رژ گونه را چگونه متناسب با فرم صورتمان بزنیم؟

رژگونه زدن متناسب با فرم صورت

«رژگونه» از آن دسته لوازم آرایشی است که می تواند در یک چشم به هم زدن جلا و جلوه ی زیبایی به چهره شما بدهد؛ خصوصا برای خانم های شاغل و کارمند که اول صبح از خواب بیدار می شوند و فرصت کافی برای آرایش ندارند، رژگونه یک لوازم آرایش کاربردی محسوب می شود. گذشته از این، بیشتر آرایشگران و بیوتی بلاگرها «رژ گونه» را «تکمیل کننده آرایش» نامیده اند.

آیا می توان از هر رژگونه ای و با هر رنگی استفاده نمود؟ جواب خیر است. بسته به فرم صورت و رنگ پوستتان می توانید «رژگونه» انتخاب کنید. سبک «آرایش صورت» با حالت صورت رابطه مستقیمی دارد.

در این مقاله از «پاسخ از ما» می خواهیم به شما آموزش بدهیم که چگونه یک رژگونه مناسب را انتخاب کنید و چطور از آن استفاده کنید. پس با ما همراه باشید تا ترفندهای رژگونه زدن را یک بار برای همیشه بیاموزید.

 

نحوه استفاده از رژگونه

استفاده از «رژگونه» بستگی به نوع چهره شما دارد. در نظر داشته باشید استفاده نادرست از «رژگونه» می-تواند تاثیر بسیار بدی بر روی صورت شما داشته باشد.

 

صورت های گرد و پر

رژگونه زدن صورت های گرد و پر

رژگونه را در امتداد استخوان های گونه خود جلو و عقب کنید (آن را بر گونه های خود فیکس کنید تا به خوبی روی پوست تثبیت شود) و سپس مواد روی صورت را با برس مخصوص رژگونه به اطراف گونه هدایت کنید تا رنگ آن به خوبی بر روی صورتتان نشان داده شود. استفاده از رژ گونه روی استخوان گونه سبب لاغر دیده شدن صورت می‌شود.

صورت های به فرم قلب یا قلبی شکل

رژگونه زدن صورت های به فرم قلب یا قلبی شکل

رژگونه را بر روی گوشتی ترین قسمت پوست گونه ی خود بزنید و تا رویشگاه موی سر در اطراف ناحیه ی گونه امتداد دهید. در این صورت چانه و صورت شما نرم تر به نظر می‌رسد.

صورت های مثلثی شکل

رژگونه زدن صورت های مثلثی شکل

در صورتی که فرم صورت شما مثلثی شکل است، یعنی دارای پیشانی پهن و چانه باریک هستید. رژگونه را با براش دقیقا روی گونه های خود بمالید.

صورت های بیضی شکل

رژگونه زدن صورت های بیضی شکل

افرادی که صورت بیضی شکل دارند، باید رژگونه را با استفاده از براش روی استخوان گونه و در نزدیکی گوش استفاده کنند. استفاده نادرست از رژگونه باعث می‌شود صورت شما کشیده تر به نظر برسد.

صورت های مربعی شکل

رژگونه زدن صورت های مربعی شکل

اگر شما جزو افرادی هستید که صورتی زاویه دار و مربعی شکل دارید، باید رژگونه را طوری استفاده کنید که صورتتان کمی گردتر به نظر برسد. با براش مخصوص رژگونه یک مثلث روی صورت خود ترسیم کنید و سپس آن را به سمت پایین پخش کنید.

 

انتخاب رنگ رژگونه

اگر پوست صورت شما برنزه است و یا پوست شما زیتونی رنگ است، می توانید از رژگونه ای با تناژ رنگ طلایی یا زرد استفاده کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که پوستتان به صورت مداوم سرخ و گلگون می شود، تناژ رنگ سرخ یا قرمز مناسب گونه ی شماست.

اگر چهره ی شما کمی تیره و سبزه است، از رژگونه با تناژ رنگ های آبی، بنفش و رنگ هایی مثل رنگ میوه ی آلوی برقان استفاده کنید. برای آرایش صورت حتما باید به رنگ لوازم آرایشی که انتخاب می کنید دقت داشته باشید.

 

سوالات متداول در ارتباط با رژگونه زدن

آرایش صورت یک هنر است. یک آرایش اصولی می‌تواند باعث شود زیبایی صورت شما دو چندان شود. هر چند در ابتدای کار ممکن است رژ گونه زدن خیلی راحت به نظر برسد، اما در عمل این طور نیست. باید تمرین کنید ویدیوهای آموزشی را در اینترنت ببینید و تکرار کنید. مطمئن باشید بعد از چند بار تمرین و تکرار خیلی بهتر از آرایشگرهای معروف رژ گونه خواهید زد.

در ادامه به برخی از سوال های پر تکرار در زمینه رژگونه زدن پاسخ می‌دهیم:

 

بهترین ابزار برای زدن رژگونه چیست؟

برای رژ گونه های کرمی، می‌توانید از انگشتتان استفاده کنید. بله جای تعجب نیست. انگشتان شما به بهترین شکل ممکن رنگ پوست را تغییر می دهد. برای رژگونه های پودری شما نیاز به برس رژگونه سر صاف و پهن دارید. رژ گونه های پودری باید به خوبی روی صورت پخش شوند، اما شما نیازی به خرید براش های خیلی حرفه ای ندارید. فقط کافی است بتوانید ذرات پودری رژگونه را روی صورتتان محو کنید.

ساده ترین راه برای زدن رژگونه روی صورت چیست؟

می توانید بخندید و بعد جاهایی که لپ و گونه هایتان باد می کند را رژگونه بزنید. این ساده ترین و کم دردسر ترین راه برای زدن رژ گونه می باشد. اگر عجله دارید پیشنهاد می کنیم این روش را امتحان کنید.

افرادی که دارای صورت چرب هستند، باید چگونه از رژگونه استفاده کنند؟

افرادی که جوش می زنند و دارای پوست چرب هستند، ابتدا باید یک کرم پودر با پوشانندگی مناسب انتخاب کنند. هیچگاه قبل از زیرسازی رژگونه نزنید، زیرا جوش هایتان را بیشتر نشان می دهد. برای پوست های چرب رژگونه های پودری بهترین انتخابند.

در صورتی که جوش های شما خیلی زیاد است، بهتر است به جای استفاده از لوازم آرایشی از محصولات مراقبتی استفاده کنید. سلامتی پوست شما باید در اولویت اول برای شما باشد.

به جای رژ گونه از کدام محصول آرایشی می‌توان استفاده کرد؟

اگر رژگونه ندارید جای نگرانی نیست. می توانید با انگشتتان مقداری سایه ی چشم بردارید و به پوستتان بزنید. براقیت سایه ی چشم باعث می شود تا گونه هایتان در دورهمی های شبانه خوب بدرخشد.

آیا رژگونه باعث ایجاد لک روی صورت می‌شود؟

پزشکان شایع ترین علت ایجاد لک روی صورت را قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید می‌دانند. اما دکتر «محمد علی نیلفروش‌ زاده»، متخصص پوست و رییس مرکز تحقیقات سلول بنیادی، در پاسخ به این سوال گفته است:

«کسانی که استعداد ژنتیکی ابتلا به لک دارند، با تیره ‌تر کردن منطقه ‌‌ای که اغلب رژگونه روی آن زده می‌شود، شانس ایجاد لک را در دراز مدت بالا می‌ برند.

همچنین کسانی که مستعد جوش هستند، باید در استفاده از رژگونه دقت کنند و حتما لوازم آرایشی را انتخاب کنند که روی آنها واژه بدون مواد کومدون ‌زا و بدون چربی نوشته شده است. همچنین، خانم ‌ها باید اگر بر استفاده از موادی مانند رژگونه اصرار دارند، حتما انواع پودری آن را انتخاب کنند که کم ‌عارضه ‌تر است.

به برس ‌هایی که برای استفاده از رژگونه استفاده می‌شود هم حتما باید دقت کنید چون چه این برس‌ها در فضای باز باشند و چه داخل جعبه رژگونه (انواع پنبه‌ای)، باید هر چند وقت یکبار شسته شوند، وگرنه محل تجمع‌ باکتری ‌های مختلف خواهند شد».

آیا باید رنگ رژگونه را مناسب با رنگ چشم خود انتخاب کنیم؟

هرچند قانون مشخصی برای این کار وجود ندارد، اما بیشتر آرایشگران از رنگ قرمز جگری برای افرادی با چشمان قهوه ای، از بنفش برای افرادی با چشمان میشی و از رژگونه هلویی برای افرادی با چشمان آبی استفاده می‌کنند.

اگر چشمان شما سبز رنگ است، باید بگوییم می‌توانید طیف های مختلف رژگونه را به کار ببرید. اما رژگونه با طیف رنگ قهوه ای آرایش صورت شما را بسیار زیباتر نشان خواهد داد و چشمانتان حالت مسحور کننده ای به خود خواهد گرفت.

رنگ رژگونه برای چشمان سبز

چگونه دوام رژگونه را روی صورت خود بیشتر کنیم؟

برای ماندگاری بیشتر رژگونه بر روی صورت خود ابتدا از یک رژگونه کرمی استفاده کنید. سپس رژگونه پودری را بر روی گونه های خود بزنید. هر چند شاید یک راه ساده تر استفاده از اسپری های فیکس کننده آرایش باشد. این اسپری ها در مغازه های لوازم آرایشی موجود است و می‌ توانید به راحتی تهیه کنید.

آیا ساخت رژگونه با مواد طبیعی در منزل امکان پذیر است؟

بله امکان پذیر است. در زمان های گذشته با ترکیب پودر چغندر و پودر نشاسته ذرت اقدام به ساخت رژگونه در منزل می‌کردند. اما دوام رژگونه خانگی روی صورت بسیار کمتر از رژ گونه های آماده می‌باشد.

قیمت رژ گونه چقدر است؟

رژ گونه نیز مانند سایر لوازم آرایشی دارای برندهای مختلفی است. رژگونه در حال حاضر در ایران نیز تولید می‌شود و برندهای ایرانی نسبت به برندهای خارجی دارای قیمت مناسب تری هستند. امروزه با توجه به افزایش کارخانه های تولید کننده لوازم آرایشی شاید تشخیص رژگونه اصل از تقلبی سخت باشد.

پس هنگام خرید به دنبال رژگونه هایی با قیمت ارزان نباشید، بلکه به برچسب وزارت بهداشت روی جعبه رژگونه دقت کنید. رژگونه های تاریخ گذشته و یا تقلبی هر چند ارزان تر هستند، اما صدمات جبران ناپذیری را به پوست شما در آینده وارد خواهند کرد.

 

جمع بندی

در این مقاله ترفندها و تکنیک های رژ گونه زدن را برای شما شرح دادیم. برای داشتن یک آرایش شیک نیازی به گذراندن دوره های حرفه ای آرایشگری نیست. تنها تمرین و تکرار است که به شما کمک خواهد کرد تا نحوه صحیح آرایش صورت را بیاموزید.

موقع آرایش صورت خود همواره سعی کنید رنگ رژ گونه با رنگ رژ لب و حتی سایه شما در هماهنگی باشد. در صورتی که فکر می‌کنید مهارت کافی در زمینه آرایش کردن ندارید، کافی است سری به ویدیوهای رایگان آموزش آرایشگری در اینترنت بزنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com