گریزمن، اسطوره جدید فرانسه

گریزمن

داستان موفقیت گریزمن ، در اراده پولادین او خلاصه می شود. گریزمن ،در کودکی پسر بچه ای بود که برای رسیدن به آرزوهایش ، نیاز به پول پدرش نداشت. او بر خلاف اسطوره های خود که دوران سختی را در کودکی تجربه کرده بودند، زندگی نسبتا مرفهی داشت. این دلیل نمی شد تا پسر بچه فرانسوی از دستیابی به آرزوهایش دست بکشد. وقتی از آرزوهایش می گفت هیچ کس آینده درخشانی برای آرزوهای او متصور نمی شد! حتی پدرش. وقتی آنتوان کوچولو از رویاهایش در زمین فوتبال ، صحبت می کرد، پدر با لبخندی بی تفاوت از کنار او عبور می کرد.

تنها کسی که او را به سوی رویاهایش هدایت می کرد، خودش بود، چراکه به توانایی های خودش، باور داشت. بارها اتفاق افتاده بود که در جمع همبازی های دوران کودکیش از آرزوهای خود برای موفقیت در زمین فوتبال صحبت کرده بود، اما هر بار با پوزخندی تلخ، روبه رو شده بود و به خاطر فیزیک بدنی ضعیفش، مورد تمسخر قرار گرفته بود! اگر چه جثه بسیار کوچکی داشت، اما در عوض به سبب استعداد های نهفته اش فوتبال را چشم نواز بازی می کرد.

آنتوان ، خود را در قامت یک سوپرمن می دید که هر کار غیر ممکنی را ممکن می سازد، پس روز به روز به تلاشش در زمین فوتبال، ادامه داد تا به سقف آرزوهایش نزدیک شود. گریزمن ، بازیکنی است که جنگندگی اش در زمین فوتبال، زبان زد عام و خاص است و با وجود شم گلزنی بالایش، با حضور در تمام نقاط زمین ، قدرت حمل توپ و دریبل بالای خود را به رخ همگان می کشد. نباید هوش او را در زمین بازی نادیده گرفت؛ بازی خوانی فوق العاده در کنار قدرت گلزنی بالا به او ایده های جالبی در به ثمر رساندن گل می دهد.

اوج هنرنمایی آنتوان گریزمن ، در گلزنی را دوستداران فوتبال در بازی اتلتیکو مادرید با تیم آ اس رم در لیگ قهرمانان اروپا دیدند؛ او در این بازی با یک ضربه قیچی، توپ را به زیبایی هر چه تمام، وارد دروازه آلیسون بکر کرد تا نشان دهد بیش از هر مهاجم دیگری به راز گلزنی آشنا است.

بازی فکری رومیز مدل فوتبال

ال چولو، پر افتخارترین مربی تاریخ اتلتیکو مادرید، که بیش از هر کس دیگری به توانایی های مهاجم خود واقف بود به خوبی توانست با کیمیا گری خود، مس وجود این ستاره فرانسوی را به طلا تبدیل کند تا این اعجوبه فرانسوی، نتایج بسیاری از بازی ها را برای مربی پر جذبه آرژانتینی و اتلتیکو مادرید در رقابت های مختلف درآورد.

او در تیم ملی، هم جا پای بزرگانی گذاشته که روزی آرزوی دیدن آنها را داشت و اکنون مهره ای کارآمد برای خروس ها به شمار می رود. حالا گریزمن به ستاره ای تبدیل شده که نامش سر تیتر بسیاری از روزنامه ها وخبرگذاری های معروف دنیاست. گریزمن ۲۸ ساله در اوج زندگی فوتبالی خود به سر می برد و راه های زیادی برای کسب موفقیت ها و عناوین مختلف برای او همچنان باز است. گریزمن چشم آبی ، به غیر از زمین فوتبال در خارج از گود نیز، طرفداران بسیاری دارد. گریزمن، رابطه عمیقی با هوداران خود دارد.بارها در شادی های پس از گلش به این نکته اشاره کرده است.

او در فضای مجازی نیز طرفداران بسیاری دارد که پل ارتباطی آنها با این ستاره دوست داشتنی، پیج اینستاگرام اوست. امروزه بیش از ۲۵ میلیون دنبال کننده از سراسر جهان، اخبار این مهاجم فرانسوی را از پیج او رصد می کنند.
ما در پاسخ از ما  بر آن شدیم تا به اتفاقات ریز و درشت زندگی گریزمن، بپردازیم و آن ها را در مطالبی با دوستداران این بازیکن فرانسوی در میان بگذاریم.

عرصه باشگاهی

زندگی نامه گریزمن اسطوره فرانسوی

بیوگرافی گریزمن ، اسطوره فرانسوی در شهر ماکن فرانسه ، داستان گریزمن آغاز می گردد. او در ماه مارس ۱۹۹۱ در محله ای نسبتا ثروتمند متولد شد. آنتوان گریزمن از کودکی مصمم بود تا یک فوتبالیست طراز اول شود. پدرش آلن گریزمن عضو شورای شهر بود، اما آنتوان مانند پدرش فکر نمی کرد و تنها راه پیشرفت خود را در فوتبال می دید نه در سیاست!

غرایز فوتبالی او از پدر بزرگی نشات می گرفت که در سال های نه چندان دور در لیگ پرتغال توپ می زد. خاطراتی که مادرش از پدر بزرگش برای او تعریف می کرد، آنتوان را به وجد می آورد و او را با سرعت بیشتری به سمت مستطیل سبز ، سوق می داد.

دیدن قهرمانی و درخشش تیم ملی کشورش با بزرگانی همچون زین الدین زیدان و تیری هانری در جام جهانی ۱۹۹۸ ، علاقه او را به این ورزش پر طرفدار دو چندان کرده بود. او تصمیم خود را گرفت! «باید فوتبالسیت شوم»؛ این جمله ای بود که در گوشه ذهن گریزمن جا خوش کرده بود.

گریزمن باید راه های طولانی و پر پیچ و خمی را در مسیر زندگی اش طی می کرد تا به هدف خود برسد. او طرفدار سر سخت باشگاه لیون بود، به همین دلیل تمایل داشت در آکادمی تیم محبوبش ، بازی کند، اما جسم نحیف و لاغر اندامش ، او را در رسیدن به این مهم ناکام گذاشت.گریزمن مجبور به بازگشت به زادگاه خود، ماکن شد و به دلیل نفوذ سیاسی پدرش در آکادمی کوچک یو اف ماکن، پذیرفته شد. این باشگاه برای تحقق هدف های گریزمن ، کوچک به نظر می رسید، پس تصمیم گرفت به باشگاه های بزرگتری رود تا تجربه و مهارت بیشتری در بازی با توپ کسب کند، اما مشکل بزرگی بر سر راه او وجود داشت!

گریزمن نسبت به سن خود از جثه کوچکی برخوردار بود و همین امر باعث می شد سایر توانایی های او مورد توجه قرار نگیرد.

او در اوایل راه فوتبال خود به سد بزرگی برخورده بود که برای عبور از این مشکلات، نیازمند زمان بود. در کمال ناباوری، شانس به گریزمن رو کرد تا زندگی فوتبالی اش وارد دوران جدیدی شود که مدت ها انتظارش را می کشید. در سال ۲۰۰۵ وقتی ۱۴ ساله بود در بازی دوستانه با آکادمی جوانان پاری سن ژرمن با نمایش خیره کننده ای که از خود نشان داد مورد توجه استعداد یاب های چند باشگاه قرار گرفت. درحالی که گریزمن از سوی باشگاه های بزرگ کشورش طرد شده بود و جایی برای هنرنمایی خود در فرانسه نمی دید، تصمیم به نقل مکان به کشور اسپانیا کرد.

استعداد یاب های باشگاه رئال سوسیه داد که بازی او را دیده بودند، اقدام به عقد قرارداد با گریزمن کردند و او فعالیت حرفه ای اش را در رده جوانان این باشگاه آغاز کرد. او پله های ترقی را یکی پس از دیگری با موفقیت، پشت سرگذاشت تا سران باشگاه به فکر امضای قرارداد گریزمن با تیم اصلی بیفتند. در نهایت در سال ۲۰۰۹ ، اولین بازی خود را به عنوان بازیکن جانشین به ثبت رساند. سکه شانس زمانی به آنتوان رو کرد که بازیکن هم پست اش مصدوم شد تا به اجبار، فرصت به گریزمن برسد.

او در بازی های بعد ، نمایش فوق العاده ای از خود به جا گذاشت تا خلا بازیکن مصدوم، احساس نشود. او در پنج سالی که در رئال سوسیه داد، حضور داشت، موفق به زدن ۵۲ گل در ۲۰۱ بازی در رقابت های مختلف شد. پیشنهادها یکی پس از دیگری برای جذب این بازیکن مستعد به باشگاه می رسید. رئال سوسیه داد برای تحقق اهداف این بازیکن که روند رو به رشدی در پیش گرفته بود کوچک به نظر می رسید، پس در سال ۲۰۱۴ به جدی ترین پیشنهاد خود که از اتلتیکو مادرید رسیده بود جواب مثبت داد، تا چالش جدیدی را با سرمربی پرشور آرژانتینی، دیگو سیمئونه در ویسنته کالدرون شهر مادرید تجربه کند.

 

 

در ۲۹ جولای سال ۲۰۱۴ پس از کش و قوس های فراوان با قراردادی شش ساله به ارزش تقریبی ۳۰ میلیون یورو به روخی بلانکو، پیوست تا شاگرد ال چولو شود و در اتلتیکو مادرید شروع به رویا پردازی کند. دوران شکوفایی استعداد فرانسوی با اتلتیکو مادرید شروع شده بود. لیگ لالیگا اسپانیا که در سلطه بارسلونا و رئال مادرید بود با چالش جدیدی روبه رو شده بود! اتلتیکو مادرید و گریزمان.

او در شطرنج فوتبالی سیمئونه، نقش وزیر را داشت؛ به همان اندازه، آزاد و صاحب اختیارات فراوان. همین امر سبب شده اتلتیکو مادرید و گریزمن فرانسوی ، همواره در سال های اخیر، جز سه راس مثلث قهرمانی لالیگا قرار گیرند و همواره تهدیدی برای دو غول بزرگ اسپانیا باشند. گریزمن با اتلتیکو در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ لیگ قهرمانان اروپا موفق شد با حذف تیم های نامداری همچون بارسلونا و بایرن مونیخ به ایستگاه آخر این رقابت ها برسد؛ جایی که گریزمن ، فقط یک گام تا رسیدن به رویایش، قهرمانی در معتبرترین جام در عرصه باشگاهی ،فاصله داشت، اما ضربات مرگبار پنالتی ، فرصت کسب این افتخار را از گریزمن و هم تیمی هایش گرفت. ناکامی گریزمن در عرصه باشگاهی و ملی در دیدارهای نهایی باعث شد تا دست او از کسب توپ طلا کوتاه بماند، در حالی که او جز سه نامزد نهایی کسب توپ طلا ۲۰۱۶ قرار گرفته بود.

گریزمن در سال ۲۰۱۸ موفق شد تا قهرمانی لیگ اروپا را با اتلتیکو تجربه کند. او بارها در فصول اخیر، مورد توجه بسیاری از باشگاه های صاحب سبک اروپا، قرار گرفته است. گریزمن از جایگاه ویژه در بین هواداران مادریدی برخوردار است، جایی که با داشتن پیشنهاد های پر زرق و برق، اتلتیکو را که از پنجره نقل و انتقالات محروم بود تنها نگذاشت و وفاداری خود به روخی بلانکو را ثابت کرد. این روزها ، اخبار متعددی ، حول این ستاره فرانسوی به گوش می رسد، از کهکشانی ها گرفته تا بارسایی که بارها اعلام کرده شماره ۷ خود را برای او کنار گذاشته است. او را می توان شاه میگو نقل و انتقالات تابستانی فصل پیش روی اروپا دانست. حال باید منتظر بود و دید که فصل آینده ، گریزمن در کدام باشگاه توپ خواهد زد.

عرصه ملی

گریزمن ستاره فرانسوی
گریزمن در عرصه ملی

گریزمن در تمام رده های ملی ، برای فرانسه به میدان رفته است. او با تیم زیر ۱۹ ساله های فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۰ جوانان، اولین طلای بازی های ملی را بدست آورد تا نوید ظهور یک مهاجم تمام عیار را به هواداران فرانسه بدهد. گریزمن ، اولین بار ، توسط دیدیه دشام در سال ۲۰۱۴ به تیم ملی فرانسه دعوت شد و در همین سال، اولین گل ملی خود را برای تیم بزرگسالان به ثمر رساند. او با تیم فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، در مرحله یک چهارم نهایی، مغلوب آلمان شدند تا حسرت کسب این جام برای فرانسوی ها به ۱۶ سال برسد.

در بازی های جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ در کشور فرانسه، گریزمن ، با آمار گلزنی فوق العاده خود یک تنه، تیم را به فینال برد تا فقط یک گام برای کسب مدال طلای این رقابت ها فاصله داشته باشد، اما در نهایت ، در فینال ، مقابل تیم ملی پرتغال و رونالدو در وقت های اضافه زانو زد تا به مدال نقره این رقابت ها قناعت کند. در این رقابت ها ، گریزمن با زدن ۶ گل عنوان آقای گلی و برترین بازیکن این تورنمنت را از آن خود کرد، اما نتوانست مانع قهرمانی پرتغال در دیدار نهایی شود. شیرینی این عناوین، برای گریزمن به دلیل عدم قهرمانی به تلخی تبدیل شد. او در تیم ملی به مهره ای قابل اعتماد، برای فرانسه تبدیل شده بود و از او به عنوان نفر اول خط حمله فرانسه، یاد می شد.

یک سال مانده به جام جهانی ، انتظارات از این مهاجم بالا رفته بود و سنگینی بار خط حمله ، روی دوش این مهاجم تمام کننده، بیش از بیش احساس می شد. جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ، برای فرانسه به خوبی شروع شد، گویی خروس ها به پرواز در آمده بودند و در نهایت تیم ملی فرانسه با بازی های هوشمندانه و تماشاگر پسند، به بازی نهایی رسید. با اینکه کرواسی به عنوان تیمی شگفتی ساز پا به فینال این مسابقات گذاشته بود و با هنرنمایی مودریچ در میانه زمین ، کروات ها را به کسب عنوان قهرمانی ، امید وار کرده بود، فرانسه با نتیجه پر گل چهار بر دو ، تیم کرواسی را از پیش رو برداشت تا به حسرت ۱۶ ساله فرانسوی ها در کسب مدال زرین جام جهانی پایان دهد.

در این دیدار، گریزمن ، همه کاره تیمش بود و با دادن دو پاس گل و زدن یک گل، نقش پر رنگی در پیروزی خروس ها در معتبر ترین رقابت های دنیای فوتبال داشت. گریزمن در این سن، در ۱۰ بازی حذفی تورنمنت های مهم (جام جهانی و یورو) روی ۱۲ گل فرانسه ، تاثیر مستقیم داشته و از این حیث، بالاتر از بزرگانی همچون زین الدین زیدان و میشل پلاتینی ، قرار گرفته و عنوان بهترین بازیکن فرانسه در ۵۰ سال اخیر را یدک می کشد. گریزمن در رقابت های ملی ، تاکنون ۶۹ بار به میدان رفته که موفق به زدن ۲۸ گل با لباس تیم ملی فرانسه شده است.

با گریزمن ، در پیج اینستاگرامش همراه شوید!

پیج اینستای گریزمن
پیج اینستاگرام ستاره فرانسوی (گریزمن)

ستاره فرانسوی ، این روزهای فوتبال اروپا در پیج اینستاگرامش، پست های جذابی از خود و زندگیش در معرض دید همگان قرار می دهد. اگر بار اول به پیج اینستاگرامش بروید، شاید او را با یک سوپر استار هالیوودی اشتباه بگیرید؛ کسی که با چشمان آبی و مدل موهای خاصش در فضای مجازی شناخته می شود. گریزمن ، همانند الگوی فوتبالیش دیوید بکهام انگلیسی، شباهت زیادی به یک ستاره مدلینگ دارد. به علاوه، آنتوان علاقه زیادی به ورزش بسکتبال دارد و بارها اعلام کرده که اگر دست تقدیر او را به مستطیل سبز نمی کشاند، شاید او را در هیبت یک بسکتبالیست حرفه ای در زمین بسکتبال می دیدیم. شاید از خود بپرسید چگونه با این فیزیک بدنی؟ اما او ثابت کرد که توانایی هر کار نشدی را دارد، مانند یک مامور ویژه برای انجام یک ماموریت ناممکن.

گریزمن در سال ۲۰۱۷ ازدواج کرد و اکنون صاحب یک فرزند دختر است. همسر و فرزندش ، جایگاه ویژه ای نزد او دارند تا جایی که در یک بازی باشگاهی ، شادی پس از گلش را به همسرش تقدیم کرد. گریزمن ، در نسخه فرانسوی انیمیشن لگو بتمن ، به عنوان صدا پیشه فعالیت کرده و استعداد خود در هنر صدا پیشگی را نمایان ساخته است. پیج اینستاگرامی گریزمن، شناسنامه فوتبالی و غیر فوتبالی این ستاره فرانسوی به حساب می آید.

گریزمان و همسرش
مراسم ازدواج آنتونی گریزمان و اریکا چوپر

گریزمان و همسرش در مسابقات

گریزمان و همسرش در کنار زمین فوتبالهمسر گریزمان اریکا چوپر

همسر گریزمانپس به شما پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال کسب اخبار موثق از این ستاره فرانسوی هستید ، پیج گریزمن را دنبال کنید. این روز ها بحث انتقال او به تیم های بزرگ ، حسابی جنجال به پا کرده و هر روز اخبار ضد و نقیض ، مبنی بر پیوستن گریزمن به تیم های مختلف منتشر می گردد. مهم نیست که طرفدار این بازیکن باشید یا نه؟ چراکه بحث انتقال آنتوان گریزمن ، حسابی، توجه طرفداران باشگاه های بزرگ را به خود جلب نموده است. اگر از خواندن بیوگرافی فوتبالیست های معروف لذت می برید، توصیه می کنم زندگی نامه زلاتان را هم مطالعه کنید.

 

 

شما می توانید اطلاعات خوبی را از بازیکنان مطرح و مورد علاقه خود به واسطه پاسخ از ما کسب نمایید!

شما می توانید مطالب سایت ما را با دوستانتان به اشتراک بگذراید و پیشنهادات خود در رابطه با دنبال کردن اسطوره هایشان به آن ها ارائه کنید!

اگر مطلبی هست که ما جا انداخته ایم، حتما در قسمت نظرات به ما یاد آوری کنید!

  اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

  ‫7 نظر ارسال شده در “گریزمن، اسطوره جدید فرانسه

  1. اکبر :

   واقعا بازیکن خوبیه. بنظرم نباید فقط روی بازیکنای خیلی معروف مثل رونالدو و مسی متمرکز شد. بازیکن های خیلی خوبی مثل زلاتان و رامس هم داریم.

   • پاسخ از ما :

    اکبر عزیز
    ممنون از اینکه نظر خود را با پاسخ از ما به اشتراک گذاشتید. موافقم. تمرکز فقط روی دو بازیکن باعث میشه بقیه دیده نشن. عمده دلیلش هم رقابت توپ طلا هست که دیگه به یه رقابت شخصی بین مسی و رونالدو تبدیل شده. خوبه که به زلاتان هم اشاره کردید. ممکنه خوندن مقاله بیوگرافی زلاتان براتون جذاب باشه.

  2. سالومه :

   وای خیلی خوبه! عکس های گریزمان و همسرش عالیه! خیلی به هم میان! نمردیم یه بازیکن رفت زن خوشگل گرفت.

   • پاسخ از ما :

    سالومه عزیز
    سپاسگذارم که نظر خود را با پاسخ از ما به اشتراک گذاشتید. گریزمن با اینکه قد متوسطی داره، محبوبیت زیادی هم بین خانوم ها داره. البته بنظرم در انتخاب همسر نباید فقط ظاهر رو ملاک قرار بدیم. و من راستش ندیدم همسر هیچکدوم از بازیکن های معروف بدچهره باشن.

    • امیرحسین :

     مگه بهتر از گریزمان هم هست واقعا بهترینه و در جام جهانی باید اون جایزه ای که به امباپه دادند رو به گریزمان تقدیم میکردن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com