیل)

گری ، رفیق قدیمی و همکار دیرینه سلینا است در واقع یک دستیار بسیار فداکار و وفادار است. هر چند او هرگز قلبا نمی خواهد سلینا رئیس جمهور شود، زیرا می‌داند در این صورت هرگز مثل سابق به دوست خود نزدیک نخواهد بود. تونی هیل که اغلب افراد او را از Arrested Development می‌شناسند، نقش گری را به خوبی ایفا می‌کند.

 

تونی هیل در نقش گری در سریال معون رییس جمهور

سریال معان رئیس جمهور در چند قسمت ساخته شد؟

سریال وایپ، یک مجموعه تلویزیونی کمدی، طنز سیاسی آمریکاست که از ۲۲ آوریل ۲۰۱۲ تا ۱۲ مه ۲۰۱۹ در HBO پخش شد. این سریال در ۷ فصل ساخته شد.

فصل قسمت ها

  فصلقسمت هااولین مرتبه پخشآخرین مرتبه پخش
۱ – 

۸ قسمت

۲۲ آوریل ۲۰۱۲

۱۰ ژوئن ۲۰۱۲

۲ – 

   ۱۰ قسمت

۱۴ آوریل ۲۰۱۳

۲۳ ژوئن ۲۰۱۳

۳ – 

۱۰ قسمت

۶ آوریل ۲۰۱۴

۸ ژوئن ۲۰۱۴

۴ – 

۱۰ قسمت

۱۲ آوریل ۲۰۱۵

۱۴ ژوئن ۲۰۱۵

۵ – 

۱۰ قسمت

۲۴ آوریل ۲۰۱۶

۲۶ ژوئن ۲۰۱۶

۶ – 

۱۰ قسمت

۱۶ آوریل ۲۰۱۷

۲۵ ژوئن ۲۰۱۷

۷ – 

۷ قسمت

۳۱ مارس ۲۰۱۹

۱۲ مه ۲۰۱۹

نقد و بررسی سریال معاون رئیس جمهور

در طول تاریخ سینما، فیلم های زیادی درباره سیاست آمریکا و کاخ سفید ساخته شده است. Veepسریالی است که این سیاست را به طور کمدی و غیر جدی نشان می‌دهد.

اغلب منتقدان سینما، نمره خوبی به این سریال داده‌اند و معاون رئیس جمهور ، توانسته است در تک تک فصل‌های خود ، خوش بدرخشد. یکی از بارزترین تفاوت‌های سریال معاون رئیس جمهور با سایر سریال‌های ژانر کمدی ، این است که شخصیت-های درگیر در سریال، به صورت آشکار و یا پنهانی، عاشق یکدیگر نیستند.

دیوید هیلتبرند در تمجید این سریال گفت: Veep HBO تیزترین طنز رسانه ای است که تاکنون دیده است.

از طرف دیگر اغلب منتقدین ، موفقیت این سریال را مدیون بازی بسیار عالی نقش اول سریال جولیا لوئیس می‌دانند. از این رو نامزدی پیاپی جولیالوئیس برای دریافت جایزه گلدن کلوب چندان هم عجیب نیست.

هر چند تمام کارکترهای سریال به خوبی می‌توانند نقش خود را ایفا کنند، اما بازی تاثیر گذار نقش اول سریال چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت.

 

تعویق قسمت آخر سریال Veep به علت مبارزه بازیگر نقش اول با سرطان

جولیا لوییس دریفوس، بازیگر هالیود پس از بازی در سریال کمدی ساینفلد به شهرت رسید و توانست جوایز متعددی را کسب کند. این بازیگر ۵۶ ساله آمریکایی پس از دریافت ششمین جایزه امی به خاطر بازی در سریال وایپ، در توییتر خود نوشت که مبتلا به سرطان سینه است. تولید قسمت ۷ فصل آخر این سریال به همین علت متوقف شد تا جولیا سلامتی خود را بدست آورد.

جولیا لوییس، درباره سرطان در توییت خود نوشت :

«خوشبختانه من از بهترین گروه حمایت کننده در اطرافم از دوست ، گرفته تا فامیل ، برخوردار هستم، اما از این که همه زنان چنین شانسی ندارند ناراحت هستم. امیدوارم که مبارزه با سرطان،  یک امر جهانی شود و همه به کمک یکدیگر برای مبارزه با همه سرطان‌ها برویم».

 

کارگردان سریال ویپ

این سریال را آرماندو اونوچی (Armando Iannucci) ، کمدین و نویسنده اهل بریتانیا کارگردانی می‌کند. آرماندو به طور کامل، واقف به دنیای سیاست و ماجراهای کاخ سفید است؛ گویی که سال‌ها کارمند کاخ سفید بوده است.

جوایز و افتخارات سریال veep

 •  سریال معاون رئیس جمهور،  هفت مرتبه به صورت پیاپی، نامزد دریافت جایزه Primetime Emmy شد و این جایزه را برای چهارمین، پنجمین و ششمین فصل خود بدست آورد.
 •  فصل دوم، چهارم و ششم سریال معاون رئیس جمهور جایزه نویسندگان انجمن صنفی آمریکا برای سریال کمدی تلویزیون را بدست آورد و فصل سوم سریال ویپ جایزه انجمن منتقدان تلویزیون را کسب کرد.
 •  جولیا لوئیس دریفوس، موفق به کسب شش جایزه Emmy به صورت پیاپی، دو جایزه منتخب منتقدین تلویزیون ، یک جایزه انجمن منتقدین تلویزیونی و پنج بار نامزدی دریافت جایزه گلدن گلوب به صورت پیاپی برای بازی در سریال رئیس جمهور شد.

 

نتیجه گیری

دنیای سیاست برای خیلی از افراد، خوفناک است و دیدن سریالی که موضوع اصلیش سیاست است شاید برای خیلی از افراد ، خسته کننده باشد، اما وقتی خنده و  شوخی با سیاست، ترکیب شود، ماجرا شکل دیگری به خود می‌گیرد.

اگر چه سریال ویپ یک طنز سیاسی است، اما در بسیاری از صحنه‌ها تماشاگر را به تامل وا می- .دارد. پس اگر از دیدن سریال‌های عاشقانه و خانوادگی ،خسته  شده‌اید، حتما به سراغ این سریال بروید .

اگر این سریال را دیدید ،لطفاً نظر خود را راجع به این آن در پایان همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید .

همچنین در صورتی که از علاقمندان به سریال های طنز هستید پیشنهاد می کنم مقاله مربوط به سریال فرندز را هم مطالعه کنید .

 

تیزر فیلم معاون رئیس جمهور(veep)

  اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

  ‫2 نظر ارسال شده در “سریال ویپ ، سریالی که دنیای سیاست را به بازی می گیرد !!!

  1. احمد رضا احمدی :

   ممنون از مقاله خوبتون ؛ من سریال ویپ رو دیدم و با تک تک لحظات اون خندیدم .و واقعاً طنزی هست که دنیای سیاست رو به بازی و شوخی می گیره .
   منتظر معرفی سریال های بیشتری در پاسخ از ما هستیم .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com