چگونه با آرایش لکه ها و جوش های صورتمان را بپوشانیم؟

پوشاندن لکه ها و جوش با آرایش

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قبل از رفتن به مهمانی یا یک قرار مهم صورتتان جوش بزند. جوش ها و لکه‌ های صورت از کابوس های قبل از مهمانی است. وقتی شما قرار مهمی دارید یا به یک مهمانی خاصی دعوت شده اید، دوست دارید به بهترین و جذاب ترین شکل ممکن در آن مراسم ظاهر شوید. پس در صورتی که شب قبل از مهمانی یک جوش درست وسط پیشانی و یا صورت شما ظاهر شود، چاره کار چیست؟

اگر فرصت کافی برای مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو برای درمان جوش‌های خود ندارید، برای پنهان کردن لک ها و جوش های صورتتان چه راهکاری دارید؟ یکی از بهترین و شاید متداول ترین روش ها، پوشاندن جوش صورت با آرایش است. اما واقعیت این است در صورتی که نتوانید به درستی از تکنیک های آرایشی برای پنهان کردن جوش های خود استفاده کنید، ممکن است حتی جوش صورتتان بزرگتر از حالت عادی به نظر برسد.

در صورتی که دوست دارید تا راز و رمزهای پوشاندن جوش صورت و لکه را با آرایش یاد بگیرید، در ادامه این مطلب از «پاسخ از ما»، ما را همراهی کنید.

 

مراحل پوشاندن جوش صورت با آرایش

برای داشتن یک آرایش صحیح برای پنهان کردن جای جوش خود مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

✔ شستشوی صورت

قبل از آرایش، صورت خود را با یک شوینده ملایم بشویید تا آلودگی و چربی از صورت شما پاک شود. بعد از شستشو با یک حوله تمیز به آرامی صورت خود را خشک کنید.

شستن و خشک کردن صورتتان باعث می‌شود جوش صورت شما به نقاط دیگر پوستتان منتقل نشود.

✔ لایه برداری صورت

بعد از شستشوی صورت از لایه بردارها استفاده کنید. شما باید طبق دستور عمل روی لایه بردارها عمل کنید. حتی شما می‌توانید از لایه بردارهای طبیعی مثل سفیده تخم مرغ و لیمو استفاده کنید و صورت خود را لایه برداری کنید. لایه برداری باعث کاهش التهاب جوش های صورت می شود.

✔ خنک کردن صورت با یخ

زن‌ های کُره ای، که به داشتن پوست یکدست، صاف و شاداب معروف هستند، قبل از آرایش صورت، قالب یخ را در حوله گذاشته و برای چند دقیقه روی پوست خود قرار می ‌دهند. خُنک کردن صورت باعث کاهش التهاب جوش های صورت و حتی کوچک شدن آنها می ‌شود.

✔ مرطوب کردن صورت

از مرطوب کننده مناسب صورت خود استفاده کنید. مرطوب کننده شما ترجیحا فاقد چربی باشد و آبرسانی خوبی برای پوستتان داشته باشد. بعد از استفاده از مرطوب کننده پوست شما آماده آرایش می ‌شود.

✔ استفاده از پرایمر

قبل از آرایش صورت، استفاده از پرایمر مناسب پوستتان را آماده آرایش می‌کند. پرایمر جای جوش را می پوشاند و کمک می کند شما پوستی صاف‌ تر داشته باشید. علاوه بر این، پرایمر منافذ باز پوست شما را می بندد و پوستتان را برای آرایشی فوق العاده آماده می کند. همچنین، استفاده از پرایمر قبل از آرایش باعث می ‌شود تا دوام آرایشتان بیشتر شود.

✔ استفاده از کانسیلر

از مهمترین وسایل آرایشی برای پنهان کردن جوش است. اگر جوش‌های ریز دارید که زیاد قرمز نیستند، از کانسیلر همرنگ پوست خود برای روی جوش هایتان استفاده کنید و با برس مخصوص آنها را بپوشانید. ولی اگر جوش ‌های قرمز دارید، اول از کانسیلر سبز استفاده کرده و جوش خود را پنهان کنید. بعد کانسیلر همرنگ پوستتان روی جوش های خود بزنید و بعد از آن با برس یا پد آنها را کاملا مخفی کنید. برای از بین بردن لکه ‌های صورت و جای جوش هایی که رنگشان تیره است، از کانسیلر زرد استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله چگونه با توجه به فرم صورت خود کانسیلر بزنیم؟ مراجعه کنید.

✔ استفاده از کرم پودر

دقت کنید برای پوشاندن جوش ‌ها از کرم پودری که قدرت پوشانندگی بالایی دارد، استفاده نکنید، چون زدن این نوع کرم ها باعث برجسته نشان داده شدن جوش هایتان می ‌شود. از کرم پودر با پوشانندگی کم یا متوسط استفاده کنید و دقت کنید کرم پودر شما مناسب پوست‌ های مستعد جوش باشد.

✔ استفاده از فیکساتور یا پودر فیکس کننده آرایش

بعد از پایان آرایش صورت خود، برای فیکس و ثابت ماندن آرایش صورتتان از پودر فیکساتور استفاده کنید. پودر فیکساتور چربی صورت را می‌گیرد و مانع برق زدن صورت می‌شود.

انجام این مراحل باعث خلاص شدن از شر جوش های صورت می‌شود. ولی اگر جوش‌های شما زیاد است می‌توانید با انجام آرایش چشم توجه را از جوش‌ های صورت خود بردارید. استفاده از براق کننده برای لب ‌ها نیز باعث منحرف کردن نگاه ها از جوش های صورت می ‌شود.

 

پوشاندن لکه‌های صورت با آرایش

پوشاندن لکه های صورت با آرایش

یکی دیگر از مشکلات پوستی که زیبایی فرد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، لک ‌های صورت است. لک ‌ها بیشتر به علت تغییرات هورمونی و قرار گرفتن در معرض آفتاب به وجود می ‌آید. برای درمان قطعی این مشکل بهتر است به پزشک مراجعه کنید. ولی برای پنهان کردن موقتی لک ‌ها، برطبق مراحل زیر آرایش انجام دهید:

✔ آماده سازی برای آرایش صورت

بعد از اینکه صورت خود را با شوینده مناسب شستید، از یک پرایمر عالی، که بهتر است دارای اس پی اف باشد، استفاده کنید.

✔ استفاده از کرم ضد آفتاب

از کرم ضد آفتاب برای زیر سازی آرایش صورت استفاده کنید. در مواقعی که قصد رفتن به بیرون از خانه را دارید، استفاده از ضد آفتاب اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، چرا که نور آفتاب باعث تشدید لکه‌ های صورت می‌شود.

استفاده از کرم پودر مناسب

از کرم پودر با قدرت پوشانندگی و کاور بالا استفاده کنید و با استفاده از براش یا اسفنج مناسب مطمئن شوید کاملا کِرِم روی صورتتان نشسته است. در هنگام محو کردن کِرِم، آن را روی پوست نکشید، بلکه با استفاده از پدهای تخم مرغی، کرم پودر خود را با حالت ضربه ای جذب پوست کنید تا کاملا باعث پنهان کردن لکه ‌ها شود. به قسمت‌ هایی از صورت که دارای لکه است، پس از محو شدن کرم پودر نگاه کنید. اگر باز لکه ‌ها مشاهده می ‌شود، در این قسمت ‎‌ها از کرم پودر بیشتری استفاده کنید.

استفاده از کانسیلر

از کانسیلر براق برای قسمت‌ هایی از صورت استفاده کنید که دارای لکه هستند. این کار باعث خلاص شدن از دست لک‌ های صورت می ‌شود.

برای زیر چشم که بیشتر لک دارد، کانسیلر را به شکل مثلثی بکشید و بعد با استفاده از براش آن را محو کنید.

استفاده از پودر تثبیت کننده

بعد از آرایش صورت، از پودر تثبیت کننده برای دوام بیشتر آرایش استفاده کنید. در این نوع آرایش چون از کرم پودر با پوشانندگی بالا استفاده شده و رنگ طبیعی پوست از بین رفته، بهتر است از رژگونه مناسب برای شاداب کردن و رنگ بخشیدن به پوست استفاده کنید.

 

نکاتی که باید برای کاهش جوش صورت خود رعایت کنید

پوشاندن جوش صورت

✔ برای درمان قطعی جوش‌ و لک صورت به پزشک مراجعه کنید و روش زندگی خود را تغییر دهید. بیشتر آب بنوشید، سبزیجات زیاد مصرف کنید و از استرس و آلودگی هوا دوری کنید.

✔ از لوازم آرایش مناسب پوست صورت خود استفاده کنید. اگر پوست چربی دارید، از کرم پودر مخصوص پوست چرب استفاده کنید یا اگر پوستتان مستعد جوش زدن می باشد، از لوازم آرایشی استفاده کنید که پایه چربی کمتری دارند.

✔  از پدها و براش ‌های مخصوص خودتان در هنگام آرایش استفاده کنید. استفاده از پدهایی که قبلا برای اشخاص دیگری استفاده شده اند کاری بی نهایت اشتباه است، چرا آنها دارای آلودگی هستند و با استفاده شما از این لوازم، این آلودگی به صورتتان منتقل می‌شود. جوش صورت و لکه صورت از عواض استفاده از لوازم آرایشی مشترک است.

✔ به تاریخ انقضای لوازم آرایشی تان توجه کنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com