«مارگارت کینان» اولین نفری در دنیاست که واکسن کرونا را زد

مارگارت کینان اولین نفری که واکسن کرونا را زد

بریتانیا اولین کشوری در جهان است که واکسن فایزر-بیوان تک را هفته گذشته برای استفاده عمومی تایید کرده است. این کشور از روز سه شنبه، ۱۸ آذرماه ۱۳۹۹، مرحله نخست واکسیناسیون را شروع کرد. «مارگارت کینان»، زن ۹۰ ساله بریتانیایی که مادربزرگی دارای ۴ نوه می باشد، نخستین کَسی است که واکسن کرونا را در روز سه شنبه تزریق کرد.

«کینان» که هفته آینده ۹۱ ساله می شود، عنوان کرده است:

«این بهترین هدیه تولدی بود که می توانستم بگیرم، چرا که بالاخره بعد از یک سال قرنطینه خانگی میتوانم با خانواده و دوستانم وقت بگذرانم.»

او همچنین بیان کرده که به خاطر اینکه او اولین فردیست که واکسن کرونا می زند، احساس خوش شانسی می کند. «مارگارت کینان» همچنین در خصوص تزریق واکسن کرونا به مردم توصیه کرده:

«توصیه من به همه افرادی که نوبت تزریق واکسن شان فرا می رسد، این است که واکسیناسیون را انجام بدهند. اگر من که در ۹۰ سالگی توانسته ام واکسن کرونا را تزریق کنم، شما هم می توانید این کار را انجام دهید.»

وزیر بهداشت کشور انگلستان، «مت هنکاک»، روز سه شنبه، اولین روز تزریق واکسن کرونا، را «روز پیروزی» نامیده و در مورد این روز این چنین گفته است:

«امروز نقطه آغاز مبارزه با دشمن مشترک همگی ما، ویروس کرونا، می باشد.»

دومین نفری نیز که واکسن کرونا را دریافت کرد، فردی به نام «ویلیام شکسپیر» از شهر «وارویک ‌شایر» در «میدلند غربی» انگلیس بود. واکسیناسیون «شکسپیر» در بیمارستان دانشگاهی «کاونتری» انجام شد.

اگر تمایل دارید بدانید چه کسانی نمی‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند؟ می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

مقامات بریتانیا از شهروندان خود تقاضا کرده اند که برای تزریق واکسن عجله به خرج ندهند و صبور باشند، زیرا قرار بر این است که نخست افرادی که در گروه های بسیار پر خطر قرار دارند (افراد مسن بستری شده و کارکنان خانه های سالمندان)، واکسینه شوند.

گروه های پرخطر در معرض کرونا

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com