همه چیز درباره ایکیگای نوشته هکتور گارسیا و فرانسیس میرالس

کتاب ایکیگای نوشته هکتور گارسیا و فرانسیس میرالس

شما صبح ها به چه دلیلی از خواب بیدار می شوید؟ پاسخ دادن به این سوال از چیزی که فکر می کنید اندکی سخت تر است. در واقع مسئله این است که بفهمید جدا از روزمرگی و عاداتی که به خاطر روتین معمول روزانه مان انجامشان می دهیم، برای بیدار شدن از خواب چه دلیلی دارید؟ پاسخ این پرسش همان چیزی است که ژاپنی ها به آن ایکیگای می گویند.

ایکیگای آن هدف و دلیلی است که با یادآوری آن و به خاطر آن از خواب بیدار می شوید و به ادامه زندگی می پردازید.

راستش ممکن است خیلی از ما چنین هدفی را هنوز برای زندگی خود پیدا نکرده باشیم. در اصل دلیل بسیاری از اضطراب ها و روان پریشی های افراد در دنیای امروز از همین موضوع ریشه می گیرند. کتاب ایکیگای به شما نشان می دهد که ژاپنی ها چگونه عمری طولانی و پر از شادی به دست آورده اند.

 

 

معرفی کتاب ایکیگای

نویسندگان کتاب ایکیگای، هکتور گارسیا و فرانسیس میرالس، با پژوهش روی ساکنان جزیره اوکیناوا راز عمر طولانی و شاد ژاپنی ها را در این کتاب نشان می دهند.

کتاب ایکیگای راه هایی را برای داشتن یک زندگی آرام تر و شادتر شرح می دهد و به شما کمک می کند که به اهمیت معنای زندگی پی ببرید.

آیا عمر طولانی به تنهایی کافی است؟

کتاب ایکیگای راز ژاپنی ها برای داشتن عمری طولانی را آشکار می کند، اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که طول عمر طولانی به تنهایی نمی تواند سعادت را برای کسی فراهم کند. ژاپنی ها با کمک گرفتن از ایکیگای شادمانه زیستن را یاد می گیرند. زیست شادمانه و معنادار آرامشی روانی را به دنبال می آورد که می تواند تاثیر گسترده ای در افزایش طول عمر داشته باشد. کتاب ایکیگای به شما می آموزد که چگونه عمری طولانی و سرشار از خوشی داشته باشید.

ایده اولیه کتاب ایکیگای از کجا شروع شده است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ایده اصلی نوشتن این کتاب از کجا شروع شد. هکتور گارسیا و فرانسیس میرالس در مقدمه این کتاب می گویند که طرح اولیه کتاب ایکیگای در یک شب بارانی در توکیو شکل گرفته است. این دو نویسنده آن شب برای اولین بار در یک قهوه خانه کوچک همدیگر را ملاقات کردند. گارسیا و میرالس که پیش از آن هم با قلم یکدیگر آشنا بودند، به واسطه یک دوست مشترک همدیگر را ملاقات کردند و آن ملاقات برای آن ها شروع یک همکاری سودمند بود.

این دو نویسنده در دیدارهای بعدی خود به گفتگو راجع به مکاتب روانشناسی غرب پرداختند و این مقدمه باعث شد که تصمیم بگیرند معنا درمانی را در ایده جدید خود پیاده کنند. معنا درمانی موضوع اصلی کتاب ایکیگای است.

معنا درمانی چیست و چه فایده ای دارد؟

بدون شک شما هم بارها راجع به معنای زندگی خود اندیشیده اید. افرادی که معنایی برای زندگی خود پیدا نمی کنند، به سرعت دچار افسردگی می شوند و دیگر نمی توانند هیچ انگیزه و هدفی را جدی بگیرند. وجود معنا در زندگی باعث می شود که در مواجهه با چالش های گوناگون دچار سردرگمی نشوید و زندگی شادتری داشته باشید.

دکتر ویکتور فرانکل یکی از بزرگ ترین روان شناسان معاصر محسوب می شود که پژوهش های بسیاری را در مکتب معنا درمانی به انجام رسانده است. دکتر فرانکل در کتاب انسان در جست و جوی معنا روایت می کند که یافتن معنایی برای زندگی چگونه به او در تحمل شرایط سخت اردوگاه کار اجباری نازی ها کمک کرده است.

ایکیگای و اهمیت دوستی و روابط

یکی از اصول ایکیگای اهمیت به روابط دوستانه و گسترش مهر و دوستی میان افراد است. از آنجا که انسان موجودی اجتماعی است، در نتیجه به طور معمول نمی تواند با انزوا و دوری از افراد دیگر به آرامش و شادی برسد. یکی از مصادیق زندگی پر معنا عشق ورزیدن به دیگران است. ایکیگای به شما یادآوری می کند که رشد روابط دوستانه و محبت به دیگران چه تاثیری بر آرامش روانی و نشاط درونی شما خواهد داشت.

کتاب ایکیگای درباره چه صحبت می کند؟

گارسیا و میرالس با پژوهشی درباره مردم جزیره اوکیناوا راه هایی برای داشتن یک زندگی شاد و طولانی را در کتاب خود شرح می دهند. جزیره اوکیناوا جزیره ای در ژاپن است که مردم آن بیشترین میانگین طول عمر را دارند. در این جزیره از هر صد هزار نفر ۲۴۵۵ نفر عمری بالای صد سال دارند.

کتاب ایکیگای دلایل این عمر طولانی ژاپنی ها را به طور مفصل شرح می دهد. رشد دوستی ها، نوع سبک زندگی، تغذیه سالم و ارتباط با طبیعت از علل مهمی هستند که در طول عمر تاثیر زیادی دارند. در کنار این عوامل، ایکیگای و داشتن یک معنا برای زندگی هم باعث افزایش کمیت و کیفیت عمر انسان ها می شود.

در صورت تمایل به خرید کتاب ایکیگای راز ژاپنی ها در داشتن عمر طولانی و زندگی شاد اثر هکتور گارسیا و فرانچسک میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

ایکیگای معجزه ای است که توانسته برای ساکنین جزیره اوکیناوا عمری شاد و طولانی فراهم کند. این در حالی است که این جزیره پس از جنگ جهانی دوم دویست هزار نفر کشته بر جای گذاشته بود. کتاب ایکیگای به شما نشان می دهد که معنا بخشی به زندگی می تواند چنین تاثیر شگفتی بر زندگی ساکنین یک جزیره داشته باشد.

ایکیگای از محبت و نوع دوستی و تاثیر عمیق آن برای داشتن یک زندگی بهتر می گوید؛ برای مثال ساکنین جزیره اوکیناوا ضرب المثلی محلی دارند که می گوید با همه مثل برادر خودت رفتار کن؛ حتی با کسی که تا به حال او را ندیده ای. کتاب ایکیگای به شما نشان می دهد که این طرز فکر تا چه اندازه می تواند بر کیفیت زندگی موثر باشد.

 

 

علاوه بر این ها، یکی از مهم ترین مسائلی که کتاب ایکیگای به آن می پردازد معنا درمانی است. در معنا درمانی، افراد برای رهایی از اضطراب و اختلالات خلق و خو به معنای زندگی خود پناه می برند. افراد در فرایند معنا درمانی مفهومی را انتخاب می کنند که به زندگی آن ها اهمیت می بخشد. این مفهوم می تواند برای هر کسی متفاوت باشد. مهم نیست معنای زندگی شما چیست. تنها نکته مهم این است که برای زندگی خود معنایی را پیدا کنید.

این همان ایکیگای است؛ همان مفهومی که باعث می شود صبح ها برای آن از خواب بیدار شوید. خواندن این کتاب باعث می شود بفهمید که چگونه یافتن معنایی برای زندگی می تواند شما را از اندوه روزمرگی نجات دهد و عمری شاد و طولانی برای شما بسازد.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com