کتاب های پر فروش ریچل هالیس که باید بخوانید

تصویری از ریچل هالیس

«ریچل هالیس» یکی از نویسنده ‌های مورد علاقه من است که او را می ‌توان الهه‌ی خودباوری و رستگاری زنان معرفی کرد. به عنوان یک خانم همواره به سمت کتاب ‌هایی گرایش داشته ام که نیروی درونی زنان را به بیداری فرا بخوانند. من همین چند وقت پیش بود که یکی از کتاب های «هالیس» را از دوستی بسیار گرانقدر هدیه گرفتم. بعد از مطالعه اولین کتاب، احساس بسیار خوبی داشتم و نسبت به مطالعه بقیه آثار او هم تمایل شدیدی پیدا کردم. برای همین است که امروز اغلب کتاب های او در کتابخانه من موجود است. همین موضوع باعث شد تا یادداشتی درباره کتاب های پر فروش «ریچل هالیس» بنویسم.

اگر شما هم در روزهایی به سر می ‌برید که احساس ضعف می‌کنید و نیاز به یک نیروی محرک دارید، حتما در این مطلب من را در «پاسخ از ما» همراهی کنید.

«ریچل هالیس»، وبلاگ نویس، سخنران انگیزشی و نویسنده موفق، در سال ۱۹۸۳ در کالیفرنیا متولد شد. «هالیس» دوران کودکی و نوجوانی دشواری را پشت سر گذاشت و یکی از سخت ترین وقایع زندگی او خودکشی برادرش بود که تا مدت ها ذهن او را درگیر کرده بود. او پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان به لس آنجلس رفت و در کمپانی تولید فیلم میرامکس فعالیت خود را آغاز کرد.

در حین فعالیت در این کمپانی بود که با همسر خود «دیو» آشنا شد و شرکت برنامه ریزی مراسمات خود را تاسیس کرد. «ریچل هالیس» در سال ۲۰۱۵ در اینستاگرام طرفداران زیادی پیدا کرد و در سال ۲۰۱۸ با انتشار کتاب «خودت باش دختر» به یک نویسنده معروف تبدیل شد.

انتشار سه کتاب «هالیس» به نام های «خودت باش دختر»، «شرمنده نباش دختر» و «انتظارش را نداشتم» او را به شهرت فوق العاده ای رساند. در حال حاضر، «ریچل هالیس» به عنوان موسس و بنیان گذار شرکتی خصوصی در زمینه مسائل حقوقی زنان فعالیت می کند. او رسالت خود را این می داند که هر چه بیشتر زنان و دختران را آگاه کند. «هالیس» اکنون در ایالت تگزاس زندگی می کند.

کتاب های پرفروش ریچل هالیس

«خودت باش دختر» (Girl, Wash Your Face)

کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس

مشخصات کتاب

کتاب «خودت باش دختر» یا «صورتت را بشور دختر» در فوریه ۲۰۱۸ توسط انتشارات «توماس نلسون» به چاپ رسید. کتاب «خودت باش دختر» پر فروش ترین کتاب نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۸ شد، در طی ۱۲ هفته متوالی، عنوان پرفروش ترین کتاب را به خود اختصاص داد، در طی ۷ ماه به یکی از پر فروش ترین کتاب های غیر داستانی آمریکا نیز تبدیل شد و بیش از ۸۸۰۰۰۰ نسخه از آن در ایالات متحده به فروش رسید.

کتاب دارای ۲۳۰ صفحه و ۲۰ فصل است که هر فصل به یکی از دروغ هایی اختصاص داده شده که هر زنی ممکن است به خودش بگوید. از جمله این فصل ها می توان به «من مادر خوبی نیستم»، «الان باید جلوتر از این ها می بودم»، «وزنم بیانگر شخصیتم است»، «من به اندازه کافی خوب نیستم» و «از فردا شروع می کنم» اشاره کرد. مطالب این کتاب به زبانی ساده و روان نگارش شده و گاهی آمیخته با طنز است.

موضوع کتاب

در این کتاب، «ریچل هالیس» توجه زنان را به تفکرات غیر منطقی و یا دروغ هایی که به خودشان می گویند جلب می کند و آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. در واقع «هالیس» از دروغ هایی صحبت می کند که در طول زندگی برایش مانع ایجاد کرده بود و هر فصل را به یکی از این دروغ ها اختصاص می دهد؛ دروغ هایی که جامعه، رسانه و خانواده ها در ایجاد آن نقش داشته اند.

این دروغ ها همان چیزهایی هستند که می تواند اعتماد به نفس و عزت نفس شما را تخریب سازد و راه رسیدن به موفقیت را برایتان سد کند.

به اعتقاد «هالیس» شناخت این دروغ ها به شما کمک می کند تا رشد کنید و به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید.

«ریچل» در این کتاب از موفقیت های خود در نقش های مختلفی مانند زن خانواده، مادر شاغل، زن ورزشکار و نویسنده پرده بر می دارد. در واقع راز موفقیت او در شناخت و پذیرش دروغ هایی بود که به خودش می گفت. این موضوع باعث می شد تا او در راستای جایگزین کردن این افکار با اندیشه های مثبت گام بردارد.

«هالیس» می گوید:

«این من هستم که انتخاب می کنم خوشحال باشم و هیچ کس دیگری نمی تواند برای من این کار را انجام دهد و تفکر منطقی همین است. سلامتی جسمی و روحی شما تحت تاثیر افکار و ذهنیت شماست.»

در این کتاب «هالیس» از مشکلات و سختی هایی صحبت می کند که در مراحل مختلف زندگی خود با آن ها برخورد کرده بود. درباره پدر کشیش خود می گوید: «آن طور که لازم بوده برای آن ها پدری نکرده است». از خودکشی برادرش می گوید که تا مدت ها او را در اندوه فرو برده است.
در واقع، «ریچل هالیس» در فصل های مختلف این کتاب از کودکی، نوجوانی، کشمکش های ازدواج، افسردگی پس از زایمان، احساس هایی مثل حسادت، خشم، ترس، احساس زشت بودن، بی ارزش بودن و دوست داشتنی نبودن صحبت می کند. مشکلات به سرپرستی گرفتن یک فرزند و سال های پر هیاهوی زندگی اش که طی آن ها بسیار اذیت شده بود، از دیگر موضوعات این کتاب است.

کتاب خودت اش دختر اثر ریچل هالیس
در صورت تمایل به خرید کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

 

«شرمنده نباش دختر» (Girl Stop Apologizing)

کتاب شرمنده نباش دختر اثر ریچل هالیس

مشخصات کتاب

کتاب «شرمنده نباش دختر»، دومین کتاب «ریچل هالیس»، که دارای ۲۴۰ صفحه است، در سال ۲۰۱۹ به چاپ رسید. این کتاب در لیست پرفروش ترین کتاب های مجله «نیویورک تایمز» قرار گرفت. ابتدای کتاب «شرمنده نباش دختر» با یک مقدمه آغاز شده و «هالیس» در آن از دلایل نگارش این کتاب صحبت کرده است. این کتاب شامل سه بخش است.

این بخش ها از قرار زیر هستند:

✔ بخش اول کتاب: بهانه هایی که باید کنار بگذارید
✔ بخش دوم کتاب: رفتارهایی که باید یاد بگیرید
✔ بخش سوم کتاب: مهارت هایی که باید کسب کنید

دو کتاب «خودت باش دختر» و «شرمنده نباش دختر» یک پیام اصلی دارند: «اگر از شرایط خود ناراضی هستی، در این مورد کاری انجام بده».

درباره کتاب شرمنده نباش دختر

اگر آرزوی بزرگی در سر دارید، اگر می خواهید بدانید که رسیدن به آرزو برایتان امکان پذیر است و یا این که می خواهید استراتژی مشخصی را برای اهداف خود ایجاد کنید، این کتاب می تواند مناسب شما باشد. کتاب «شرمنده نباش دختر» می تواند به شما در کشف یک رویا و تحقق آن یاری دهد؛ همان چیزی که خوشحالی و شعف شما را به همراه خواهد داشت. زنان بسیاری هستند که چنان مشغول زندگی روزمره هستند که وقت زیادی برای پرورش و فکر کردن به رویا ندارند. این که چه رویایی داشته باشید مهم نیست؛ نکته مهم این است که رویا و هدف داشته باشید.

«هالیس» در این کتاب به شما می گوید:

«به جای تلاش برای تبدیل شدن به شخصی دیگر و انجام کارهای دیگر به درون خود توجه کنید و از خود بپرسید: «من چه می خواهم؟».

«ریچل هالیس» تلاش می کند که خواننده این ایده را بپذیرد که می تواند چیزهایی برای خود بخواهد که حتی ممکن است هیچکس دیگری در این باره او را درک نکند.
این کتاب مناسب زنانی می باشد که در زندگی خود هدف و انگیزه دارند و به دنبال راهکارهایی برای رسیدن به آن ها هستند. در این میان، گروهی از زنان نیز وجود دارند که با مفهوم هدف در زندگی و دستیابی به آن آشنایی ندارند؛ آن ها به دنبال هدف نیستند و تصور می کنند این ویژگی در درونشان وجود ندارد. در واقع، برخی آرزو می کنند که کاش در زندگی هدفی داشتند و برخی دیگر برای رسیدن به خواسته های خود امیدی ندارند.

موضوع کتاب

کتاب شرمنده نباش دختر از ریچل هالیس

«ریچل هالیس» در این کتاب به خوانندگان می گوید:

«من نه به عنوان کارشناس بلکه به عنوان یک دوست می خواهم دلایل موفقیتم را با شما در میان بگذارم. من راه های زیادی را امتحان کردم تا اینکه در نهایت به این پی بردم که باید برای رسیدن به موفقیت سه کار را انجام بدهم:

۱- کنار گذاشتن بهانه هایی که مانع پیشرفتم بودند

۲- پذیرفتن عادات و رفتارهای مناسبی که مرا به سمت موفقیت سوق می دادند

۳- مهارت هایی یاد گرفتم که برای پیشرفت مناسب بودند.»

«هالیس» در بخش اول کتاب، ۹ تا از بهانه های رایجی که در مورد بسیاری از دختران وجود دارد را فهرست کرده و همه را به صورت سیستماتیک رد می کند. یکی از پر رنگ ترین این بهانه ها جمله «وقت ندارم» است که بسیاری افراد با این بهانه در واقع از چیزهای زیادی دست می کشند.

بخش دوم کتاب به رفتارهایی می پردازد که زنان باید یاد بگیرند؛ مثلا یکی از این رفتارها این است که باید یاد بگیرند نه بگویند. این همان مشکلی است که بسیاری از زنان درگیر آن هستند، زیرا به نوعی مشروط شده اند که نمی خواهند کسی را ناراحت کنند.

یکی دیگر از این رفتارها «کمک گرفتن از دیگران» است. حتی اگر ساعات کافی در طول روز وقت داشته باشید، نمی توانید انرژی لازم برای انجام همه کارها را داشته باشید. این یک انتظار غیر واقعی است که از زنان انتظار داشته باشند که بتوانند همه امور را به انجام برسانند و بسیاری از زنان اگر نتوانند این گونه عمل کنند، شرمنده می شوند.

«ریچل هالیس» در این باره می گوید درخواست کمک برای بسیاری از ما انسان ها امری ناخوشایند است، اما زنان گاهی باید یاد بگیرند که در امور خانه از کمک افرادی مانند همسر، فرزند و یا پرستار استفاده کنند.
در این کتاب همچنین توضیح داده شده که چگونه باید از کمک سایرین استفاده کرد.
سرانجام در بخش آخر کتاب، «هالیس» مهارت هایی را مطرح می کند که زنان باید یاد بگیرند.

در صورت تمایل به خرید کتاب انتظارش را نداشتم اثر ریچل هالیس میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

 

«انتظارش را نداشتم» (Didn’t See That Coming)

کتاب انتظارش را نداشتم از ریچل هالیس

مشخصات کتاب

کتاب «انتظارش را نداشتم» سومین کتاب «ریچل هالیس» می باشد که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و دارای ۱۵۶ صفحه است.

درباره کتاب

کتاب «انتظارش را نداشتم» به ارائه همان توصیه های کتاب های قبلی می پردازد، ولی در آن نوعی احساس بی پروایی به چشم می خورد. «هالیس» در این کتاب معتقد است که ما با اتفاقات مختلف و سختی ها و مشکلات گوناگون، فرد بهتر یا بدتری می شویم و از خواننده می پرسد که آیا می خواهد به دلیل فصل تاریک زندگی خود قصد دارد نسخه بهتری از خود بسازد یا می خواهد مانند گذشته باقی بماند؟

در واقع «ریچل» آنچه را که برای خود اتفاق افتاده بیان می کند. گزارش های شخصی او می تواند برای افرادی مفید باشد که می خواهند بر ناملایمات و دشواری های زمانه غلبه کنند و در حال مبارزه با آن ها هستند. انتظارات غیر واقعی برای عبور از شرایط می تواند منجر به ایجاد افکار منفی و مشکل ساز شود، بنابراین، باید آن ها را تصحیح کرد.

موضوع کتاب

«ریچل هالیس» که خود احساساتی مانند ترس، نا امیدی، فقدان و غم را در زندگی تجربه کرده و می داند که بسیاری افراد دیگر نیز با این گونه احساسات روبه رو شده اند، در کتاب «انتظارش نداشتم» از آن ها صحبت می کند.

او در این باره می گوید:

«این که در مقابل غم و اندوه چه واکنشی از خود نشان دهید به خودتان بستگی دارد».

به اعتقاد «هالیس»، می توانید از این دوران به شکلی بهتر خارج شوید، تجربه لازم را بدست آورید و رشد کنید. در واقع، فلسفه اصلی «ریچل هالیس» این است: «همه چیز مربوط به مسئولیت شخصی خود افراد است». اصل او مبنی بر این است که تنها کاری که باید انجام دهیم، انتخاب شادی، قدرتمند بودن و عمل است.

«هالیس» در این کتاب برای جلب توجه خواننده وقایعی مانند مرگ یکی از اعضای خانواده تا ماجرای طلاق را مطرح می کند که می تواند چالش برانگیز باشد.
یکی از صادقانه ترین و جذاب ترین قسمت های کتاب زمانی است که «ریچل» از تجربیات آسیب زای خود از جمله مرگ برادرش از طریق خودکشی صحبت می کند. در فصل آخر کتاب، «ریچل هالیس» می گوید که چگونه در ۱۴ سالگی بدن مرده برادرش را در خانه پیدا کرده. در فصلی دیگر از نحوه تربیت او توسط پدر و مادرش بعد از مرگ برادر خود صحبت می کند. او پدر و مادر خود را نمونه برجسته ای از افرادی می داند که بعد از مرگ عزیزان خود زندگی نمی کنند. همچنین، او در مورد جدایی خود از همسرش، «دیو»، نیز به صورت مختصر توضیح می دهد.

«هالیس» سعی می کند کتاب را به سمتی ببرد تا خواننده بتواند به مقابله با عواقب عاطفی هر آن چیزی او را آزار داده است، بپردازد. او می گوید من کنترلی روی آن چه در گذشته برایم اتفاق افتاده و آن چه در حال حاضر باید کنترل کنم، ندارم، اما می توانم انتخاب کنم که چگونه به هر کدام واکنش نشان دهم. او به خواننده می گوید من تصمیم می گیرم که برای زندگی بیشتر بجنگم و فکر می کنم شما نیز اینجا هستید، زیرا روحیه ای جنگنده ای دارید و می خواهید رو به سمت جلو بروید و رشد و ارتقا پیدا کنید.

در صورت تمایل به خرید کتاب انتظارش را نداشتم اثر ریچل هالیس انتشارات کتاب کوله پشتی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

اگر میخواهید با کتاب های انگیزشی بیشتری آشنا شوید به مقاله بهترین کتاب های انگیزشی مراجعه کنید.

آیا شما هیچ یک از کتاب های «ریچل هالیس» را مطالعه کرده اید؟ نظر شما درباره این کتاب ها چیست؟ آن ها را دوست داشته اید؟ هیچکدام از این کتاب ها روی شما تاثیری داشته؟

پیشاپیش از اینکه دیدگاه ارزشمندتان را با «پاسخ از ما» در میان گذارید، از شما قدردرانی می کنیم.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات پاسخ از ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

‫1 نظر ارسال شده در “کتاب های پر فروش ریچل هالیس که باید بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com