خرید صندل و دمپایی لاانگشتی؛ نکات مهمی که از یاد می برید

خرید صندل یا دمپایی لاانگشتی

بدون شک پوشیدن دمپایی لاانگشتی و صندل راهکار مناسبی برای مقابله با گرمای تابستان و خنک شدن می باشد. هر چقدر که فصل تابستان زیبا باشد و با سرسبزی ‌های چشم نوازش دل و دیده از ما برباید، اما تحمل گرمای آن به شدت سخت است. به شخصه، خود من عطای تابستان را به لقایش می‌ بخشم و فصول دیگر را ترجیح می ‌دهم، اما لزوما همه مثل من فکر نمی‌کنند. عده‌ی بسیاری به جای اینکه در خانه و زیر کولر بنشینند، ترجیح می‌دهند دل به دریا بزنند، به گردش و تفریح بپردازند و خودشان را با گرمای فصل تابستان وفق دهند. به عبارت دیگر، خیلی از افراد برای مقابله با گرمای طاقت فرسای تابستان یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت! اولین راه چاره‌ی فرار از گرمای تابستان هم شاید همین خرید دمپایی لاانگشتی یا صندل باشد.

برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله غذاهای خنک تابستان را مطالعه کنید.

در این مقاله از «پاسخ از ما» قصد داریم نکاتی در رابطه با مسئله انتخاب دمپایی لاانگشتی و صندل مناسب برای شما بازگو کنیم. شاید خیال کنید خرید دمپایی لاانگشتی به ظاهر یک ساعت بیشتر طول نکشد و به راحتی آب خوردن باشد، اما ماجرا پیچیده ‌تر از این حرف‌هاست و هنگام خرید این نوع از دمپایی‌ ها باید اصول خاصی را رعایت کرد و همینطور به نکات مهمی نیز توجه داشت تا بتوانید سلامتی پای خود و راحتی آن ها در هنگام راه رفتن را تضمین کرد. خرید صندل هم نکات خاص خودش را دارد که باید آن‌ ها را نیز در نظر گرفت. در ادامه با ما همراه باشید تا راهنمای جامعی از خرید دمپایی لاانگشتی و صندل به شما ارائه دهیم.

دمپایی لاانگشتی چیست؟

بدون شک تا به امروز خیلی از افراد یک بار هم که شده یک جفت دمپایی لاانگشتی را پوشیده و خوب می‌ دانند که این نوع دمپایی ها چه شکل و شمایلی دارند. شاید قدمت این نوع دمپایی ‌ها به مصر باستان بازگردد؛ زمانی که اشراف و فراعنه‌ی مصری برای گردش در کاخ ‌های قصر خود از آن‌ ها استفاده می‌کردند.

همان طور که از نام دمپایی لاانگشتی نیز پیداست، این دمپایی ها بین انگشت شست و انگشت میانی پای شما قرار می‌گیرد، بسیار منعطف هستند و مناسب روزهای گرم تابستانی اند. امروزه دمپایی های‌ لاانگشتی در رنگ ‌ها و جنس ‌های مختلف وجود دارد و شاید از هر کدام بتوان برای موقعیتی خاص و هدفی ویژه استفاده کرد. همچنین، پوشیدن دمپایی های لا انگشتی هم در بین مردان و هم در بین زنان بسیار مرسوم است و جنسیت خاصی هم ندارد.

خرید دمپایی لاانگشتی

از آنجایی که سلامت پا با سلامت کل بدن نیز مرتبط است، انتخاب دمپایی لاانگشتی مناسب نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین، همان طور که در بخش پیشین نیز اشاره کردیم، به هنگام خرید دمپایی های لا انگشتی باید به نکات مهم بسیاری توجه کرد؛ به طور مثال، یک دمپایی لاانگشتی ارزان که بتوان آن را تا آخر خم کرد و یا اینکه از شدت انعطاف بتوان آن را مچاله کرد، به درد لای جرز دیوار هم نمی‌خورد، زیرا بر خلاف باور بسیاری از افراد، این دمپایی ها نه تنها جلوی خستگی پای شما را نمی‌گیرند، بلکه باعث انواع و اقسام آسیب به پای شما نیز خواهند شد. البته به این موضوع در بخش بعدی بیشتر خواهیم پرداخت.

چند نکته که قبل از خرید دمپایی لا انگشتی باید بدانید

قبل از اینکه به سراغ خرید دمپایی لاانگشتی زنانه و یا مردانه بروید، بهتر است که نکاتی را در ذهن خود داشته باشید. در این صورت هم یک جنس درجه یک و با کیفیت گیرتان خواهد آمد که می ‌توانید سال‌ ها از آن استفاده کنید و هم اینکه می ‌توانید به کمک آن سلامت پای خود را حفظ نمایید.

 

 

نکاتی که قبل از خرید دمپایی لاانگشتی باید در نظر بگیرید، به شرح زیر است:

 • راحتی حرف اول را می‌زند!

مهم‌ترین نکته ای که باید هنگام خرید هرگونه کفش، صندل و دمپایی لاانگشتی و پاپوش به آن توجه کرد، راحتی خودتان است. هیچ عقل سلیمی به سراغ خرید دمپایی و صندلی که در آن راحت نباشد نمی‌ رود. به علاوه، اصلا فلسفه‌ی خرید دمپایی لاانگشتی، راحتی و آسایش پاست، پس طبیعی است که باید بیش از هر چیز به راحتی دمپایی لاانگشتی توجه داشت.

در بخش قبلی اندک اشاره‌ای به انعطاف دمپایی لاانگشتی داشتیم. توجه کنید که انعطاف بیش از اندازه‌ی دمپایی لاانگشتی به هیچ وجه نشانه‌ای از کیفیت و راحتی آن نیست، بلکه به عکس بیشتر باعث خستگی و آسیب به پا خواهد شد. یک دمپایی لاانگشتی با کیفیت تنها به اندازه‌ی نیاز آن هم فقط در قسمت پنجه و کف پا خم می‌شود. به علاوه، باید توجه داشت که بند دمپایی لاانگشتی بیش از اندازه تنگ نباشد و قسمتی که میان دو انگشت قرار می‌گیرد، موجب اذیت کردن پوست نشود.

 • جنس دمپایی لا انگشتی مهم است

درست مثل خرید لباس، توجه به جنس دمپایی لاانگشتی نیز مهم است. ممکن است خرید انواع ارزان ‌تر و البته بعضا بی‌کیفیت آن موجب صرفه ‌جویی در بودجه‌ی شما شوند، اما در طولانی مدت هم سلامت پا را تحت تاثیر قرار می‌دهند، هم اینکه زود به زود خراب خواهند شد و شما هم مجبورید عوضشان کنید.

هر دمپایی لا انگشتی از دو قسمت تشکیل شده است؛ کفی و بند. توجه به جنس هر دو قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که کفی باید تا حدودی ضخیم (لژ دار) و البته دارای اندکی انعطاف باشد. جنس بند آن نیز باید محکم و البته نرم باشد، تا از بروز حساسیت و آسیب جلوگیری نماید. از طرف دیگر، توجه به مقاومت و کیفیت دمپایی لاانگشتی نیز مهم است؛ هیچ کس دوست ندارد که ماهی یکبار، یک جفت دمپایی جدید خریداری کند.

 • هدف از استفاده از دمپایی را در نظر داشته باشید

به صورت کلی می‌توان در هر موقعیت و مکانی و برای هر هدفی از انواع دمپایی لاانگشتی استفاده کرد؛ همه چیز به شما و تمایلات شما بستگی دارد؛ به عنوان نمونه، شما می توانید کنار دریا، در خیابان، در جنگل، بر روی سنگفرش و یا آسفالت، داخل خانه و… دمپایی لا انگشتی بپوشید.

هر چند که کاربرد دمپایی لاانگشتی بسیار است، اما توصیه می ‌شود که در هر موقعیتی از این نوع دمپایی استفاده نکنید.؛ مثلا، پوشیدن دمپایی لاانگشتی در جنگل ها و زمین ‌های سنگلاخی اصلا توصیه نمی ‌شود. همچنین، بهتر است که برای پیاده‌ روی ‌های طولانی نیز از این دمپایی استفاده نکنید. به صورت خلاصه، پوشیدن این نوع دمپایی در هنگام انجام فعالیت ‌های سنگین اصلا مناسب نخواهد بود.

راهنمای انتخاب و خرید دمپایی لاانگشتی

حال که از نکاتی که قبل از خرید دمپایی لاانگشتی باید بدانیم آگاه شدیم، وقت آن است که آستین بالا بزنیم، یک فروشگاه معتبر انتخاب کنیم و یک جفت دمپایی لاانگشتی مردانه یا زنانه خریداری کنیم. در زمان خرید این نوع دمپایی هم نکاتی وجود دارند که توجه به آن‌ ها نیز خالی از لطف نیست.

نکات زیر را به هنگام خرید دمپایی لاانگشتی به خاطر داشته باشید:

 • سعی کنید که دمپایی لاانگشتی حدود نیم سایز از پای شما بزرگتر باشد. به عبارت دیگر، پای شما حدود ۱ سانتی‌متر از لبه ‌های دمپایی فاصله داشته باشد.
 • توجه داشته باشید که بند دمپایی لاانگشتی نه بیش از حد تنگ باشد و نه بیش از حد گشاد باشد که از پایتان درآید. همچنین، به جنس آن نیز توجه کنید.
 • فراموش نکنید که دمپایی لاانگشتی تا حدودی ضخیم و لژ دار باشد، در قسمت کف پای آن دارای قوس باشد و اینکه بیش از اندازه انعطاف‌پذیر نباشد.
 • قبل از نهایی‌ کردن خرید دمپایی لاانگشتی ابتدا آن را بپوشید و به اصلاح پا بزنید تا مطمئن شوید که در آن راحت هستید و هیچ مشکلی ندارید.

خرید انواع صندل تابستانه

از دیگر ادوات و ملزومات تابستانی صندل است.

نسبت به دمپایی لاانگشتی، صندل جنبه‌ی رسمی ‌تری دارد و می ‌توانید آن در موقعیت‌ ها و محیط‌ های بیشتری استفاده کنید.

همچنین، صندل معمولا بندی در پشت دارد که باعث می ‌شود به راحتی از پا بیرون نیاید. با توجه به استفاده‌ ای که از صندل خود می‌کنید و یا با توجه‌ به استایل لباس هایتان می ‌توانید از انواع صندل با جنس ها، شکل ها و با طرز دوخت های مختلف استفاده نمایید.

پوشیدن صندل تابستانه درست مثل پوشیدن دمپایی لاانگشتی هم پای شما را خنک نگه می‌دارد و هم اینکه از عرق و بوی بد پا جلوگیری می‌کند. به علاوه، اگر به شیک ‌پوشی خود بیشتر اهمیت می‌دهید، خرید صندل می‌تواند گزینه بهتری نسبت به دمپایی باشد. صندل هم در نوع مردانه، هم زنانه و هم بچه‌گانه وجود دارد؛ البته صندل زنانه از بقیه انواع صندل ها رایج‌ تر است.

انواع صندل تابستانه به شرح زیر است:

 • صندل‌ تابستانی تخت

این مدل از صندل، همان طور که از نامش پیداست، کفی تخت دارد و از نوع جلو باز است. این نوع از صندل معمولا زنانه است. البته باید توجه داشته باشید که به دلیل داشتن کفی تخت چندان راحت نیست و برای هر مکانی توصیه نمی‌شود.

 • صندل تابستانی لژ دار

این صندل نیز مثل نوع پیشین جلو باز است، اما با این تفاوت که کفی آن ضخیم ‌تر بوده و لژ دار است. با توجه به انعطاف لژ صندل تان شما راحتی بیشتری را می توانید حس کنید و ضمنا می توانید در هنگام پیاده روی های طولانی و راه رفتن در زمین ‌های ناهموار از این نوع صندل ها استفاده کنید.

 • صندل تابستانی پاشنه‌ دار

یکی دیگر از از انواع صندل تابستانی صندل‌ های پاشنه ‌دار هستند. این نوع صندل ‌ها برای انواع مراسم و محیط ‌های رسمی مناسب هستند. از آنجایی که لژ این نوع از صندل ‌ها بلندتر است یا اینکه پاشنه ‌دار است، تنها برای محیط ‌هایی که زمین صاف دارند توصیه می ‌شوند و پوشیدن آن ها در طولانی ‌مدت موجب آسیب رسیدن به سلامت پا خواهد شد.

خرید صندل مناسب

به صورت کلی، تمام نکاتی که در بخش خرید دمپایی لاانگشتی ذکر کردیم، به هنگام خرید صندل نیز مصداق پیدا می‌کنند و می ‌توان از آن ‌ها نیز بهره برد. اما خوب در انتخاب صندل تفاوت ‌هایی وجود دارد که باید آن ‌ها را در نظر گرفت تا هم سلامت پا و هم راحتی شما تضمین شود. خرید صندل مناسب کمک می‌‌کند تا از عوارضی همچون خستگی، درد پا، کمردرد، پینه و میخچه پا و انحراف زانو جلوگیری به عمل آورید.

خرید صندل

در هنگام خرید صندل مناسب باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • به پوشش جلوی صندل مورد نظرتان دقت کنید

یک صندل با کیفیت جلوی پا را به خوبی پوشش می ‌دهد، از انگشتان، پنجه و کف پا به خوبی محافظت می‌کند و جلوی هرگونه آسیب احتمالی را می‌گیرد.

 • بندهای صندل را از قلم نیندازید

نکته‌ی مهم دیگری که در هنگام خرید صندل زنانه باید به آن توجه کنید، بندهای صندل است. دمپایی لاانگشتی نیز بند دارد، اما در صندل ‌ها بند نقش مهم ‌تری را ایفا می‌کند. در صندل های مختلف هم در قسمتی جلویی بند وجود دارد و هم در پشت آن ها. سعی کنید صندلی که می‌خرید بند متناسبی داشته باشد؛ نه زیاد سفت و نه زیاد شل باشد و همینطور از تکان خوردن و جابه ‌جایی پا در صندل جلوگیری کند.

 • به کفی صندل اهمیت دهید

موضوع دیگری که باید در هنگام خرید صندل به آن توجه نمایید، کفی یا همان زیره‌ی صندل است. درست همان طور که در بخش مربوط به دمپایی لاانگشتی عنوان کردیم، سعی کنید که کفی صندل نه آن قدر انعطاف ‌پذیر باشد که باعث خستگی پا شود و نه آن قدر سفت باشد که باعث درد کف پا شود. همچنین، کفی صندل تان نه زیاد نازک باشد که گرمای زمین را در تابستان منتقل کند و نه اینکه آن قدر ضخیم باشد که نتوانید با آن راه بروید. معمولا بهترین جنس برای کفی صندل‌ها چرم است.

 • حواستان به سایز صندل نیز باشد

در هنگام خرید صندل زنانه یا مردانه توجه به سایز نیز طبیعتا اهمیت زیادی پیدا می کند. سعی کنید تا حد ممکن راحتی خود را در اولویت قرار دهید و از خرید صندل ‌های سنگین نیز خودداری کنید. بهتر است که هنگام خرید صندل گذشته از توجه به سایز آن به سراغ جنس‌های چرمی بروید تا پس از مدتی هم اندکی جا باز کند و هم اینکه از بوی بد عرق پا جلوگیری ‌کند.

 • اندازه پاشنه صندل را نیز مد نظر قرار دهید

فلسفه‌ی خرید صندل راحتی و آسایش است. صندل‌ هایی که پاشنه ای بیش از ۳ سانتی ‌متر دارند، بدون شک با این اصل در تضاد هستند و استفاده‌ی طولانی مدت از آن‌ ها باعث آسیب جدی به پا و در نهایت سلامت کل بدن می‌ شود. به علاوه، هر اندازه که پاشنه صندل بلندتر باشد، فشار به انگشتان نیز افزایش می ‌یابد و ممکن است سرانجام دچار میخچه پا شوید و یا پای شما زخمی شود.

نکات مهم در استفاده از صندل

به غیر از نکاتی که به هنگام خرید صندل یا دمپایی لاانگشتی باید رعایت نمود، نکاتی هم وجود دارند که مربوط به استفاده از این دو مورد می ‌شوند. رعایت نکات مخصوص به هنگام استفاده از صندل یا دمپایی باعث تضمین سلامت پا و البته طول عمر خود صندل خواهد شد.

نکات زیر را به هنگام پوشیدن صندل یا دمپایی لاانگشتی به یاد داشته باشید:

 • استفاده از صندل آن هم به مدت طولانی برای بیماران دیابتی اصلا توصیه نمی‌شود.
 • در سطوح ناهموار و سنگلاخی و برای مسافت ‌های طولانی از صندل و دمپایی لاانگشتی استفاده نکنید.
 • از ورزش کردن با صندل و دمپایی لاانگشتی بپرهیزید.
 • به هنگام رانندگی، صندل و یا دمپایی به پا نکنید، زیرا موجب آسیب به پا خواهد شد.
 • طول عمر مفید انواع ارزان قیمت صندل حداکثر شش ماه است.
 • صندل‌ های بدون بند احتمال پیچ ‌خوردگی و آسیب به پا را افزایش می‌دهند.
 • به هنگام خرید صندل، بیشتر از زیبایی به راحتی آن توجه کنید.

 

سوالات متداول

قبل از خرید دمپایی لاانگشتی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

توجه به راحتی، جنس و البته اهداف و کاربرد دمپایی لاانگشتی از هر چیزی مهم ‌تر است.

Block "btn-maliat" not found

انعطاف دمپایی لاانگشتی یا صندل باید چقدر باشد؟

دمپایی لا انگشنی و یا صندل نباید آن قدر نرم باشد که به طور کامل خم شود و نه آن قدر سفت باشد که به کف پا فشار وارد کند.

سایز دمپایی لاانگشتی و یا صندل باید چگونه باشد؟

به هنگام خرید دمپایی لا انگشنی یا صندل سعی کنید که دمپایی یا صندل مورد نظرتان حداکثر نیم سایز از اندازه‎ی پای شما بزرگتر باشد.

انواع صندل تابستانی کدامند؟

صندل ‌های تابستانی به سه نوع تخت، لژدار و پاشنه ‌دار تقسیم می ‌شوند. در این میان نوع لژ دار از همه راحت ‌تر است.

به هنگام استفاده از صندل و دمپایی لاانگشتی چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

پوشیدن صندل به افراد دیابتی توصیه نمی‌شود. به هنگام رانندگی نیز نباید صندل پوشید. همچنین، در مسافت‌ های طولانی و سطوح ناهموار نیز از صندل یا دمپایی استفاده نکنید.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com