تولستوی و مبل بنفش

کتاب تولستوی و مبل بنفش

از دست دادن اتفاق تلخی است که نمی توان از آن فرار کرد. همه ما در زندگی این تراژدی را تجربه کرده ایم. تجربه اندوهناکی که گاه می تواند تا سال ها روی زندگی ما اثر بگذارد. با این همه، افرادی هستند که می توانند زندگی خود را پس از کسب این تجربه ها دوباره بسازند و همه چیز را از نو شروع کنند. شاید بپرسید چگونه؟ پاسخ این سوال را کتاب تولستوی و مبل بنفش به شما خواهد گفت…

شما در تولستوی و مبل بنفش از رنج از دست دادن و درد طاقت فرسای فراق می خوانید؛ رنجی که برای هر انسانی پیش می آید و اندوهی تمام نشدنی بر دلش می گذارد. غم از دست دادن قرار نیست به سرعت تسلی پیدا کند. گاهی ممکن است افراد برای رهایی از این اندوه دست به هر کاری بزنند. نویسنده کتاب تولستوی و مبل بنفش، نینا سنکویچ، کتاب خواندن را برای رهایی از این غم و اندوه پیشنهاد می کند.

دنیای کتاب و ادبیات می تواند به شما پذیرش اندوه را یاد بدهد. ادبیات می تواند شما را از شر نوشخوار ذهنی رها کند و آرامش را به روحتان بازگرداند.

بله، قصه ها گاهی غصه ها را می خورند؛ این حقیقتی است که به خود نویسنده هم کمک کرده تا بتواند غم از دست دادن خواهرش را تحمل کند. به همین دلیل، نینا سنکویچ دست به نوشتن این کتاب زده است. او در این کتاب با الهام گرفتن از داستان ها و شخصیت های آن ها به شما کمک می کند که بر غم و اندوه زندگی تان مسلط شوید.

 

 

تا به حال برایتان پیش آمده است که با خواندن یک کتاب خاص به مطالعه بیشتر تشویق شوید؟ تولستوی و مبل بنفش قرار است همین کار را انجام دهد. این کتاب به مخاطبان خود نشان می دهد که مطالعه چرا و تا چه اندازه اهمیت دارد.

درباره نویسنده

نینا سنکوویچ نویسنده ای آمریکایی است که آثار کم تعداد او به موفقیت های چشمگیری رسیده اند. او کوچکترین فرزند خانواده است. خانواده وی پس از جنگ مجبور به مهاجرت به آمریکا شدند. نینا در کتاب تولستوی و مبل ینفش از کودکی اش هم می گوید؛کودکی ای که خاطرات جنگ را هم در خود دارد.

چه شد که نینا سنکویچ کتاب تولستوی و مبل بنفش را نوشت؟

نینا در میانسالی دچار یک تراژدی بزرگ شد. او خواهر بزرگش را به دلیل ابتلایش به سرطان از دست داد. از دست دادن نزدیکان باعث می شود که انسان بیشتر راجع به مرگ بیندیشد. مرگ ناگهانی نزدیکان فرد را از او می گیرد و دیگر فرصتی برای انجام هیچ کاری به او نمی دهد. این اتفاق باعث می شود که انسان بیشتر به دنبال یافتن معنایی برای زندگی اش باشد و همچنین موجب می شود از خود بپرسد که پس این زندگی چه معنایی خواهد داشت اگر یک روز همه چیز به همین سادگی تمام می شود؟

چند سالی بود که این پرسش در ذهن نینا سنکویچ پدیدار شده بود، اما روزمرگی به او فرصت فکر کردن راجع به این موضوعات را نمی داد تا اینکه در روز تولد ۴۶ سالگی اش تصمیم گرفت که زندگی را آسان تر بگیرد و از سرعت آن بکاهد. به همین دلیل به همسر و فرزندان خود اعلام کرد که می خواهد تا یک سال آینده روزی یک کتاب بخواند و در نهایت تا ۴۰۰ روز ۴۰۰ کتاب جدید خواند.

سنکویچ به دنبال مطالعه کتاب های نه چندان بلند رفت تا بتواند با روزی ۴ ساعت مطالعه آن ها را تمام کند. علاوه بر این، او یک اقدام بسیار مهم هم انجام داد؛ نینا تصمیم گرفت که بعد از مطالعه هر کتاب دو ساعت از زمانش را به نوشتن نقد و بررسی آن اختصاص دهد. این کار باعث می شد که او بتواند پس از خواندن هر کتاب به مفاهیم موجود در آن کتاب بیندیشد و به تاثیرات بزرگتری دست پیدا کند.

این چنین بود که نویسنده هر روز میزان ثابتی از وقتش را به مطالعه پرداخت و در دنیای کتاب ها غرق شد. او برای یافتن معنای زندگی به ادبیات پناه برد و با کند و کاو آن توانست پاسخ های زیادی را به دست آورد. ادبیات باعث شد که او به آرامش برسد و بتواند با اندوه از دست دادن خواهرش مقابله کند.

نینا سنکویچ در ۴۰۰ روز به دامان ادبیات و داستان های مختلف آن سفر کرد و با دستی پر بازگشت. او توانسته بود آرامش بسیار زیادی را به دست آورد و از اندوه و روزمرگی رهایی پیدا کند.

در صورت تمایل به خرید کتاب تولستوی و مبل بنفش اثر نینا سنکوویچ انتشارات نیک فرجام میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

تولستوی و مبل بنفش از چه چیزهایی حرف می زند؟

کتاب نینا سنکویچ، تولستوی و مبل بنفش، در واقع گزارشی از زندگی و تجربیات شخصی نویسنده است. نینا در این کتاب پروژه یک ساله اش را شرح می دهد. در طول مدتی که نینا دست به کتاب خواندن زد، افراد زیادی به او کتاب معرفی کردند. او این معرفی کتاب ها را شرح داده است و خودش هم طوری از هر کتاب حرف می زند که شما به سرعت آن کتاب را در لیست خرید خود قرار خواهید داد. البته اگر نمی خواهید که داستان ها اسپویل شوند و لو بروند، خواندن این کتاب ممکن است برای شما یک کابوس باشد!

در این کتاب، نینا از تاثیرات مطالعه روی زندگی یک سال اخیرش نوشته است؛ تاثیراتی که به او برای تسکین اندوه از دست دادن کمک کرده اند. البته او در این کتاب از کودکی اش هم روایت هایی آورده است. سنکویچ در این کتاب از جنگ و تاثیر آن بر زندگی خانواده شان می گوید و خاطرات اندوهگین دور و نزدیکش را بازگو می کند.

مهم تر از همه این که عشق به ادبیات در کتاب تولستوی و مبل بنفش موج می زند. این کتاب ادبیات را راه گریز از زندگی حقیقی نمی داند، بلکه به شما نشان می دهد که چطور اندوه و سردرگمی موجود در زندگی حقیقی خود را تاب بیاورید و بر اتفاقات پیرامون خود مسلط شوید.

نینا سنکویچ در قسمتی از کتاب به اهمیت تمام کتاب هایی که تاکنون خوانده است اشاره می کند و معتقد است که حتی اگر کتابی را به سختی به پایان رسانده باشد، باز هم خواندن آن برای او تجربه ای مفید و لذت بخش محسوب می شود.

 

 

چرا باید تولستوی و مبل بنفش را بخوانیم؟

این کتاب به خوبی نشان می دهد که راه حل رهایی از غم، اندوه و ناراحتی فرار از آن نیست. نینا سنکویچ در این کتاب به کمک ادبیات خود را با تراژدی های زندگی اش روبرو می کند و به این ترتیب می تواند تمام رنج و اندوه گذشته و حال خود را آرام آرام بپذیرد و آن ها را تسلی بدهد.

هر کدام از شخصیت های مختلف داستانی می توانند به گونه ای الهام بخش باشند. اگر بیشتر دقت کنید متوجه خواهید شد که در هر داستان، نویسنده برای خلق هر شخصیت احتمالات مختلفی را در نظر داشته است، اما بدون شک یک نویسنده موفق با توجه به فضای رمان بهترین شخصیت ها را خلق می کند؛ شخصیت هایی که ممکن است برای هر لحظه از زندگی مثالی دقیق باشند و به ما برای تصمیم گیری و درک شرایط کمک زیادی کنند.

کتاب تولستوی و مبل بنفش به هیچ وجه یک گزارش خسته کننده محسوب نمی شود. شما در این کتاب با خط به خط خاطرات نویسنده همراه می شوید و با حال درونی او نوعی همدلی احساس خواهید کرد. کتاب تولستوی و مبل بنفش مخاطبان خود را با دنیای بزرگ داستان ها آشنا می کند و بدون شک اشتیاق آن ها را به مطالعه چند برابر خواهد کرد.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com