چگونه آرایش کنیم تا جوان‌تر به نظر برسیم؟

ترفندهای آرایشی برای جوانتر به نظر رسیدن

بیشتر خانم ‌ها تمایل دارند کمتر از سن واقعیشان به نظر برسند. ورزش کردن و داشتن سبک زندگی سالم یکی از مهم ترین فاکتورهای جوان ماندن است، اما نمی توان از تاثیر ترفندهای آرایشی در جوانتر به نظر رسیدن چشم پوشی کرد. البته نباید فراموش کرد که آرایش یک شمشیر دو لبه است؛ در صورتی که نتوانید از شگردهای آرایشی به درستی استفاده کنید، ممکن است خیلی بیشتر از سن خودتان هم به نظر بیایید.

در صورتی که علاقه مند هستید تا با جدیدترین ترفندهای آرایشی در سال ۲۰۲۱ برای جوانتر به نظر رسیدن آشنا شوید، نیازی به شرکت در کلاس‌های آرایشگری نیست.

کافی است تا در این مقاله از «پاسخ از ما» ما را همراهی کنید.

 

آرایش ابرو

ابرو یکی از اجزای صورت است که نه تنها در زیبایی بلکه در جوانتر‌ به نظر رسیدن چهره خانم ها نیز تاثیر دارد. ابروهای ضخیم و پر پشت چهره را جوانتر نشان می‌دهد. هر چه ابروی خانم ها نازکتر باشد، سن آنها بیشتر نشان داده می شود.

متاسفانه در سال‌های خیلی قبل، یکی از ترندهای آرایشی نازک کردن ابرو بود. ابروی بسیاری از افراد در اثر نازک کردن دائم آسیب بسیاری دید. اگر شما هم ابروهای نازکی دارید، نگران نباشید این مشکل را می‌توانید با کمک مداد ابرو، سایه و ریمل ابرو حل کنید و یا از آرایش دائمی ابروها، مثل فیبروز و هاشور ابرو کمک بگیرید. زیر ابروهایتان را با استفاده از سایه روشن یا هایلایتر روشن کنید. این ترفند آرایشی باعث جوانتر به نظر آمدن شما می‌شود.

 

آرایش لب

آرایش لب برای جوانتر به نظر رسیدن

بیشتر افراد در هنگام گفتگو با شخص دیگر به لب های طرف مقابل نگاه می‌کنند، از این رو، داشتن لب هایی خوش فرم و زیبا آرزوی بیشتر بانوان است. در صورتی که لب های شما دارای ناهنجاری ارثی یا مادرزادی هستند و یا فکر می‌کنید شما را بیشتر از سن واقعی تان نشان می دهد،

به موارد زیر دقت کنید:

۱- از رژ لب مات استفاده نکنید، زیرا چین و چروک لب را بیشتر نمایان می‌کند. قبل از آرایش لب لایه برداری لب را توسط شکر و عسل انجام دهید. این عمل باعث می‌شود لب خشک نشود و مرطوب بماند.

۲- با استفاده از خط لب، لب پایینی خود را حجیم نشان دهید، چون برخلاف باور عموم حجیم بودن لب پایینی باعث جوان‌تر به نظر آمدن شما می‌شود. برای خط لب، از خط لب همرنگ رژ لب تان استفاده کنید.

۳- مقداری از وازلین و برق لب در وسط لب پایینی خود استفاده کنید. این باعث می ‌شود شما جوانتر به نظر برسید.

 در آرایش لب از رنگ‌های تیره استفاده نکنید، چون هم سن شما را بیشتر نشان می‌دهد و هم باعث کوچکتر دیده شدن لب هایتان می‌گردد.

 

آرایش چشم

آرایش چشم برای جوانتر به نظر رسیدن

تاثیر چشم بر زیبایی انسان به قدری زیاد است که درباره آن حتی شعرهای بسیاری سروده و داستان های بسیاری نوشته شده است. از این رو، اکثر بانوان به دنبال ترفندهای آرایشی برای بزرگتر نشان داده شدن و همچنین شاداب و جوانتر به نظر رسیدن چشمان خود هستند. اگر نکات آرایشی زیر را به دقت رعایت کنید، مطمئن باشید که حتی خیلی بهتر از آرایشگرها نیز خواهید توانست چشمانتان را آرایش کنید.

۱- گوشه‌های داخلی چشم خود را روشن کنید. حتی اگر اجزای دیگر صورتتان آرایش ندارد، گوشه های داخلی چشمتان را روشن کنید و تفاوت را احساس کنید. اما به خاطر داشته باشید بیش از اندازه گوشه های چشم خود را دستکاری نکنید و سعی کنید با برس های مخصوص آرایشی سایه را به آرامی در این نواحی پخش کنید.

این ترفند آرایشی باعث می ‌شود چشمتان شادابتر و چهره تان جوانتر به نظر برسد. همچنین، سیاهی زیر چشم خود را با استفاده از کانسیلر بپوشانید. کانسیلر را به شکل مثلث روی تیرگی های زیر چشمتان بکشید و سپس به طور کامل آن را محو کنید.

در این مورد در مقاله چطور گودی و سیاهی زیر چشم خود را از بین ببریم می توانید بیشتر بخوانید.

۲- روی مژه های پایینی خود ریمل نزنید. این عمل باعث می‌شود توجه به چین و چروک ‌های زیر چشم جلب بشود و سنتان بیشتر از سن واقعی تان نشان داده شود. شما می‌توانید زیر مژه پایینی چشم خود از سایه قهوه ای استفاده کنید و یا اینکه با استفاده از ریمل قهوه ای مژه پایینی را برس کنید.

۳- از آرایش چشم غلیظ پرهیز کنید. برخی افراد به اشتباه فکر می‌کنند هر چقدر از سایه بیشتری بر روی چشمان خود استفاده کنند، جوانتر و شاداب تر به نظر خواهند رسید، در حالی که هیچ چیز به اندازه داشتن چشمان طبیعی نمی‌تواند شما را کوچکتر از سن تان نشان دهد.

علاوه بر این، در صورتی که دارای چین و چروک در اطراف چشم و یا روی پلک ‌هایتان هستید، می‌توانید با مراجعه به متخصص پوست از کرم های دور چشم مناسب با پوست خود استفاده کنید.

۴-مژه هایتان را فر کنید. فر شدن مژه را به راحتی با فر مژه انجام دهید. مژه های فر شده چشم هایتان را درشتر و ظاهرتان را جوانتر از سن واقعی تان نشان می‌دهد.

 

آرایش گونه

آرایش مناسب گونه برای جوانتر به نظر رسیدن

با افزایش سن، گونه ها حالت برجستگی خود را از دست می‌دهند. با استفاده از رژگونه، گونه های خود را برجسته تر کنید. زدن رژگونه های صورتی یا هلویی رنگ به شما کمک می‌کند تا چهره شادابتری داشته باشید. همچنین، نحوه رژگونه زدن هم حائز اهمیت است، وگرنه نتیجه عکس می‌دهد. رژ گونه را خوب محو کنید و اجازه ندهید به صورت خطوط مشخص باقی بماند.

در مورد اینکه چگونه رژگونه را متناسب با فرم صورتتان بزنید، می توانید مقاله رژگونه را مطالعه کنید.

برای زدن رژ گونه بر روی صورتتان از براش های مخصوص و با کیفیت استفاده کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم یا آرایش نکنید و یا برای آرایش خود از وسایل مرغوب استفاده کنید. زدن رژگونه با براش مخصوص کار شما را در پخش آن بسیار آسان خواهد کرد.

 

استفاده از کرم پودر مناسب

استفاده از کرم پودر آرایشی برای جوانتر به نظر رسیدن

شاید کرم پودر را بتوان یکی از مهمترین لوازم آرایشی معرفی کرد، زیرا در صورتی که کرم پودر مناسب با رنگ و نوع پوست فرد انتخاب شده باشد، می‌تواند تاثیر بسیار چشمگیری در چهره فرد داشته باشد. اگر درباره خرید کرم پودر تجربه کافی ندارید، به یکی از فروشگاه های معتبر لوازم آرایشی مراجعه کنید و از مشاوران پوستی آنها در این خصوص راهنمایی بخواهید.

در حالت کلی، کرم پودر با رنگ بژ چین و چروک را بیشتر نمایش می‌دهد. بهتر است به دنبال خرید کرم پودری باشید که کمی روشن باشد. این شگرد آرایشی باعث سالمتر و جوانتر به نظر آمدن پوست شما می ‌شود.

از طرفی، قبل از استفاده از کرم های آرایشی، مرطوب کننده یا ضد آفتاب حاوی مواد مرطوب کننده به صورتتان بزنید. خشک بودن صورت باعث می‌شود چین و چروک بیشتر نمایان شود. اجازه دهید کرم مرطوب کننده خوب جذب صورت شود. بعد از کرم های مخصوص آرایش استفاده کنید.

زیر سازی صورت

زیرسازی صورت قبل آرایش برای جوانتر به نظر رسیدن

یکی از مهم‌ترین موارد در تاثیر پذیری آرایش آماده کردن صورت است.

برای زیرسازی صورت به منظور خوابیدن بهتر مواد آرایشی به نکات زیر دقت کنید:

۱- در صورتی که مدتی طولانی از آخرین باری که لایه برداری کرده‌اید می‌گذرد، بهتر است پیش از شروع آرایش از ماسک های لایه بردار استفاده کنید. لایه برداری پوست باعث از بین رفتن سلول های مرده آن می-شود. همچنین، استفاده از ماسک های لایه بردار موجب می شود تا پوست حالت مسطح و نرم تری پیدا کند.

قطعا هیچ کسی نمی تواند تاثیر یک پوست صاف، یکدست و شاداب را در جوانتر به نظر رسیدن سن افراد انکار کند (از ماسک های لایه بردار می‌توانید تنها یک بار در هفته استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید، حتما در این مورد با متخصص پوست و موی خود مشورت کنید)

۲- پس از لایه برداری از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. چند دقیقه صبر کنید تا کرم کاملا جذب پوستتان شود. از استفاده بیش از حد کرم مرطوب کننده نیز پرهیز کنید، زیرا این کار باعث می‌شود تا صورت شما چرب شود و آرایش به اصطلاح عامیانه روی صورت شما بماسد.

۳- از پرایمر استفاده کنید. پرایمرها، که به زیرسازهای آرایشی هم معروف هستند، کمک می‌کنند تا کرم پودر روی صورت شما به حالت دون دون باقی نماند. در حال حاضر پرایمرها در انواع و قیمت های مختلفی در بازار موجود هستند. شما می‌توانید با خرید پرایمر آرایشی بی همتا و فوق العاده داشته باشید و چهره تان جوانتر به نظر برسد.

 

مدل مو

مدل مو برای جوانتر به نظر رسیدن

برای جوانتر به نظر آمدن چهره، علاوه بر استفاده از لوازم آرایشی با ترفندهای آرایشی، مدل موی شما نیز بسیار مهم است. موهای حجیم سن شما را بیشتر از حد واقعی اش نشان می‌دهد. موهای چتری هم به شما کمک می‌کند تا کمتر از سن خودتان به نظر برسید. همچنین، در صورتی که دچار سفیدی زود هنگام مو شده اید و یا به خاطر افزایش سن تارهای سفید در بین تارهای سیاه مویتان ظاهر شده است، می‌توانید موهای خود را رنگ کنید.

در  مقاله مدل موهای زنانه راهنمایی های لازم در رابطه با این موضوع گردآوری شده است .

بعد از ۴۰ سالگی، هایلایت کردن موها نیز شادابی و جوانی به صورت شما خواهد بخشید. رنگ موی طبیعی می تواند شما را بسیار کم سن تر از چیزی نشان دهد که هستید. هر چه از رنگ های خیلی روشن ‌تر از رنگ موی خودتان استفاده کنید، سن شما بیشتر نشان داده می شود.

 

کلام آخر

جوان به نظر رسیدن آرزوی اغلب افراد است. استفاده از شگردهای آرایشی یکی از راه های موثر در کم سن و سال نشان دادن صورت است. در این مطلب از «پاسخ از ما» ترفندهای آرایشی را برای جوانتر به نظر رسیدن سنتان آموزش دادیم. یادگیری صحیح این راهکارها در رسیدن به چهره مطلوبتان به شما کمک خواهد کرد.

به نظر شما چه روش هایی برای جوانتر به نظر رسیدن وجود دارد؟ دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید. مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما عزیزان هستیم.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

‫1 نظر ارسال شده در “چگونه آرایش کنیم تا جوان‌تر به نظر برسیم؟

  1. لاله :

    به نظرم بهتره که پوست قبل آرایش با شوینده های مخصوص صورت شسته بشه و بعدش از مرطوب کننده استفاده کنیم.چون پوست های خشک پیرتر به نظر میرسند. واز کرم پودرهایی با پوشش کمتر برا آرایش استفاده کنیم که طبیعی تر باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com