چگونه با توجه به فرم صورت خود کانسیلر بزنیم؟

نحوه استفاده از کانسیلر

کانسیلر یک نوع کرم پودر مخصوص زیر چشم است که به احتمال زیاد در کیف آرایشی هر خانوم دوستدار زیبایی یافت می شود و یکی از مهم ترین لوازم آرایشی به حساب می آید که می تواند ظاهر شما را به طرز چشمگیری تغییر دهد؛ البته اگر به درستی استفاده شود.

ممکن است عده ای از شما با این لوازم آرایشی آشنا نباشید. نگران نباشید! ما در این مطلب از پاسخ از ما شما را با کانسیلر، کاربردها و نحوه استفاده از آن آشنا خواهیم کرد.
کانسیلر کرم پودری با غلظت بالا می باشد که می تواند گودی و تیرگی زیر چشم و همینطور سایر نقص های پوستی مانند لکه های روی صورت شما را بپوشاند و چهره شما را زیباتر کند.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله چگونه آرایش کنیم که جوان تر به نظر برسیم؟ مراجعه کنید.

برای برخی از خانم ها نیز استفاده از کانسیلر چندان جالب و رضایت بخش نیست، زیرا آنها نمی دانند چگونه کانسیلر مناسب پوست خود را انتخاب کنند یا اطلاعی در مورد نحوه به کارگیری درست این لوازم آرایشی ندارند. اما وقتی اصول درست استفاده از کانسیلر را بلد باشید و مراحل زیر را به درستی انجام دهید، متوجه خواهید شد که کانسیلر یکی از بهترین لوازم آرایش برای شما خواهد بود.

پالت سایه چشم میبلین

نحوه استفاده از کانسیلر، آموزش گام به گام

مرحله ۱- پوست خود را آماده کنید

قبل از زدن کانسیلر روی پوست، باید پوست خود را برای یک آرایش حرفه ای آماده کنید. در ابتدا بسیار مهم است که صورت خود را بشویید. توصیه می کنیم قبل از شروع آرایش از یک کرم لایه بردار استفاده کنید. با لایه برداری ابتدا سلول های مرده پوست که منافذ پوست را مسدود کرده اند و از آرایش نرم روی پوست شما جلوگیری می کنند، را می توانید از بین ببرید. همچنین، با زدن کرم لایه بردار به صورتتان رنگ پوست شما یکنواخت می شود.
پس از لایه برداری، برای داشتن پوستی مرطوب و یکدست از یک مرطوب کننده استفاده کنید. به یاد داشته باشید حتی کسانی که پوست چرب دارند باید مرطوب کننده بزنند.

 

 

مرحله ۲- از پرایمر استفاده کنید

همچنین به خاطر داشته باشید باید زیرسازی آرایش را نیز انجام دهید. بعد از مرطوب کردن پوستتان با کرم مرطوب کننده، باید از پرایمر استفاده کنید. به منظور اطمینان از ماندگاری آرایش در تمام طول روز، پوست خود را با یک پرایمر آماده کنید تا آرایش را به خود جذب کند. زدن یک پرایمر خوب باعث می شود که کرم پودر روی صورتتان نماسد و به همین ترتیب، کانسیلر دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد. بعد از انجام فونداسیون آرایشی (یکدست کردن پوست و آماده سازی برای مراحل بعد آرایش)، از مرطوب کننده رنگی یا کرم پودر استفاده کنید.

بسیاری از آرایشگران توصیه می کنند که برای جلوگیری از کیکی به نظر رسیدن و همچنین ترک خوردن کرم پودر، کانسیلر را بعد از آن به صورت خود بزنید.

مرحله ۳- کانسیلر را به صورت مثلث های معکوس در زیر هر دو چشم خود بکشید

در صورت استفاده از کانسیلر تخصصی زیر چشم، این مرحله آسان ترین مرحله است. به جای اینکه مستقیم کانسیلر را زیر چشم خود بکشید، دو مثلث وارونه در زیر چشم خود بکشید که کل صورت شما را روشن کند. مثلث های معکوس را با استفاده از انگشت یا برس کانسیلر بکشید. هر جوری که این کار را انجام می دهید، مطمئن شوید که اثری از کانسیلر روی پوستتان نمی ماند؛ به عبارتی آن را کاملا محو کنید.

برای مطالعه بیشتر به مقاله چطور گودی و سیاهی دور چشم خود را از بین ببریم؟ مراجعه کنید.

مرحله ۴- کانسیلر را روی لکه ها و جوش های صورت بزنید.

کانسیلر خود را بر روی جوش های صورت قرار دهید. سپس، با نوک انگشت به آن ضربه بزنید تا یکدست شود و دیگر قابل مشاهده نباشد.

اگر تمایل دارید در مورد پوشاندن جوش ها و لکه های صورت با آرایش بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

مرحله ۵- کانسیلر را اطراف بینی خود بکشید

کانسیلر را اطراف بینی خود بزنید. به یاد داشته باشید هرگز آن را با انگشت خود پخش نکنید، چرا که چهره و آرایش ناموزونی را برای خود خواهید ساخت. اگر می خواهید کانسیلر اطراف بینی شما ثابت بماند، آن را با استفاده از انگشت خود محو کنید. سپس، یک اسفنج نیمه مرطوب را به کرم پودر آغشته کنید و به آرامی ضربه بزنید.

همان طور که عنوان شد، کانسیلر مانند یک پاک کن جادویی در آرایش چهره شما عمل می کند. در زمان آرایش کانسیلر به شما کمک می کند تا ظاهری جدید برای خود بیافرینید.
اگر شب گذشته کم خوابیده باشید کانسیلر می تواند حلقه های زیر چشم شما را پنهان کرده و رنگ پوستتان را یکنواخت کند. اگر استفاده از کانسیلر را به عنوان یک لوازم آرایش ضروری در کیف آرایش تان اضافه کنید، می توانید استفاده های زیادی از آن داشته باشید.

نکات بیشتری برای استفاده از کانسیلر

 • می توانید از کانسیلر به عنوان هایلایتر استفاده کنید

می توانید از یک مداد کانسیلر با دو سایه روشن تر از رنگ پوست استفاده کنید تا چهره شما روشن تر شود. مداد کانسیلر را در نواحی صورت از خود بکشید که به طور طبیعی نور می گیرند؛ از کانسیلر در قسمت هایی از چهره مانند استخوان های گونه، نوک بینی و ناحیه T صورت خود (بخشی از صورت که شامل پیشانی، بینی، چانه و ناحیه اطراف دهان می‌ شود) استفاده کنید که وقتی زیر آفتاب می ایستید، به طور طبیعی به آنها نور می تابد و شما قصد دارید تا آنها را برجسته تر نشان دهید.

علاوه بر این، از یک مداد کانسیلر تیره تر (دو سایه تیره تر از رنگ پوست خود) در مناطق نرم صورتتان مانند کناره های بینی، خط فک و پیشانی برای کانتورینگ یا آرایش ترمیمی استفاده کنید. سپس، آن را با استفاده از یک اسفنج آرایشی یا برس تمیز کننده برای طبیعی جلوه دادن آرایش صورت محو کنید.

 • برای برجسته و پر کردن لب کانسیلر بزنید

اگر قبل از زدن رژ لب از کانسیلر استفاده کنید، می توانید در کمترین زمان لب های قلوه ای و پرتری داشته باشید. با استفاده از یک برس لب نوک ریز اطراف لب های خود را کانسیلر بزنید. با انجام این کار، لب های شما برجسته تر به نظر خواهد رسید.

اگر تمایل دارید در مورد تاتوی خط لب اطلاعاتی بدست آورید مقاله زیر را مطالعه کنید.

 • برای لکه ها یا جوش های سرسخت از کانسیلرهای اصلاح رنگ استفاده کنید

همه کانسیلرها نمی توانند به طور موثری یک مشکل را درمان کنند. بنابراین، اگر می خواهید یک جوش قرمز را بپوشانید یا تیرگی زیر چشم خود را پنهان نگه دارید، بهترین شرط برای این کار استفاده از یک کانسیلر اصلاح کننده رنگ است. کانسیلر تصحیح کننده رنگ به شما کمک می کند تا رنگ جوش یا تیرگی ناحیه ای از صورت را ناپدید کنید که سعی در کاهش آن داشتید.

 • قبل از سایه زدن چشم از کانسیلر به عنوان پرایمر استفاده کنید

اگر می خواهید در زمان سایه زدن چشم چروکی در آرایش پشت پلک تان به وجود نیاید، قبل از آرایش چشم خود، با استفاده از انگشت خود کمی کانسیلر به پلک هایتان بزنید تا زیر سازی آرایش مناسبی داشته باشید. با انجام این ترفند آرایش شما دوام و ماندگاری بیشتری پیدا خواهد کرد، زیرا ترفند استفاده از کانسیلر به عنوان پرایمر باعث می شود سایه چشم شما کاملا جذب پوست شود. این نوع استفاده از کانسیلر در هنگامی که هوا گرم می شود یا در مکان های مرطوب نیز بسیار مفید است.

انتخاب کانسیلر مناسب

انواع مختلفی از کانسیلرها در بازار وجود دارد که انتخاب یک نوع از آن می تواند برایتان سخت و طاقت فرسا باشد.
یک قانون کلی و اساسی برای خرید کانسیلر مناسب این است که کانسیلری را انتخاب کنید که یک سایه یا دو سایه روشن تر از رنگ پوست شما باشد؛ منظور این است که کانسیلر شما خیلی با رنگ پوستتان تفاوت رنگ نداشته باشد، وگرنه ممکن است انتخاب یک کانسیلر اشتباه ظاهر و آرایش بدی برایتان به همراه داشته باشد. اگر پوست شما تیره است، باید سایه تیره تری برای فصل تابستان و سایه روشن تری را برای سایر زمان های سال انتخاب کنید.

استفاده درست از کانسیلر

آیا باید قبل یا بعد از کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید؟

پیش از زدن کانسیلر، باید از کرم پودر مناسب پوستتان استفاده کنید. پرایمر هم صورت را برای زدن کرم پودر آماده می کند. بنابراین، باید قبل از مصرف کرم پودر و کانسیلر از پرایمر استفاده شود.

برای دریافت نتایج عالی این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 • زیر چشم نزدیک به مژه ها در چندین نقطه کانسیلر بزنید. ابتدا به گوشه های داخلی چشم ضربه بزنید. می توانید از انگشت خود استفاده کنید یا برای گرفتن بهترین نتیجه از برس کانسیلر استفاده کنید.
 • با استفاده از پد انگشتی و یا برس کانسیلر بزنید (همیشه ضربه بزنید، هرگز مالش ندهید). حتما بعد از زدن کانسیلر در نقطه ای از صورت قصد محو کردنش را دارید، آن را به صورت یکنواخت در آورید. همچنین می توانید از انگشت اشاره خود برای این منظور استفاده کنید. هیچ قاعده خاصی برای این کار وجود ندارد، اما گفته می شود انگشت میانی جهت انجام این عمل مناسب تر است.
 • کانسیلر را روی لکه ها و قسمت های دیگر ناهموار صورت از جمله چانه و در صورت لزوم اطراف بینی و دهان بزنید و به آن ضربه بزنید.
 • اگر به پوشش بیشتری از کانسیلر نیاز دارید، لایه دیگری را اعمال کنید.

 

 

  اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

  ‫1 نظر ارسال شده در “چگونه با توجه به فرم صورت خود کانسیلر بزنیم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com